Perşembe , Temmuz 29 2021

YENİ YILA FORMDA GİRİN!

Gün boyunca aldığınız kaloriden sadece 500 kalori eksilterek, haftada yarım kilo verebilir, yeni yıla yepyeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Kilo vermeye çalışıyorsunuz. Ancak şimdiye kadar günlük olarak tükettiğiniz belli başlı tatlardan da vazgeçmek istemiyorsunuz, öyle değil mi? Problem değil.

Bir şeyden mahrum kalma hissi, diyet yapanlar için kötüdür. Günde 500 kaloriden daha fazlasını kesmek metabolizmanızı yavaşlatabilir. Bu da cesurca başlanmış diyetleri bile yersiz bir mide kazınmasıyla sona erdirebilecek kadar tehlikeli sonuçlar doğurabilir. ‘Your Diet is Driving Me Crazy ‘adlı kitabın yazarı Cynthia Sass, tam olarak bu görüşte. Öyleyse asıl soru şu: Ne kadar hızlı kilo vermek istiyorsunuz? Amacınız haftada yarım kilo vermek mi (günlük aldığınız kaloriden 500 kaloriyi keserseniz mümkün) yoksa bir ayda yarım kilo vermek mi? Sizin için bulduğumuz bu hile ve ipuçlarını dikkatle takip ederseniz, kendinizi fazla zorlamanıza gerek kalmayacak.

Kaybınız haftada yarım kilo
Her gün 500 kalori eksiltmelisiniz.

Seçenekleriniz şunlar:

Dışarıda yemek yemenin talihsizlikleri
Yanında karışık sebzelerle servis edilen ve çok sağlıklı görünen o ızgara balık tabağı tahmin ettiğinizden daha fazla kaloriye sahip. Restoranlarda servis edilen yemeklerin besin değerlerini analiz eden Health Dining Program’ın kurucusu Anita Jones, pek çok restoranın yemeklerde 60 gr daha fazla yağ kullandığını belirtiyor. Özellikle de makarnaların adı çıkmış: Pişirme süresi boyunca yağ kullanıldığı gibi bir de ek olarak üzerine eklenen soslarda da yağ kullanılıyor. En iyisi tercihinizi haşlanmış sebze tabağından yana kullanmanız ya da şeften siparişinizde yağ kullanmamasını rica ederek ızgarada pişirilmiş tavuk ya da balıketi sipariş etmeniz. İşi garantiye almak için dışarıda yememek en iyisi.

Kahveye dikkat et
Vanilyalı, karamelli ve şekerli lezzetler… “Sadece bir fincan dolusu leziz bir kahve içiyorum” diye düşünüp de bu yaptığınızın zararsız olduğunu sanmayın. Starbucks’tan aldığınız kremalı bir adet büyük boy white chocolate mocha’nın içinde 630 kalori var (sadece kremada 100 kalori!). Orta boy kapuçino sipariş edin; şekersiz vanilya şurubu ve yağsız sütle birlikte 500 kaloriyi bir anda kesip atmış olacaksınız.

Salata sosu alarmı
Jones, restoranlarda başlangıçlar mönüsünde sunulan salataların 6 ile 10 çorba kaşığı kadar salata sosu içerdiğini söylüyor: “Ve bu sosların içinde her çorba kaşığı başına 7 ila 10 gr arası yağ dolayısıyla 70-100 kalori bulunuyor.” Bu sadece salata sosundan 680 kalori alacağınız anlamına geliyor ki salatadaki et ya da kızarmış ekmek parçacıklarının kalori miktarına hiç girmiyoruz. Salatanın sosunu üzerine dökmeden başka bir kapta getirmelerini isteyin; böylece her çatalda makul bir miktar sosa batırırsınız. En az iki çorba kaşığı sosu yememiş olacaksınız (kabaca 175 kalori).
İçki saati geldiğinde
Elinizdeki içki tatlıysa ya da bardağın kenarı tuzla çevrilmişse içmemeniz gereken bir karışımla karşı karşıyasınız. Elmalı, limonlu kokteylleri ya da Cosmopolitan’ı düşünün… Pek çok kokteyl 60 ila 140 gr arası bir miktar likör içerir. İçine şeker şurubu eklenmiş ya da kola veya nar şurubu ile yapılmış karışımlardan tüketerek kendinizi bir anda 700 kalori almış olarak bulabilirsiniz. Likörü soda ile birlikte alarak bu kokteyllerden uzak durabilirsiniz. Bir şişe light bira ya da bir kadeh (140 gr) beyaz şarap da işinizi görebilir. İkisinde de yalnızca 80 kalori bulunuyor.

İncelmenin kolay yolu
Hayatınıza doğru besinleri tüketerek devam etmeniz aslında gerçekten bel çevrenizde incelmeye neden olabilir. Mutfağınızda mutlaka bulundurmanız gereken yiyeceklerin listesini burada bulabilirsiniz.

ÇAM FISTIĞI
Yeni araştırmalar çam fıstığının iştah kesici bir özelliği olduğunu ortaya çıkardı. Çam fıstığının içindeki yağ asitleri açtık hissini bastırmasıyla bilinen “oholecystokinin” adlı bir hormonu harekete geçiriyor. Çam fıstıklarını salatanın üzerini süslemek için ya da pesto sosun içine karıştırarak kullanabilirsiniz.

SICAKLAR
Çay ve çorba gibi sıcak şeylerden bahsediyoruz. Sikago’daki Smell and Taste Research Foundation tarafından yürütülen bazı çalışmalar gösteriyor ki, sıcak yiyeceklerden salınan aromalar beynin doymayla ilgili merkezine daha çabuk sinyal gönderilmesini ve dolayısıyla da tokluk hissine daha hızlı ulaşılmasını sağlıyor. Soğuk bir dilim pizzanın yerini tutabilecek bir şey yok evet. Ancak mikrodalgada ısıttığınız zaman muhtemelen aynı dilimin daha azını yemek isteyeceksiniz.

YEŞİL YAPRAKLILAR
Lahana, marul, ıspanak, göbek marul ve diğer yeşil yapraklı sebzeler neredeyse kalorisizdir. Pek çok durumda bu besinleri henüz sindirme aşamasındayken bile kalorilerini yakmış oluyorsunuz. (Salatalık ve kereviz de bu gruba dâhil.)

YAĞ
Cornell Üniversitesi’ndeki araştırmacılar insanların restoranlarda önlerine konulan ekmekleri üzerine yağ sürerek değil de, zeytinyağına batırarak yediği zaman toplamda 53 kalori daha az aldığını keşfetmiş. Nedenini tam olarak bilmiyorlar ancak şöyle düşünün; yağın içindeki bir şey onu daha doyurucu yapıyor!

ENGLİSH

During the day you receive only 500 calories subtracted from calories as a pound per week can not vote then you can start the new year, a brand-new.

Trying to lose weight. However, until now consumed on a daily basis that you do not want to give up the major taste of, is not it? Problem.

Remain deprived of a sense of things, diet is bad for those who do. To cut more than 500 calories a day may slow down your metabolism. Even an improper diet that started bravely stomach may end up scratched may lead to a dangerous. ‘Your Diet is Driving Me Crazy’ Cynthia Sass, author of the book, exactly in this opinion. So the actual question: How much do you want to lose weight fast? Your goal is to give a pound per week (500 calories daily calories that you can stop you) or half a month to lose weight? We find for you carefully follow these tricks and tips, you will not need to push yourself more.

Half your weight loss per week
Should subtracted 500 calories each day.

Your options are:

The misfortune of eating out
Served with mixed vegetables beside healthy-looking and multi-plate of grilled fish that have more calories than you expected. Nutritional value of food served in restaurants analyze Anita Jones, the founder of the Health Dining Program, many restaurant meals using 60 g more fat says. Especially notorious for the pasta: for the duration of the cooking oil used as an addition added onto the oil is used in sauces. The best dish of boiled vegetables in favor of your choice to use or not use oil in your order from the chief asked the grilled chicken or cooked balıketi are ordering. To guarantee the job is best not to eat out.

Pay attention to coffee
Vanilla, caramel and sweet flavors … “I just have a cup of coffee full of a delicious thought, and these do not think that you’re harmless. One older boy received a Starbucks white chocolate cream mocha’nın there in 630 calories (only 100 calories in cream!). Order a medium-sized cappuccino, sugar-free vanilla syrup and skim milk with 500 calories at a time will be cut and tossed.
Dressing alarm
Jones, a restaurant menu, served in the beginnings of salad 6 to 10 tablespoons of salad dressing containing up to say: “And in each tablespoon of sauce per between 7 to 10 grams of fat is so calorie 70-100.” This is only 680 calories of salad dressing that means you get to the salad or fried bread particles do not enter any amount of calories. The sauce poured over the salad before ask them to bring in another vessel, so that a reasonable amount in each fork dipped in sauce, you will. Least two tablespoons of the sauce will not eat (roughly 175 calories).
Drink time is reached
Or the edge of the cup of sweet drinks in your hands if you should not drink the salt marsh has converted to a mixture willing to face. Apple, lemon or cocktail Cosmopolitan’ı think … Many cocktails between 60 to 140 gr liquor contains a little. Added sugar or starch into syrup or grenadine made with a mixture of 700 calories by eating once you have received can find. Liquor with soda can avoid taking this cocktail. A bottle of beer or a glass of light (140 gr) white wine can also do the job. In them are only 80 calories.

Reviewed easy way
We are continuing to consume the right nutrients into your life in fact really examined may cause your waist circumference. Always have in your kitchen where you can find a list of foods.

PINE PISTACHIO
New studies of pine nuts is a feature of appetite killers revealed. Pine nut fatty acids were hungry in the sense of suppression known oholecystokinin called is a hormone activation. To decorate the top of your salad with pine nut pesto sauce or mix it into use.

HOT
We’re talking about things such as hot tea and soup. Conducted by the Smell and Taste Research Foundation Chicago, some studies show that the aroma of hot foods release brain centers related to the saturation signal to be sent more quickly and thus makes us more quickly to his toughness. A slice of cold pizza, nothing can substitute yes. However, when heated in the microwave probably will want to eat less of the same period.

GREEN YAPRAKLI Games
Cabbage, lettuce, spinach, lettuce and other leafy green vegetables, almost calorie heart-free. In many cases these foods are not yet at the stage of intimidation would have been even burn calories. (Cucumber and celery also included in this group.)

OIL
Researchers at Cornell University in front of people in the breads in restaurants rather than take on the oil, olive oil when it sank to a total of 53 calories is receiving less discovered. Do not know why exactly, but of thinking, something in the oil makes it more satisfying!

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

22 yorumlar

 1. Zengin Baba Yoksul Baba kitabının ünlü yazarı Robert Kyosaki, Network Marketing için şöyle diyor: “İnsanlara yardım etmeyi seven insanların, işletme okuludur”.

 2. Bir şeyler değiştirmek isteyen insan önce kendinden başlamalıdır. Sokrates

 3. Hayat bizi resmen dört işlemle sınar; gerçeklerle çarpar, ayrılıklarla böler, insanlıktan çıkarır ve sonunda topla kendini der. Lev Tolstoy

 4. Life is not complex. We are complex. Life is simple, and the simple thing is the right thing. Oscar Wilde

 5. etkili bir sistem. Türkiye’ye hayırlı olsun. içsel çatışma

 6. Hırslarımızı kontrol altına alıp daha akılcı bi şekilde iddalı olabilmek için değerli bir set. iktidarsızlık

 7. yaşadığımız her ortamda bizi takip eden sorun:ealem ne der…ama artık bu sorun olmaktan çıkıyor bu cd sayesinde.. erkekleri baştan çıkarmanın yolları

 8. Özellikle sınavlar için çok gerekli. migren tedavisi

 9. Ben kafama koydum bu kadr kişisel gelişim kitapları okuyorum bir de Yaşam Koçluğu Eğitimine gideyim bir eğitimci olarak 😉 subliminal photos

 10. Kalıcı kilo verebilmek… ne kadar zor görünüyor… ama beynimiz karar verdikten sonra ise ne kadar kolay.. bilinçaltımızın başarabileceğine inanıyorum.. öfke kontrolü nasıl yapılır

 11. Hep çok param olsun istedim. Bu sefer olur inşallah. Bu fayda sağlayıcı çalışmalar için tüm emeği geçenlere teşekkürler. sağlıklı ilişki

 12. sevgilime alacağım ve çok mutlu olacak eminim:)) rusça çeviri

 13. ahmetdurul: Mehmet Dikmen’in 1001 Hadis kitabı (Cihan Yayınları) Bu kitabı bir kişisel gelişim kitabı olarak da herkesin okumasını öneririm sürücü testi

 14. vıcık vıcık yüzeysellik kokan kişisel gelişim kitapları neden en çok satanlarda anlamıyorum almanca ögrenmek istiyorum

 15. Başlıkta sadece satranç denmiş, fakat bir çok noktayı ele alan bir telkin gibi görünüyor; dikkat, zeka, uygulama gibi konulardada işe yarayabilir düşüncesindeyim. rusca ogrenmek

 16. Çok işe yarayan telkinlerden biri. hızlı kilo vermek istiyorum

 17. düşüncenin gücü herzaman ilgimi çekmiştir romence gramer

 18. ben 21 günde sanatsal yet..geliştirin ve dışa dönük kişilik bpt cd sini almak istiyorum ancak internetten bulamııorum nasıl ulaşabilirim yardım ederseniz sevinirm cinsel arzular

 19. https://t.co/cvJsVTVt – Türkiye’nin en büyük kişisel gelişim adresi! https://t.co/OXET6Slu arapca

 20. kişisel gelişim kavramı olmayanlardan uzak durun “ben önceden de yapamamıştım” e sen önceden altına da yapıyordn #birdost matematik

 21. bağışıklık sistemim çok zayıf faydalı olcağına inanıyorum filipince türkçe çeviri

 22. Kişisel gelişim teknikleri konusunda Mümin Sekman’ı tek geçerim. sivilceden kurtulun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂