YENİ TREND:SİVRİ TIRNAKLAR

Küçükken anne ve babamın düğün fotoğraflarına baktığımda dikkatimi çeken iki detay vardı. Biri düğündeki şarkıcının kabarık saçları, bir diğeri ise annemin beyaz gelinliğine kontrast uzun kıpkırmızı tırnakları… Küçükken komik bulduğum bu ayrıntı beni nasıl etkilediyse büyüyünce de asla tırnaklarımı uzatmadım. Her zaman kısa ve küt kesimli tırnakları beğendim. Ancak bu yıl küt tırnak seven kadınların korkulu rüyası olacak bir moda geliyor. 80’lerin sivri ve uzun tırnakları en cesur halleriyle geri dönüyor.

Bu moda kimin başının altından çıktı derseniz Müzik dünyasının ünlü ismi Rihanna bu trendi başlatan isim olarak gösteriliyor. Rengarenk tırnaklarını neon renkler ve taşlarla süsleyen Rihanna özellikle Amerikalı siyahlar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Müzik dünyasının çılgın ismi ve trend avcısı Lady Gaga’da bu aralar ortalıkta özenle sivriltilmiş tırnaklarıyla salınıyor.

Peki; “bu yeni trendi moda kurbanı olmadan nasıl uygulayacağız?” derseniz bu yılda hakimiyetini sürdüren toprak tonlarını kullanabilir, mat siyah ve lacivert gibi düz ama cesur renklerle sofistike bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Peki ya kırmızı ne olacak mı dediniz?

Serpil Çakmaklı’ ya benzemek istemiyorsanız sivri tırnaklarınızı kırmızı renkten olabildiğince uzak tutun derim!

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂