Ana Sayfa / Haberler / YÖK’ TEN FEN – EDEBİYATÇILARA MÜJDE!

YÖK’ TEN FEN – EDEBİYATÇILARA MÜJDE!

Image and video hosting by TinyPic

YÖK`ten fen-edebiyatçıları sevindiren karar geldi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya başkanlığında toplanan YÖK Genel Kurulu, fen-edebiyat mezunlarını sevindiren bir karara imza attı.

“Fen-edebiyat ve alan bölümlerinden mezun olacak öğrencilere formasyon verilmeyecek” iddialarının ardından toplanan kurulun kararına göre, halen fen-edebiyat fakültelerinde eğitim gören ve bu fakültelerden mezun öğrenciler formasyon alabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı`nın öğretmen ihtiyacı ve öğretmen adayı yetiştiren kurumlardan mezunların sayısı dikkate alınarak YÖK bünyesinde oluşturulan Öğretmen Yetiştirme Çalışma Grubu`nun YÖK`e sunduğu önerilerin 5 Nisan`daki YÖK Genel Kurulu`nda kabul edildiği anımsatılan açıklamada, “Söz konusu kararlarda halen üniversitelerimizde açılmış bulunan pedagojik formasyon programlarına devam eden öğrencilerin haklarının saklı olduğu ifade edilmişti. Ancak kararda yer alan `mevcut öğrenciler` ifadesinin farklı yorumlara yol açtığı gözlemlenmiş olup, konuya açıklık getirmek üzere ilgili kararlar, bugün toplanan Kurulumuzda yeniden müzakere edilmiştir” denildi.

kaynak:açıköğretimonline

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

  1. Eğitim hayatında başarılı olabilmek için bu tip telkinlere ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

  2. İnsanın özgürlüğü; istediği her şeyi yapabilmesinde değil, istemediği hiçbir şeyi yapmak zorunda olmamasındadır. Jean-Jacques Rousseau

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.