Pazartesi , Şubat 22 2021

YENİ DOĞAN BAKIMINDA KULLANILAN ÜRÜNLERE DİKKAT!

Uni Baby danışmanı Dr. Gökhan Mamur’a göre yenidoğan cildinin işlevsel olarak olgunlaşması doğumdan sonra yaklaşık iki hafta almaktadır. Bu nedenle yenidoğan bebeğin cildi yumuşak ve hassastır.

Yenidoğan bakımında kullanılan ürünlere çok dikkat etmek gerekiyor. Ürünlerin taşıması gereken başlıca özellikler:

 Alt temizliği sırasında su  pamuk kullanımı diğer malzemelere kıyasla ilk sırada olmalı. Aksi halde bebeğinizin cildi zarar görebilir.

 Bebeğinizin cildi  dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kullandığınız ürünlerdir.

 Temizleyici ya da koruyucu amaçla kullandığınız her tür malzemenin tahriş edici olmamasına, paraben, alkol, boya ile SLS (Sodium Lauryl Sulfate) ve SLES (Sodium Laureth Sulfate) tahriş edici ve kanserojen maddeler içermemesine dikkat edilmesi gerekir.

 Bebek cildi  incedir, az miktarda yağ salgılar, dolayısıyla kurumaya müsaittir.

 Anne rahminde sıvı içinde bir ortamdan doğum sonrası uzaklaşır ve ona oranla kuru bir hava yüzleşir ve buna bir ayda ayak uydurur.

 Bebek cildini koruyan üst tabaka PH’ı yaklaşık 5.5’dir. Bebeğinizde kullanacağınız cilt ürününü ilgilendiren en önemli konular PH’ın 5.5 olması, yağ tabakasına zarar vermemesi ve faydalı maddeler içermesidir.

 Parfümlü olup olmaması size kalmıştır.

 Parfümün zararı sanıldığından çok daha azdır.

 Ürünlerde, İrritasyona neden olan paraben, alkol, kanserojen maddeler SLS/SLES gibi kimyasalların bulunmaması gerekir.

 İyinin daha da iyisi olsun isterseniz o zaman içeriği okunarak en saf ürünleri tercih edebilirsiniz.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. Karizma erkek her zaman avantajlı durumdadır. Herkese tavsiye ederim.

  2. Dikkat dağınıklığı özellikle eğitim hayatımızı büyük çapta etkileyebilecek bir problem. Ayrıca sadece dikkat eksikliğiyle kalmayıp, hiperaktivite, uykusuzluk, enerji eksikliği ve kronik yorgunluk gibi problemlerin çözümünün tek sette toplanmış olması büyük avantaj.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂