YILBAŞI İÇİN JET BAKIM FORMÜLÜ:PEELİNG

Yılbaşı gecesi bakımı için geç kaldığını düşünenler üzülmesin! Cilt lekelerini temizleyen ve cildi ışıl ışıl yapan peeling uygulamalarıyla hızlı sonuç almanın mümkün olduğunu söyleyen Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Eda Kumbasar, sihirli bakım reçetesi yazdı:

Kimyasal peeling, cilt maskeleri, leke tedavisinde kullanılan lazerler ve lazer epilasyon, yılbaşı öncesi cildimizde fark yaratacak uygulamalardır. Yazın güneşten oluşan lekeler ve yüzde oluşan kırışıklara karşı yapılacak kimyasal peeling uygulamaları, yılbaşı gecesi göz kamaştırmanız için basit ama etkili formüllerdir.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Eda Kumbasar; yılbaşında bütün bakışları üzerinde toplamak isteyen ama etkili bir bakım için geç kaldığını düşünenlere, basit ama etkili tüyolar verdi:

• CİLT BAKIMI İÇİN EN İDEAL MEVSİM KIŞ: Kış ayları, kozmetik dermatoloji uygulamaları için ideal aylardır. Cilde yapılan işlemler sonrasında güneşle temasla oluşabilecek leke riski minimuma iner. Lazer epilasyon, kimyasal peeling ve leke tedavisinde kullanılan lazerler kozmetik dermatolojinin sık uygulamaları arasındadır.
• KİMYASAL PEELİNGLE FARK YARATIN: Özellikle bu tip uygulamalar yılbaşı öncesi cildimizde fark yaratacak uygulamalardır. Yazın güneşten oluşan lekeler ve yüzde oluşan kırışıklara karşı yapılacak kimyasal peeling uygulamaları, yılbaşı gecesine hazırlanmanız için basit ama etkili yöntemlerdir.
• LEKELERDEN KURTULUN: Yazın güneşin zararlı UV ışınlarının hasarıyla oluşan lekelerin tedavisi için kış ayları idealdir. Leke tedavilerinde hastaların sosyal hayatlarını etkilemeyen, günlük aktivelerde kısıtlılık yapmayan işlemler daha çok tercih edilmektedir. Özellikle çalışan kişiler için yapılan tedavilerde hastanın yüzünde kabuk, kızarıklık ve leke olmaması tedaviye uyum için son derece önemlidir.
• MEYVE ASİTLERİYLE IŞILDAYIN: Leke tedavilerinin başında kimyasal peeling işlemleri ve lazer uygulamaları yer alır. Hastane ortamında kullanılan peeling ürünleriyle yüzeysel, orta veya derin kimyasal peeling uygulamaları yapılabilir. Sosyal ve aktif kişilerde en çok tercih edilen peelingler, meyve asitleriyle uygulanan peelinglerdir. Hastanın yüzüne, yüzde 20-70 arasında konsantrasyonlarda meyve asitleri uygulanır. Meyve asitleriyle yapılan yüzeysel peelingler, ciltte kabuk ve soyulmalara neden olmadığı için yılbaşı öncesi 1-2 seansta cildinizde aydınlanma, lekelerde açılma ve gözeneklerde sıkılaşma gibi kısa sürede görülen etkiler sağlar.
• DOLGUYLA ELASTİKİYET KAZANIN: Yılbaşı öncesi yapılabilecek bir diğer uygulama ise; özellikle nemsiz ciltlerde ve elastikiyeti azalmış ciltlerde veya ince kırışıklıkları olanlarda hyaluronik asit (dolgu) uygulamasıdır. Tüm yüze mezoterapi enjeksiyonu şeklinde veya ince kırışıklar içine ya da dudak volumünü arttırmak için dolgu enjeksiyonu uygulanabilir. Böylece yeni yıla daha nemli, sağlıklı ve elastikiyeti artmış bir ciltle girilebilir.
• NEM MASKESİNİ UNUTMAYIN: Yılbaşı gecesi canlı ve pırıl pırıl bir cilde sahip olmak istiyorsak nem maskesi yararlı olacaktır. Ayrıca cildin nem ihtiyacını karşılamak için bol bol su tüketmeyi de ihmal etmemek gerekir.
• GÜL SUYUYLA PEELİNG ETKİSİ: Kil maskesi, taze meyvelerle yapılan maskeler, salatalık maskesi, bazı dermakozmetik ürünlerin nem maskeleri ve gül suyuyla cildi yıkamak da bir tür peeling etkisi yaratacağı için cildimizi yumuşatır, nemlendir ve bizi yılbaşı gecesine hazırlar.
• LAZERLE PÜRÜZSÜZ BİR CİLT: Lazer epilasyon son yıllarda son derece yaygın bir metot olarak kullanıma girmiştir. Özellikle lazerin kalın ve siyah kılların tedavisinde daha etkili olduğu bilinmektedir. Gelişen teknolojiyle beraber açık renk ve ince kıllar da lazerle tedavi edilebilmektedir. Yılbaşı gecesi özellikle temiz bir ciltle yeni bir yıla girmek istiyorsanız bir dermatoloji uzmanının gözetimi altında mutlaka lazer epilasyon yaptırmalısınız. Bu şekilde yanık ve leke gibi komplikasyonlar olmaz.
• MAKYAJINIZ ORGANİK OLSUN: Makyaj malzemesi olarak ise gece boyunca deride iritasyon yapmayacak organik makyaj malzemeleri mineral pudralar kullanılabilir.

ERTESİ GÜN İÇİN BAKIM FORMÜLLERİ

YORGUNUM DEMEYİN MAKYAJINIZI TEMİZLEYİN
Sigara dumanına maruz kalınan, alkol tüketimi artan, kapalı ve oksijensiz bir ortamda geçirilen yılbaşı gecesi ister istemez cildinizi olumsuz etkileyecektir. Yılbaşı gecesine ait bu olumsuzlukların, cilt üzerine etkisini minimuma indirmek için; öncelikle ne kadar yorgun olursanız olun, makyajınızı temizlemeden kesinlikle yatmayın! Ciltte tıkaçlar, akneler ve komedonlar oluşmaması için makyajı arındırmak gerekir. Bu nedenle yılbaşı gecesi cilde uygulanan yoğun makyaj, yatmadan önce mutlaka nazik bir temizleyici ile ciltten arındırılmalıdır. Ardından cilt tipine uygun bir nemlendirici uygulanabilir.

SEBZE – MEYVE YİYİN
Gece boyunca oluşan ciltteki yorgun görünümü azaltmak için ertesi gün evde peeling de uygulayabilirsiniz. Cildi tahriş etmeden ve nazik bir peeling uygulamasıyla; derideki ölü tabaka deriden uzaklaştırılmış olur. Peeling uygulaması sonrası cilt tipine uygun bir nemlendiriciyle cilt yatıştırılır. Ayrıca ertesi gün mutlaka bol sıvı alınmalı ve sebze – meyve tüketimi de arttırılmalıdır.

ENGLİSH

New Year’s Eve for the maintenance of late that those who think sorry! Skin spots and skin-cleaning done brilliant to get the fastest results possible peeling applications saying that the Bahcelievler Hospital Medical Park Dr Dermatology Specialists. Eda Kumbasar, magic maintenance prescription wrote:

Chemical peeling, skin masks, spot treatment is used in lasers and laser hair removal, skin just before Christmas will make a difference in our applications. Consisting of sun spots and facial type of chemical peeling applications will be made against the crease, Christmas night, a simple but effective formula is to dazzle.

Medical Park Hospital, Dermatology Specialist Dr. Bahcelievler. Eda Kumbasar; at Christmas but all who want to collect on the outlook for an effective treatment for those who think that late, gave a simple but effective tips:

• SKIN CARE EN IDEAL FOR WINTER SEASON: winter months, ideal for cosmetic dermatology practice for months. With the actions taken to skin contact may occur after the sun goes down to a minimum the risk of stains. Laser hair removal, chemical peeling and stains used in the treatment of frequent applications of lasers are among cosmetic dermatology.
• CHEMICAL DIFFERENCE PEELİNGLE the applications of this type, especially just before Christmas will make a difference in our skin applications. Consisting of sun spots and facial type of chemical peeling applications will be made against the crease, Christmas night, a simple but effective method for preparing are.
• STAIN from the: Summer sun’s harmful UV rays that damage caused by a winter months are ideal for the treatment of stains. Not affect the social life of the patients in the treatment of blemishes, it does not make daily operations more aktivelerde limitations are preferred. Especially for people who work in the treatment of the patient’s skin on the face, redness and spots for lack of adherence to treatment is extremely important.
• FRUIT ACID Luminescence of the stain at the beginning of treatment and laser applications, chemical peeling process takes place. Products used in hospital settings peeling superficial, medium or deep chemical peeling applications can be made. Social and active in people most preferred peeling, with fruit acids peelinglerdir applied. The patient’s face, between 20-70 percent of fruit acid concentrations are applied. The superficial peeling with fruit acids, skin and peeling skin is not why your skin just before Christmas in 1-2 sessions of enlightenment, in spots such as opening and tightening the pores in a short time in effect provides common.
• Filling the elasticity WIN: Another application is to be done before Christmas, especially in dry skin and decreased skin elasticity or fine wrinkles in those hyaluronic acid (filler) implementation. All face in the form of Mesotherapy injections into wrinkles or fine or filler injections can be applied to increase lip volume. So the new year, more moist, healthy and an increased skin elasticity can be entered.
• MOISTURE MASK DO NOT FORGET to: New Year’s Eve live and we want to have a brilliant skin moisture mask is useful. In addition to the skin’s moisture needs to consume plenty of water should not be neglected.
• Peeling with ROSE WATER EFFECT: Clay mask, made with fresh fruit masks, cucumber mask, some dermakozmetik products and moisture mask with rose water to wash the skin or peeling a species will effect our skin softens, moisturizes and New Year’s Eve we are ready to.
• LASER SMOOTH THE SKIN: Laser hair removal is extremely widespread in recent years came into use as a method. Especially in the treatment of laser hair thick and black and is known to be more effective. Developing technology with clear color and fine hairs can be treated with the laser. New Year’s Eve A new year, especially a clean skin you want to enter under the supervision of a dermatology specialist must make sure laser hair removal. In this way, no complications such as burns and stains.
• OL ORGANIC get your makeup: makeup as skin irritation during the night he won the makeup organic mineral powder can be used.

FORMULA FOR DAY CARE

I do not MAKE CLEARING YOUR TIRED to DE
Exposed to cigarette smoke, alcohol consumption increased, oxygen-free environment in indoor and spent New Year’s Eve will inevitably affect your skin. New Year’s Eve belongs to the negative of this, to minimize the effect on the skin; first is how tired you are, without cleaning out your makeup certainly do not lie! Plugs on the skin, acne and not to create komedonlar makeup is necessary to purify. New Year’s Eve therefore applied to the skin intense make-up, before you sleep with a gentle cleanser from the skin must be cleaned. Then apply moisturizer appropriate to skin type.

VEGETABLES – FRUITS YE to
Consisting of skin throughout the night, the tired look to reduce the peeling can apply at home the next day. Peeling without irritating the skin and gentle application of a skin layer of dead skin is removed from the will. Peeling skin after application, according to the type of moisturizer will soothe the skin. In addition, the following day, they should be plenty of fluids and vegetables – fruit consumption also must be increased.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

 1. Henry Ford ‘Bir dolar karşılığı ne kadar az verebileceğini değil ne kadarçok verebileceğini görmek için yeteneğini ve yaratıcı hayal gücünü kullanan kişi, kesinlikle başarılı olur.’

 2. ruh eşini bulma, en önemli konu yanlış şeçimler hayatınızda bir dönemin rezil olmasına neden olabilir.

 3. Asosyal olmak ve insanlardan kaçmanın ne kötü bir şey olduğunu anlamak ve becerilerimi geliştirmek dikkatimi arttırmak amaçlı kullanacağım bir set olacak diğer bir çok setten fayda gördüm.Bundan göreceğime de eminim:)

 4. Sinik insanlarla birlikteyseniz, sizi aşağı çekeceklerdir. Sizin başarılı ve mutlu olmanızı destekleyen insanlarla birlikte olmanız mutluluk ve başarınızı bir adım öne taşıyacaktır.

 5. Öfke kontrölünü sağlamak bütün toplumun gereksinimidir bunun için kendini rahatsız hissetmene gerek yok herkesin bu cd leri denemesi gerekir. güven

 6. SON UYARIMDIR:Bu sayfa Kişisel Gelişim – Kuantum Düşünce,Sprituel Yaşam ile ilgili bir sayfadır.Amacımız… https://t.co/6FoA6xMP iş hayati

 7. 2.sınıfa giden kardeşim için gerekli para cevır

 8. Başlıkta sadece satranç denmiş, fakat bir çok noktayı ele alan bir telkin gibi görünüyor; dikkat, zeka, uygulama gibi konulardada işe yarayabilir düşüncesindeyim. serinkanlı

 9. bütün cd ler benim için çok faydalı olacak sosyalleşmek süper olacak güven

 10. ders çalışmak için proğram yapıyorum fakat bir müddet sonra dikkatimi toplayamıyorum umarım bu cd bana yardımcı olur metabolizma hızlandırma

 11. İSMAİL SUNGUR

  “Duyguların Dili” Karla McLaren boşalma nedir

 12. “Kocan seni aldatıyor: bir dost” demek de farkındalığı artırmaksa; kişisel gelişim eşittir cinnet getirmek.” ruh esim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂