ZEYTİNYAĞININ BİLİNMEYEN YÖNLERİ…

CNN’de yer alan haberde, Akdeniz diyetinin temel yağ kaynağı olan sızma zeytinyağı, kalbiniz için birçok açıdan oldukça faydalı. Zeytinyağı ağırlıklı olarak tekli doymamış yağlardan oluşuyor. Margarin, krema, mayonez, peynir ve yağlı etler ya da sağlıksız şekerli yiyecekler yerine tekli doymamış yağ tüketimi, kötü kolesterolün ve kan basıncının düşmesine, iyi kolesterolün yükselmesine yardımcı oluyor.

Ayrıca, zeytinyağında bulunan polifenol denen antioksidan madde, damarların sertleşme sürecini yavaşlatıyor. Bu özelliğinin yanında, araştırmacılar zeytinyağı bakımından zengin olan Akdeniz diyetinin insanları yaşa bağlı bunama, Alzheimer hastalığı ve belirli kanser tiplerine karşı koruduğunu belirtiyorlar. Zeytinyağı bir yağ olabilir ancak sizi şişmanlatmaz. Aksine insanı daha sağlıklı yapıyor, damarlarınızı açıyor ve kalbinizi koruyor.

ENGLİSH

OLİVE OİL

In the news on CNN, the Mediterranean diet is the fundamental source of oil leak oil, very useful in many respects for your heart. Olive oil is predominantly comprised of single unsaturated fats. Margarine, cream, mayonnaise, cheese and fatty meat or sugary foods instead of unhealthy consumption of single unsaturated fats, bad cholesterol and blood pressure to fall, is helping to increase the good cholesterol.

Also, try polifenol of the antioxidant substances in olive oil, has slowed the process of hardening of the arteries. Besides these features, researchers in the oil-rich Mediterranean diet, but the people did not age-related, Alzheimer’s disease and certain types of cancer are set to protect against. Olive oil may be a fatty but you will gain weight. Unlike the more healthy people do, is keep your arteries open and the heart.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

21 yorumlar

  1. Bazı hataları erken yapmanın hayatınıza çok büyük yararları olacaktır. Thomas Huxley

  2. müthiş bir şey tam bana göre çalışmam gereken 10 kitap ve konu var

  3. çocukluğumdan beri tırnak yiyorum,çok berbat bir durum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂