YERSENİZ ÖLME İHTİMALİNİZ YÜKSEK!

Fugu

Bir ‘fugu’yu, diğer adıyla Japon kirpi balığını yemek, Azraille kumar oynamakla eşdeğer. Yüzeyindeki küçük bölmelerinde ‘tetrodotoksin’ adında kimyasal madde bulunduran bu ilginç balık, siyanürden bin kat daha ölümcül hale geliyor. Her yıl ortalama ölümcül 100 fugu vakası çıkıyor. Bu yüzden özel şeflerin hazırladığı bir fugu yemeği tercih etmek daha sağlıklı.

Namibya öküz kurbağası (Bullfrog)

Akşam yemeği için öküz kurbağası! Dikkatli olun. Bu Namibyalı lezzet, derisinde son derece zehirli maddeleri barındırıryor. Canlının derisini tüketmek, hayatınıza son verebilir. Özel aşçılar, bir şekilde derideki zehirin yok edilmesini sağlayabiliyorlar.

Kasu Marzu

Bu Sardinyalı peynir, koyun sütünden yapılıyor ve Avrupa Birliği’nde yasak bir yiyecek. Tabi Sardinya’nın kara borsalarında rastlayabileceğiniz bir yiyecek . Bu özel yiyecek, binlerce peynir kurtçularının ortaklaşa bir çalışması sonucu yemeğe hazır hale geliyor. Kurtçukları canlı yemek kötü bir sonuç doğurmazken, ölü olanları yemek ciddi enfeksiyonlara yol açabiliyor.

Manyok (Cassava)

Hafif kaynatılmış ağaç kökü ne kadar zehirli olabilir ki? Aslında öldürücü olabilecek kadar zehirli olabilir. Eğer iyi bir şekilde hazırlanmamışsa Guyana’da yetişen bu bitki vücutta siyanüre dönüşebilir.

Ake (ackee)

Bu Jamaika yiyeceği eğer uygunsuz bir şekilde hazırlanırsa, akenin kırmızı kabuğundaki alkaloit zehri kusmaya, felce ya da kan şekeri düşüklüğüne sebep olabilir. ABD’ye ithalatı yasaklanmıştır.

Yer fıstığı

Alerjisi olan bazı kişiler için yer fıstığı ölümcül olabilir. Ama alerjisi olmayanlar için de tehlike söz konusu. Çünkü yer fıstığı yüksek oranda “aflatoxiniçermektedir.

Mürekkep şapkalı mantar (Inky cap mushroom)

Bu çeşit mantarları yemeklerde ya da soslarda kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Fakat yanında asla alkol almayın. Böyle mantarların yanında alkolün kokusu bile midenizin bozulmasına neden olabilir.

ENGLİSH

Fugu

A ‘fugu’yu, the other with the name of the Japanese puffer food, equivalent to gamble with Azrael. Surface of the small pane ‘tetrodotoksin’ chemicals have called this an interesting fish, thousand times more deadly than cyanide becomes. Each year the average 100 fatal cases of fugu comes. Therefore, the private chef to prepare a fugu meal more healthy choices.

Namibia ox frog (Bullfrog)

Ox for dinner frog! Be careful. This Namibian flavor, skin barındırıryor extremely toxic substances. Live to eat the skin, can end your life. Private chefs, to destroy the poison in the skin can provide.

Cashew Marzu

This Sardinyalı cheese, is made from sheep’s milk and the European Union, a forbidden food. Of course you can find food in Sardinia black market. This special food, thousands of cheese as a result of a study jointly wolf is ready to eat. A result of bad eating live maggots did not breed, eat the dead ones can cause serious infections.

Cassava (Cassava)

How much lighter boiled poisonous tree roots can it be? In fact, be toxic enough to be fatal. If you are not well prepared this plant grows in the body cyanide can turn into Guyana.

Ake (ackee)

Improperly prepared food, if this is Jamaica, achene red bark of the alkaloid poisoning vomiting, paralysis, or may cause low blood sugar. Imports to the United States is prohibited.

Peanut

Some people who are allergic to peanuts can be fatal. But the danger for non-allergic subject. Because highly peanut “Aflatoxin”contains.

Ink capped mushroom (Inky cap mushroom)

This kind of eating mushrooms in the sauce used in or in your mind is not any. Do not drink alcohol, but never near. Even the smell of alcohol by such fungi may cause your stomach.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

  1. Zengin Baba Yoksul Baba kitabının ünlü yazarı Robert Kyosaki, Network Marketing için şöyle diyor: “İnsanlara yardım etmeyi seven insanların, işletme okuludur”.

  2. POSITIVITY is NOT a MIRACLE, GENE or SPONTANEOUS. POSITIVITY is a CHOICE, ATTITUDE and LIFESTYLE. Ultimate Motivation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂