Çarşamba , Aralık 7 2016
Ana Sayfa / Sağlık / YÜKSEK KOLESTEROLÜN BELİRTİLERİ NELERDİR, NASIL ANLAŞILIR?

YÜKSEK KOLESTEROLÜN BELİRTİLERİ NELERDİR, NASIL ANLAŞILIR?

Kolesterol, yaşam için gerekli, fakat, kolesterolün gereğinden fazla olması tehlikelidir. Yüksek kolesterol, kalp ve beden sağlığının en büyük düşmanlarından biridir. Yaşam süresini uzatmak için, kolesterolü kontrol altında tutmak gerekir.

Yüksek Kolesterolün Belirtileri:

* Ciltte sarı lekeler,

* Göz altında siyah halkalar,

* Gözün beyaz kısmında sarı lekecikler,

* Terin ve nefesin ağır kokması,

* Ağızda acılık hissi,

* Bas ağrısı ve basta ağırlık hissi,

* Görme zayıflığı,

* Bas dönmesi ve beyinde boşluk hissi,

• Hazımsızlık ve iştahsızlık,

* Genel yorgunluk ve ruhî bunalım,

* Uykusuzluk,

* Sol kolda ve kalp üzerinde zaman zaman ağrılar.

Kolesterolün Yükseldiği Nasıl Anlaşılır?

Kollesterolün yüksek olup, olmadığını, öğrenmek için, kan tahlili yaptırmak gerekir. Günümüzde yaygın bir şekilde uygulanmakta ve sonucu iki saat içinde alınmaktadır. Yapılan kan tahlilinde, üç değere bakılmaktadır; Total kolesterol, HDL kolseterol ve LdL kolesteroldür. Total kolesterol 200 mg/dl den düşük, LDL (kötü) kolesterolü 100-120 mg/dl arasında, HDL (iyi) kolesterolü 40 mg/dl den yüksek olması gerekir.

Kolesterolün  yüksek olması, bir hastalık değil, fakat ciddi rahatsızlıklara ve hastalıklara, neden olabilir.

KOLESTEROL NEDİR, KOLESTEROL ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

KOLESTEROL NEDEN YÜKSELİR, KOLESTEROLÜ NELER YÜKSELTİR? 

KOLESTEROL NASIL DÜŞER, KOLESTEROLÜ DÜŞÜREN YİYECEKLER NELERDİR?

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

Ayrıca kontrol

ali gülkanat - kişisel gelişim - nlp - telkin - eğitim - bilinçaltı - seminer - şimdi değişme zamanı - telkin mp3 - telkin cd - subliiminal - şimdinin gücü - kişisel gelişim testleri - kişisel gelişim yazıları - kişisel gelişim nedir - kişisel gelişim kitapları - kişisel gelişim sözleri - kişisel gelişim videoları - kişisel gelişim hikayeleri - kişisel gelişim filmleri - bilinçaltı testleri - bilinçaltı nedir - bilinçaltı temizleme - bilinçaltı vikipedi - bilinçaltı müziği - bilinçaltı programlama - bilinçaltı nasıl temizlenir - bilinçaltı mesajları - nlp teknikleri - nlp ne demek - nlp kitapları - nlp nasıl uygulanır - nlp ekşi - nlp ingilizce - nlp açılımı - nlp nedir ne işe yarar - yaşam koçluğu - yaşam koçu nasıl olunur - yaşam koçu nedir - yaşam koçu ne yapar - yaşam koçu dan altın öğütler - yaşam koçu ile zayıflama - yaşam koçu ekşi - yaşam koçu ankara - yaşam koçu izmir - telkin müzikleri - telkin duası - telkin etmek - telkin nasıl yapılır - telkin vermek - telkin nasıl verilir - telkin vikipedi - eğitim - eğitim nedir - egitim son dakika haberleri - eğitim tanımı - eğitimin önemi - eğitim ingilizce - eğitim ile ilgili sözler - eğitim ne demek - eğitim nedir öğretim nedir - seminer - seminer özellikleri - seminer öğretmen - seminer meb - seminer nedir - seminer ogretmen - seminer örnekleri - seminer meb 2016 - seminer nasıl hazırlanır - subliminal ne demek

Asla Geç Değildir

ASLA geç değildir! Şimdi Yeniden Deneme Zamanı Ali Gülkanat Şimdi Değişme Zamanı #KişiselGelişim #AliGülkanat #Nlp …

17 yorumlar

  1. eşim ve çocuklarım onlarla mutluyum kimse mutsuz olmasın çok güzel konular bunlar teşekkürler

  2. Muhteşem bir şey, bir yerlerde keşfedilmeyi bekliyor. Carl Sagan