YENİ KABUS: EHEC HASTALIĞI

Dünya Sağlık Örgütü, 17 kişinin ölümüne sebep olan E. coli salgınının, daha önce görülmemiş yeni bir bakteri türü olduğunu bildirdi. Avrupa Komisyonu ise bakteriyi taşıdığı düşünülen İspanyol salatalıkları üzerindeki uyarıyı kaldırdı.
Almanya, 2 Haziran 2011 15:00

Mide bulantısı, kusma ve ishalle ortaya çıkan EHEC hastalığı, başta Almanya olmak üzere Avrupa’da hızla yayılıyor. Almanya’nın Aşağı Saksonya ve Schleswig Holstein eyaletlerinde 200 yeni EHEC vakasına rastlandı. İsveç’te de 46 kişide EHEC vakası tespit edildi. İngiltere Sağlık Koruma Ajansı, Almanya’yı yakın zamanda ziyaret eden 7 kişide E. coli bakterisi görüldüğünü açıkladı.
Virüs kaptığından şüphelenilen toplam kişi sayısı ise bin 900…
Dünya Sağlık Örgütü’ne göre bakteri yeni bir tür ve iki farklı E. coli bakterisinin değişime uğramış şekli…
Yeni tür daha öldürücü ve toksin üretici karakteristiklere sahip.
Bakterinin kaynağı ise halen tespit edilemedi. Avrupa Birliği Komisyonu, bakteriyi yaydığından şüphelenilen İspanyol salatalığıyla ilgili uyarısını kaldırırken, İspanya hükümeti, asılsız suçlama nedeniyle Avrupa Komisyonu ve Almanya’dan tazminat isteyeceğini bildirdi.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

19 yorumlar

  1. bebek gibi uyuyorsunuz.. cok etkili bir sistem

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂