Perşembe , Temmuz 29 2021

YÜZÜMÜZDE NEDEN KIRIŞIKLIK OLUR?

Yüzümüzde 30 yaşımızdan itibaren belirli olmaya başlayan kırışıklığın tek suçu yaşımız değildir.
Yaptığımız mimikler, güneş ışınları ya da vücudumuzun susuz kalması kırışıklıkların başlıca nedenleri arasındadır. Kozmetik dünyası bu sorunu gidermek için çeşitli çözümler sunuyor ancak öncelikle hangi kırışıklık tipi olduğunuzu bilmeniz gerekiyor.
Mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması, cilt üzerindeki kıvrımları belirgin hale getirir. Bu yüzden dinamik çizgiler ortaya çıkıyor. İfade kırışıklıkları genellikle iki kaş arasında, alında, göz ve dudak çevresinde kendini gösterir.
Genellikle 20’li yaşların sonlarında, ciltteki elastin ve kolajen lifleri elastikiyetini kaybetmeye başlar. Yüzümüzdeki 40 adet kas, gün içinde gülmek, kaşları çatmak, yemek yemek veya sigara için yaklaşık 30.000 kez hareket eder. Mimik hareketleri, cildin alt katmanlarında bulunan fibroplastların, dolayısıyla cildin kasılmasına yol açıyor. Mimiklere bağlı olarak, kasılan cilt artık rahatlamıyor ve kırışıklar oluşuyor. Mimik çizgileri önlem alınmazsa derin kırışık haline dönüşebiliyor.
Çocukluk ve ilk gençlikte dikkatimizi çekmeyen çizgiler, kırışıklar belli bir yaştan sonra daha çok gözümüze çarpar. Kırışıklar kimine göre yüze olgun bir ifade verir, kimiyse bunu kabullenmek istemez. Ancak suçu sadece yaşa atmak doğru olmaz. Bazı kadınlarda ilk kırışıklar henüz 20’li yaşlarda görülmeye başlar. Bazılarında ise, 30’larında bile pürüzsüz ve gergin bir cilde sahip olabiliyorlar. Dermatologlar, kırışık oluşumunda üç faktörün etkili olduğuna dikkat çekiyor:
1- Ailesel Hikayeniz: Cildinizde ilk kırışıkların ne zaman ortaya çıkacağı ve ne kadar yoğunlukta olacağını belirleyen başlıca faktör, genetik etkilerinizdir. Yani, annenizde kırışıklar geç yaşta kendini göstermeye başlamışsa, bu sizin şanslı olduğunuzu gösteriyor.
2- Bakım: Doğru ürünleri düzenli olarak uygulayacağınız bakımlar cildinizin pürüzsüz ve gergin kalmasını sağlarken, kırışıkların geç oluşmasına da katkıda bulunuyor.
3- Çevresel Etkenler: Güneş ışınları, kuru hava, sigara tüketimi, alkol kullanımı gibi pek çok çevresel faktör de cildin nasıl yaşlanacağını ve hangi tür kırışıkların oluşacağını belirliyor. Bu arada kozmetik dünyası da boş durmuyor. Kırışıkları gidermek en azından geciktirmek için pek çok seçenek sunuyor. Üstelik her tipine özel ürünler geliştiriyorlar.
Yarınki yazımızda kırışıklık tipleri okuyabilirsiniz.
ENGLİSH
cause wrinkles in our face occurs
Our 30 years becoming the face of certain of our age, our wrinkles are not the only crime.

Our facial expressions, sun rays or remain thirsty our body is among the main causes of wrinkles. To resolve this problem, a variety of cosmetic world solutions, but first you need to know is which type of wrinkles.
Years work mimic muscles, skin folds on the specific makes. Therefore, dynamic lines are emerging. Expression wrinkles are usually between the two eyebrows, forehead, the eyes and lips around the show itself.
Usually at the end of 20s, elastin and collagen fibers in the skin begins to lose elasticity. 40 muscles in our face during the day to laugh, eyebrows wrinkle up, approximately 30,000 times for dinner or non-moves. Mimic movements, fibroplastların contained in the upper layers of the skin, and thus leads to contraction of the skin. Depending on the facial expressions, contractions occur if the skin is wrinkled and does not relax anymore. Lines are not taken measures to mimic turns into deep wrinkles.
Our attention in childhood and early youth are not lines, wrinkles after a certain age will hit more in our eyes. According to some facial expression wrinkles gives a mature, sometimes it does not want to admit it. But it would be wrong to blame only at live. Some women in the 20s yet to be seen the first wrinkles start. Some, the stretched skin smooth and even 30’larında can have. Dermatologists, wrinkle formation effectively draws attention to three factors:
1 – Familial your story: your skin will emerge when the first wrinkle and determine how much density would be the main factor, are your genetic effects. So, your mother started to show itself in the wrinkles years has passed, it shows you that you’re lucky.
2 – Maintenance: The right product on a regular basis that you can apply maintenance to keep your skin smooth and taut, while, late in the formation of wrinkles also contributes.
3 – Environmental Factors: sun rays, dry air, cigarette consumption, alcohol use, many environmental factors such as how the aging of the skin and to determine what type is the formation of wrinkles. Meanwhile, the world of cosmetics is not idle. Crease at least to delay to fix offers many options. Moreover, each type of special products are developing.
Types of wrinkles can read our write tomorrow.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

 1. Babama bundan daha güzel bir hediye veremem heralde.:) Sigarasız hayat ne kadar rahat.

 2. Mp3Telkin’e çok çok teşekkürler…

 3. The only journey is the journey within. Rainer Maria Rilke

 4. İnsanın özgürlüğü; istediği her şeyi yapabilmesinde değil, istemediği hiçbir şeyi yapmak zorunda olmamasındadır. Jean-Jacques Rousseau

 5. Çok uzun yıllar var ki tam bir uyku uyuyamadım. Kafam sürekli yaşadığım gün ve bir sonraki günle ya da geçmişle meşgul. Çoğunlukla hayal bile kurmakta zorlanıyorum. Deliksiz ve mutlu bir uykuyu çok özledim.

 6. Ürünleriniz çok çeşitli…

 7. Kredi çekmek bu ekonomik şartlarda pe çok insanı mağdur etmektedir. Temkinli haracamalar yapmak için bütçeyi iyi ayarlamak gerekmektedir. Bu ise insanın şahsi düşünceleriyle çok zor olmaktadır. Özenle hazırlanmış bu telkini dinleyerek belli bir plan dahilinde cebimizi kontrol altına alabiliriz. satranç indir

 8. tam bana göre bir set teşekkürler. subliminal photos

 9. size ayrıntılı bilgi veren bir e.posta gönderilmiştir. kumar

 10. DOĞANHAN TUTYA

  Kişisel gelişim kitaplarının etkisiyle kablumbağaya kabuğunu kır dedim ;yaklaş bişey diyecem dedi …. bilinçaltı telkin

 11. bende 21 günde parayı bollukla hayatınıza çekin cd sinin bugün siparişini verdim.dinlemek ve eyleme geşmek için sabırsızlanıyorum ve işe yarayacağını düşünüyorum. telkin nedir

 12. kişisel gelişim kitabı okudukça daha da gerizekalı olduğumu fark ettim. tüm zekamı tüketene kadar okumaya devam.. yılmak yok. normal penis

 13. çok tesirli etkileri var . değişimi kendinizde çok açık görebiliyorsunuz. kalıcı su dalgası

 14. MİRALAY DİNÇ

  iyiki rastladım bu siteye erkeği baştan çıkarma

 15. asosyal olan arkadaşlarıma tavsiye edeceğim migren nedir

 16. yaş geçince yüzd egçiyor kendinden ben buldum ama çözümü eczacı önerdi vişneçekirdeği yağlı krem doğal hemde mis gi,bi sizde dneyein

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂