Pazartesi , Haziran 14 2021

YENİ SONY A 450 FOTOĞRAF MAKİNESİ

Sony’nin geliştirdiği Exmor™ CMOS sensörlü yeni 450 modeli saniyede 7 kareye varan çekim hızı, 14.2 MP çözünürlük, titreme etkisini önleyen  SteadyShot INSIDE özelliği ve 1050 çekime kadar dayanan pil ömrüyle en güzel anları ölümsüzleştiriyor.

Sony, en güzel anları ölümsüzleştiren ve fotoğraf çekmeyi bir tutku haline getiren α dijital SLR fotoğraf makinesi ailesini yeni α450 ile genişletiyor. Güçlü ve kolay kullanımlı DSLR-A450 fotoğraf tutkusunu daha ileri düzeye taşımak isteyen aktif fotoğrafçılar için ideal bir seçenek oluşturuyor.

Siz sadece karar verin
Yeni α450 yüksek çözünürlüklü 14,2 (yaklaşık) etkin megapiksel Exmor™ CMOS sensörü, yüksek detaylı, ultra düşük gürültülü fotoğraflar elde etmek için güçlü BIONZ işlemcisi ve ISO 12800’e kadar ulaşan hassasiyeti ile düşük ışıkta bile flaşsız, doğal fotoğraflar çekmeyi mümkün hale getiriyor. α450’nin %95’lik geniş görüş alanı bulunan parlak optik vizörü, çerçevelemeyi ve kompozisyon yaratmayı keyfe dönüştürmenin yanı sıra, Manuel Odaklama Kontrolü özelliği ile net ve parlak tam çözünürlüklü görüntüleri 6,7cm (2,7”) Clear Photo LCD ekranda önizleme olanağı sağlıyor. Seçilebilir 7x/14x ekran üstü görüntü büyütme olanağı da odaklanmış portreler, natürmortlar, makro ve mimari sahneler için ideal.

Hızlı ve başarılı
Güçlü BIONZ görüntü işlemcisi maksimum 5 fps’ye kadar yüksek hızda kesintisiz çekime izin verirken, hız öncelikli mod (serinin başlangıcında ayarlanmış AF ve AE ile) maksimum 7 fps’ye kadar çıkıyor. Bu da spor aktivitelerinin ve hızlı hareket eden nesnelerin çekimi için fazlasıyla yeterli. Yaratıcı özellikleri tek karede parlak vurgular ve koyu gölge detaylarını barındırabilen Auto HDR modu ile zenginleştirilen α450’de, farklı poz değerlerinde art arda iki kare çekimi de otomatik olarak birleştiriliyor. Tüm bu özellikler sayesinde ortaya özel yeteneğe veya herhangi bir görsel düzeltme yazılımına gerek olmadan detaylarla dolu Yüksek Dinamik Aralığı olan bir fotoğraf çıkıyor.

Yeni α450’de fotoğraf kareleri arasındaki poz farkları tam otomatik sistemin yanı sıra 0.5EV’lik aralıklarla manuel olarak 3EV’e kadar ayarlanabiliyor.

α450 ile her zaman, her yerde…
Sony’nin DSLR serisinde bulunan SteadyShot™ INSIDE, 4 adıma kadar anti-titreme düzeltmesi olanağı sunuyor. Ayrıca 30 α objektif ve iki tele dönüştürücüsü sayesinde Konica-Minolta uyumlu A-mount optiklerle de uyumlu. Sony’nin şu ana dek sunduğu DSLR kameralar içinde en çarpıcı çekim performansına sahip olan yeni α450’nin  yüksek kapasiteli pili iki şarj arasında 1,050 çekime kadar olanak tanıyarak yoğun bir haftasonu gezisinde bile sorunsuzca çekim yapmayı sağlıyor.

Tüm bu özelliklere ek olarak α450’de bulunan Memory Stick PRO Duo ve SD/SDHC yuvaları da fotoğrafçıların kişisel çekim tercihlerine kolayca uyum sağlıyor.

Ürün paketine; kolay görüntü yönetimi için Image Data Converter SR, Image Data Lightbox SR ve PMB (Picture Motion Browser) yazılımları dahildir. Yeni α450 ayrıca Sony’nin flaşlar, taşıma kutuları, piller ve adaptörler, GPS’leri de içeren çok çeşitli yüksek kalitedeki DSLR aksesuar ile de uyumludur.

Sony DSLR-A450 dijital SLR fotoğraf makinesi 18-55 objektifi ile beraber Şubat 2010’da 2099 TL tavsiye edilen 10 taksitli perakende fiyat ile satışa sunulacak.

* optik vizör kullanılırken (CIPA ölçüsü)

Teknik özellikler:
450  DSLR fotoğraf Makinesi Teknik Özellikleri:

Özellikler DSLR-Α450
Efektif Megapiksel Yaklaşık 14.2
Objektif uyumluluğu Sony α objektifleri Minolta ve Konica Minolta AF objektifleri
Görüntü Algılama APS-C boyutu (23,4×15,6mm) RGB renk filtreli “Exmor” destekli CMOS sensör
İşlemci BIONZ™ görüntü işleme motoru
ISO Hassasiyet Ayarı ISO 200 – 12800
Görüntü Kalitesi Modları Jpeg (fine, standard), RAW, RAW + Jpeg
HDMI bağlantısı ve Bravia Sync Mini HDMI (Type C), BRAVIA Sync (Sync menü), PhotoTV HD
Görüntü Boyutu: 3:2 (piksel) L boyutu:  4592×3056 (14M),
M boyutu:  3344×2224 (7,4M),
S boyutu:  2288×1520 (3,5M),
Vizör Tipi Sabit göz düzeyi, penta-Dach cam
LCD Ekran 6,7cm (2,7-inç) TFT Clear Photo LCD (230.400 nokta)
Manuel Odaklama Kontrolü EVET
SteadyShot INSIDE
(Gövdede Görüntü Sabitleme) EVET
Toz Önleyici Sistem Düşük geçişli filtre kaplama, görüntü kaydırma sensörü
Odaklama Modları Seçilebilir AF/MF
AF modları: Tek çekim AF, Otomatik AF, Sürekli AF
Otomatik Odaklanma TTL aşama algılama sistem; CCD çizgi sensörleri
Odaklanma noktası 9 nokta
Pozlama Modları Programlanmış AE (AUTO, AUTO – Flash Off, P), Pozlama önceliği, Deklanşör önceliği, Manüel, Alan seçimi
Pozlama Ölçüm Sensörü 40 bölümlü, petek desenli SPC
Pozlama Ölçüm modları Çoklu segment, Merkez Ağırlıklı, Spot
Sahne Seçimi Portrait, Landscape, Macro, Sports, Sunset, Night portrait
Yaratıcı Stil Ayarları Standard, Vivid, Portrait, Landscape, Sunset, B/W
Deklanşör Hızı 1/4000-30sn, Bulb
Pozlama Braketi 3 sürekli pozlama, 0.3 veya 0.7 EV adımı
Beyaz Denge Ayarları Otomatik / 6 ön ayar seçimi / Renk Isısı /cRenk Filtresi /  Özel ayar WB
Sürekli Gelişmiş Çekim Saniyede 5 kare ve “speed priority” modunda saniyede 7 kareye kadar
Yaklaşık çekim sayısı  Yaklaşık 1050 çekim
Dahili Flaş Otomatik açılır flaş – 18mm’ye kadar ISO 100 dönüşümünde GN 12
Flaş Modları Flaşsız,  Otomatik Flaş, Dolu Flaş, Yavaş hızlı senk., Arka Flaş, Kablosuz*, Yüksek hızlı senk. *,
*Harici flaşla HVL-F58AM, HVL-F56AM, HVL-F42AM, HVL-F36AM
Kayıt Memory Stick PRO Duo™, PRO-HG Duo™, SD memory card, SDHC memory card
Boyutlar (W x H x D) Yaklaşık 137 x 104 x 81mm (W/H/D, taşmalar hariç)
Ağırlık  Yaklaşık 520g

ENGLİSH

Sony has developed Exmor ™ CMOS sensors, the new  450 model seconds 7 square up the shutter speed 14.2 MP resolution, flicker effects, which prevent SteadyShot INSIDE properties and 1050 shots based on battery life the most beautiful moments immortal makes.

Sony, which makes the most beautiful moments immortal, and a passion for photography into a digital SLR camera, the α family is expanding with new α450. DSLR-A450 a powerful and easy to use, passion for photography who want to move to more advanced levels of activity creates an ideal choice for photographers.

You just decide
The new α450 high-resolution 14.2 (approximate) effective megapixel Exmor ™ CMOS sensor, high-detailed, ultra-low-noise images to obtain a powerful BIONZ processor and an ISO 12800’e reach the sensitivity for low light, even without flash, nature photography to make it possible to . α450’nin 95% wider field of vision, the bright optical viewfinder, framing and composition to create a pleasure to convert, as well as manual focus control features with a clear and bright full-resolution images, 6.7 cm (2.7 “) Clear Photo LCD screen preview opportunities offers. 7x/14x screen image magnification can be selected or focused on the possibility of portraits, still life, macro, and is ideal for architectural scenes.

Rapid and successful
Powerful BIONZ image processor, up to a maximum of 5 fps continuous shooting while allowing high-speed, speed-priority mode (set at the beginning of the series with AF and AE), the maximum goes up to 7 fps. This fast-moving objects or sporting activities and more than enough for the shot. Innovative features in a single frame can accommodate a bright highlights and dark shadow detail is enriched with Auto α450’de HDR mode, two consecutive frames of different exposure values are combined automatically as well. With all these features out of any special skills or software without the need for visual correction is full of details comes a picture of High Dynamic Range.

Α450’de exposure differences between the new frame, as well as fully automated systems 0.5EV ² 3EV’e up intervals can be set manually.

α450 any time, anywhere …
The SteadyShot INSIDE ™ in Sony’s DSLR range, 4 to step up anti-shake correction offers. Moreover, thanks to 30 α lens and Konica-Minolta-compatible two-wire converter compatible with A-mount optics. Sony has so far provided the most striking images in DSLR cameras with the performance of the new high-capacity battery α450’nin 1.050 shots between charges, allowing even a busy weekend trip to photograph gives no trouble.

In addition to all these features are α450’de Memory Stick PRO Duo and SD / SDHC slot and personal shots of the photographer to easily adapt to their preferences.

Product packaging, for easy image management, Image Data Converter SR, Image Data Lightbox SR, and PMB (Picture Motion Browser) software is included. Sony’s new α450 also flashes, carrying cases, batteries and adapters, including a wide range of DVDs GPS accessory is compatible with high-quality DSLR.

Sony DSLR-A450 digital SLR camera with 18-55 lens £ 2099 in February 2010 with a recommended retail price of 10 will be sold in installments.

* When using the optical viewfinder (CIPA measurement)

Technical specifications:
 450 DSLR Camera Specifications:

Features DSLR-Α450
Approximately 14.2 effective Megapixel
Sony α lenses Minolta lens compatibility and Konica Minolta AF lenses
Image Sensing APS-C size (23.4 x15, 6mm) RGB color filter “Exmor” CMOS sensor-aided
Processor BIONZ ™ image processing engine
ISO sensitivity settings of ISO 200 to 12,800
Image Quality Modes JPEG (Fine, standard), RAW, RAW + JPEG
HDMI connectivity and Bravia Sync HDMI Mini (Type C), BRAVIA Sync (Sync menu), PhotoTV HD
Image Size: 3:2 (pixels) L size: 4592×3056 (14m)
M size: 3344×2224 (7.4 M),
S size: 2288×1520 (3.5 M),
Viewfinder Type Fixed eye-level penta-Dach glass
6.7 cm LCD screen (2.7-inch) TFT Clear Photo LCD (230,400 dots)
YES Manual Focus Control
SteadyShot INSIDE
(The body Image Stabilization) YES
Dust Prevention System Low-pass filter covering the image sensor shift
Selectable Focus Mode AF / MF
AF modes: Single shot AF, Automatic AF, Continuous AF
Auto Focus TTL phase-detection system, CCD line sensors
9 point focus point
Exposure Modes Programmed AE (AUTO, AUTO – Flash Off, P), Exposure priority, Shutter priority, Manual, Scene selection
Sensor Exposure Metering 40-segment honeycomb-pattern SPC
Exposure Metering modes multi-segment, Center-Weighted, Spot
Scene Selection Portrait, Landscape, Macro, Sports, Sunset, Night portrait
Creative Style Settings, Standard, Vivid, Portrait, Landscape, Sunset, B / W
1/4000-30sn shutter speed, Bulb
Exposure Bracketing 3 continuous exposure, 0.3 or 0.7 EV steps
White Balance Settings: Auto / 6 pre-set selection / Color Temperature / cRenk Filter / Custom WB settings
Advanced continuous shooting at 5 frames per second and speed priority “mode, up to 7 frames per second
Approximate number of shots of about 1050 shots
Built-in Flash Auto pop-up flash – up to ISO 100 in transforming 18mm’ye GN 12
No Flash Flash Modes Auto Flash, Full Flash, Slow sync., Rear Flash, Wireless *, High-speed sync. *
* External flash HVL-F58AM, HVL-F56AM, HVL-F42AM, HVL-F36AM
Registration Memory Stick PRO Duo ™, PRO-HG Duo ™, SD memory card, SDHC memory card
Dimensions (W x H x D) Approx 137 x 104 x 81mm (W / H / D, except for overflow)
Weight Approx 520g

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

 1. Birbirimize vereceğimiz işaret şudur: ileri, daima ileri. Mustafa Kemal ATATÜRK

 2. dişlerime bakmama rağmen genetik olarak sağlıksız olduklarını düşünüyordum ancak artık çaresiz olmadığımı anladım, sağlıklı dişler sağlıklı gülüşler için…

 3. ”Hak ve hakikat kişilerin şeref ve izzetine göre değil, kişilerin şeref ve izzeti hak ve hakikate göre ölçülür.” Hz Ali

 4. İyi bir fikre sahip olmanın en iyi yolu, insanın bir çok fikrinin olmasıdır. Lenus Paugling

 5. İmkansızla imkan dahilinde olanın arasındaki tek fark, insanın kararlılık derecesidir..! Thomas C. Lasorda

 6. Yaşamın ilginç yanlarından birisi de, en iyinin dışında bir şey kabul etmeyenlere genellikle en iyiyi vermesidir. W. Somerst Maugham

 7. Hiçbir şey başarı kadar insanı başarıya götüremez. Victor Hugo

 8. Her durumda hakkını savunabilmeyi bilinçli bir şekilde iddialı olmayı kim istemezki. ıq testleri çöz

 9. dikkatimizi topladığımızda neler yapabileceğimizin sınırı yok bence ama muhakkak böyle bir setin bize yardımcı olması lazım. çince öğrenme programı

 10. Bu cd nize şu anda toplumda o kadar çok ihtiyaç varki.. anasayfanızda yer vermelisiniz.. almancadan filipinceye çeviri

 11. denyoya bak hele sen,kişisel gelişim konferansı veriyor.kişiliği benim kadar gelişik değil. iş hayati

 12. DİLAY AYTEKİN

  müthiş bir telkin,denemeye değer buluyorum. kontrol etmek

 13. şu an için ingilizcem iyi ama çok iyi olsun,ana dilim gibi konuşmak istiyorum. arapça öğreniyorum

 14. başarıya giden yolda yaratıcı fikir ve düşünceye sahip olma açısından yararlı olacağını umuyorum. mindball

 15. denemeye değer

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂