Çarşamba , Eylül 12 2018
Ana Sayfa / Sağlık / YEŞİL ÇAYIN KULLANIM ALANLARI

YEŞİL ÇAYIN KULLANIM ALANLARI

Aslında yeşil çay ve siyah çay aynı bitkinin ürünleridir. Siyah çay oksidasyona maruz kalır. Bu yüzden antioksidan özelliğini kaybeder.

Yeşil çayı içtikten sonra, poşetlerini gözleriniz için rahatlatıcı kompres olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede hem vücudunuzu içten, hem de dıştan yeşil çayın etkisiyle karşılaştırmış olacaksınız. Yeşil çay, uykusuzluk ve strese bağlı olarak gözlerde oluşan sorunlara karşı rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etki yaratmaktadır.

Yeşil çayı, göğüs sıkılaştırıcısı olarak kullanabilirsiniz:

Bunun için, 4 kaşık süzme yoğurt ve iki yemek kaşığı yeşil çayı karıştırın. Karışımı göğüslerinizin üzerine sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Ardından cildinizi yine bitkisel kökenli adaçayı veya kekikyağı ile nemlendirin Böylece hem cildinizin nem ve yağ dengesini düzenleyecek, hem göğüslerinizin sıkılığını arttıracaksınız.

Yeşil çayı peeling malzemesi olarak kullanabilirsiniz:

Banyodan önce yeşil çay ile tuz peelingi yapabilirsiniz. Ayrıca banyo küvetine doldurduğunuz suyun içine yeşil çay esansı katıp, canlandırıcı etkisinden yararlanabilirsiniz. Bazı firmaların ürettiği banyo tuzları ve vücut jelleri, yeşil çay içermektedir. İçerinden yeşil çay olan kremler de, tüm faydalarından yararlanmanızı sağlamaktadır. Son yıllarda yeşil çay kokulu parfümler de piyasaya sürüldü. Kokusunun da huzur veren ve rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır.

Yeşil çayı cildinizi sıkılaştırıcı tonik olarak kullanabilirsiniz:

Bunun için 1 çay kaşığı yeşil çayın üzerine, 10 ml kaynamış su ekleyin. 5 dakika demleyin. Sonra pamuğu bu çayın içine batırarak cildinizi silin. Tonik etkisi gösteren yeşil çay, cildinizin koruyucu tabakasını düzenleyerek cildinizin parlamasına yardımcı olacaktır.

Yeşil çayı cildinizde canlandırıcı maske olarak da kullanabilirsiniz:

Bunun için 2 çay kaşığı kil ve bir bardak demlenmiş yeşil çayı, ılık bir halde kıvamlı bir karışım haline gelene kadar karıştırın. Sonra ince bir tabaka olarak yüzünüze sürün. 30 dakika bekleyin. Sonra ılık suyla durulayın. Ardından yine yeşil çayla hazırladığını tonikle cildinizi silerek temizleme işlemini bitirin. Ardından nemlendirici sürerek cildinizi yumuşatın.

ENGLİSH

the use of green tea fields

In fact, green tea and black tea are the product of the same plant. Black tea is exposed to oxidation. Therefore, the antioxidant properties loses.

After drinking green tea, bags and relaxing for your eyes as you can compress. In this way, both inside your body, as well as compared with the effects of green tea you’ll be outside. Green tea, insomnia and stress-related problems that occur in the eye against the impact is relaxing and soothing.

Green tea, chest tight Optimizer can use it as:

For this purpose, 4 tablespoons yogurt and two tablespoons of cottage green tea mix. Creep mixture on your chest. After 10 minutes, rinse with warm water. Then again your skin with vegetable origin, sage or Dampen kekikyağı moisture and oil balance of your skin so as to regulate, and you will increase your breasts firmness.

You can use green tea as peeling material:

Before you can make green tea bath salts Peeling. In addition to the bath water into the green tea extract have filled the floor, you can take advantage of invigorating effect. Some firms produced bath salts and body gels, green tea contains. Also on the green tea cream in which, allows to take advantage of all the benefits. In recent years, green tea scented perfume was also released. Balmy and relaxing fragrance of the effects are.

Green tea as a tonic firming your skin can

For this purpose, over 1 teaspoon of green tea, add 10 ml boiling water. 5 minutes to infuse. After the tea into the sink cotton wipe your skin. Showing tonic effect of green tea, by editing the protective layer of your skin will help your skin glow.

Green tea can also use your skin as invigorating mask:

For this purpose 2 teaspoon green clay and a cup of stewed tea, a warm mixture into a viscous state until the mix. Then a thin layer on your face as a creep. 30 minutes. Rinse with warm water then. Then again with the green tea is prepared by deleting your skin with cleansing tonic to finish. Soften your skin with moisturizer and then click continue.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. ben bu telkini görünce baya heyecanlandım,en kısa zamanda almayı düşünüyorum.

  2. john fhurman ın bütün kişisel gelişim kitaplarını okuyorum ama :d erken kalkmanın faydaları

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.