ZAYIFLAMAK İÇİN HANGİ SPORU YAPMALISINIZ?

Belki de hiçbir sporu yapmak istemeyişinizin ya da hep yarım bırakmanızın nedeni, yanlış sporları seçmenizdir. Kilo vermek istiyorsanız, size uygun sporu bulmalısınız.

Size en uygun sporu bulmak için testimizi çözün. Yapmanız gereken tek şey hangi sorulara evet cevabını verdiğinizi not almak ve değerlendirmeyi okumak…

1. Boş zamanlarımda samimi arkadaşlarımla birlikte olmayı veya yalnız kalmayı tercih ediyorum.
Evet/Hayır

2. Spor vücudumu forma sokmalı.
Evet/Hayır

3. Kötü hava şartları yoktur, sadece yanlış seçilmiş kıyafet vardır.
Evet/Hayır

4. Bazen tıpkı bir çocuk gibi ortalığı karıştırmak istiyorum.
Evet/Hayır

5. Tehlikeyi de beraberinde getirebilen heyecanlı spor türlerini seviyorum. Evet/Hayır

6. Yıllar geçtikçe huzura ve önümü net olarak görmeye daha fazla ihtiyaç duyuyorum.
Evet/Hayır

7. Yeni deneyimler edinmeyi seviyorum. Tecrübemin başarısızlıkla sonuçlanması ise beni hiç korkutmuyor.
Evet/Hayır

8. Aktivitenin sonunda galibiyet veya yenilginin olması hoşuma gidiyor.
Evet/Hayır

9. Bu meslekler beni heyecanlandırıyor: Fotoğrafçı, ressam, müzisyen.
Evet/Hayır

10. Kondisyonumu geliştirmek, kalp ve dolaşım sistemim için bir şeyler yapmak istiyorum.
Evet/Hayır

11. Doğaya meydan okumak çok hoşuma gidiyor.
Evet/Hayır

12. Bir spor türü ne kadar çok değişim ve oyun içeriyorsa, aldığım zevk de o kadar artıyor.
Evet/Hayır

13. Partnerim veya samimi arkadaşlarım da bana eşlik ederlerse, spora daha fazla zaman ayırabilirim.
Evet/Hayır

14. Fitness programım kas ve eklemlerimi fazla zorlamamalı.
Evet/Hayır

15. Doğada bulunmak ve spor benim için aynı şeyi ifade ediyor.
Evet/Hayır

Değerlendirme

SORU 1 ve13: Eğer 1. ve 13. sorulara evet yanıtını verdiyseniz, kardio egzersizi, jogging veya yüzme gibi tek başına yapılan spor türleri sizin için en ideali. Bu sorularda ‘hayır’ şıkkını işaretlediyseniz, voleybol veya spor salonlarında gruplarla yapılan egzersizler sizi daha mutlu kılar.

SORU 2 ve 10: Bu sorularda evet şıkkını işaretlediyseniz, karın, kalça veya bacakları çalıştıran egzersizler gibi kondisyon veya güç gerektiren hareketlerden keyif alabilirsiniz. Kondisyonunuzu geliştirmek istiyorsanız, bisiklete binebilir, jogging yapabilir, at binebilir ve step dansı yapabilirsiniz.

SORU 3 ve 15: Spor yaparken mutlaka açık havada mı olmanız gerekiyor? Evet yanıtını verdiyseniz, o zaman outdoor spor türlerini araştırmalısınız.

SORU 4 ve12: Değişime mi ihtiyacınız var? Bu sorulara evet diyenler, herhangi bir spora başladıklarında hemen sıkılabilirler. Dolayısıyla yelken, sörf, golf, yani pek çok yeteneğin bir arada kullanılmasını gerektiren spor türlerini denemenizde fayda var. Ayrıca dans ya da paten gibi kareografi veya oyun içeren spor türlerini de test edebilirsiniz. Bu sorulara ‘hayır’ dediyseniz, yürüyüş, bisiklete binme, yüzme ya da aletle yapılan egzersizler yani tekdüze sporlar size uygun olabilir.

SORU 5 ve 7: Sizi, içinde tehlikeyi de barındıran spor türleri mi çekiyor? Eğer bu sorularda evet şıkkını işaretlediyseniz, snowboard, dalış veya kaya tırmanışı gibi adrenalin içeren spor türleri tam size göre.

SORU 6 ve 14: Spor yaparken beyniniz de mi egzersiz yapmalı? Bu sorulara evet yanıtını verdiyseniz, Tai – Chi veya yoga gibi disiplinli sporlara ihtiyacınız var. Hem bedeninizi hem de ruhunuzu çalıştırmak istiyorsanız, tekerlekli paten, dağ bisikleti veya tenisi denemenizi öneriyoruz.

SORU 8: Rekabet mi istiyorsunuz? Eğer iddiaya girmek sizi motive ediyorsa, tenis, badminton, voleybol sizin için ideal spor türlerinden. Aksi halde ip atlama veya yürüyüş gibi tek başına yapılan sporları tercih etmelisiniz.

SORU 9 ve 11: Yeni şeyler tecrübe etmeyi seviyor musunuz? Evet şıkkını işaretlemeniz, yaratıcı yönlerinizi keşfetmenizden keyif aldığınızı gösteriyor. Bu durumda tango ve Latin danslarından oldukça keyif alabilirsiniz. Eğer sorulara hayır dediyseniz, ip atlama, step aerobik veya kaslarınızı güçlendirmeye yönelik egzersizler sizi mutlu edebilir.

ENGLİSH

Maybe you want to do any sports or why you always leave half, wrong sports is your choice. If you want to lose weight, you must find the appropriate sport.

Most appropriate for you to find sports our resolution test. The only thing you need to do what you have answered yes to questions and to evaluate the reading to take notes …

1. During my free time with my friends to be with sincere or would prefer to stay alone.
Yes / No

2. Sports bodies should put my uniform.
Yes / No

3. There is no bad weather, only wrong clothes are selected.
Yes / No

4. Sometimes you just want to make trouble as a child.
Yes / No

5. Can also bring danger, like the types of sports enthusiasts. Yes / No

6. Over the years, I clearly see peace and the front needs to hear more.
Yes / No

7. I like to get new experiences. To result in failure in my experience does not scare me none.
Yes / No

8. Activities to be enjoyed at the end of victory or defeat is going.
Yes / No

9. This profession makes me excited: Photographer, painter, musician.
Yes / No

10. Improving my condition, heart and circulatory system, I want to do something for me.
Yes / No

11. Challenge is going to my very pleasant nature.
Yes / No

12. What kind of a sports and game contains so many changes, I’m getting so much enjoyment from growing.
Yes / No

13. My partner or intimate friends to accompany me, they can devote more time to sports.
Yes / No

14. My muscles and joints than my fitness program should not force.
Yes / No

15. In nature, and sports for me means the same thing.
Yes / No

Assessment

Ve13 QUESTION 1: If 1 and 13 If you answered yes to questions, cardio exercise, like jogging or swimming alone, the sport is ideal for you. In this question ‘no’ if you have the option of checking, volleyball or gym in the exercise groups makes you happier.

QUESTION 2 and 10: If you check the option of yes on this question, abdomen, buttocks or leg exercises such as running or power that requires physical fitness movement can enjoy. If you want to improve your condition, you can ride a bike, jogging can be done, horse riding, and you can tap dance.

QUESTION 3 and 15: Sports in the open air when you absolutely need to be? If you answered yes, then you should investigate the kinds of outdoor sports.

QUESTION 4 ve12: Need to change? Who said yes to these questions, any sport can get bored quickly when they start. Therefore, sailing, surfing, golf, a talent that many types of sports that require the use of your experiment has benefits. Also includes dance or skate or play sports such as Choreography can also be tested. These questions say ‘no’ if you have walking, cycling, swimming or exercise equipment that is configured with sports uniform may be appropriate for you.

QUESTION 5 and 7: we, the hosts in danger of the sport attracts? If these questions yes, you have the option of checking, snowboarding, diving or rock climbing with such adrenaline sports types for you.

QUESTION 6 and 14: Sports and your brain doing exercises to do? If you answered yes to these questions, Tai – Chi or yoga you need, such as disciplined sport. Both your body and your soul want to run, roller skating, mountain biking or tennis, we recommend you to try.

Question 8: Competition would you like? If you bet you motivated, tennis, badminton, volleyball sports types ideal for you. Otherwise, jump rope, or the sports such as walking alone should be preferred.

QUESTION 9 and 11: Do you like to experience new things? Yes you the option of checking, explore your creative side have enjoyed from your shows. In this case, you can enjoy tango and Latin dances quite. If you say no if you have questions, jump rope, step aerobics or exercise to strengthen your muscles can make you happy.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

  1. Sağlık ile ilgili olan cd lerinizi daha fazla ön plana çıkarmalısınız. Bu konuların bu şekilde çözülebileceğini sitenizi incelemeden önce bilmiyordum..

  2. Thinking is easy, acting is difficult, and to put one’s thoughts into action is the most difficult thing in the world. Goethe

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂