Pazartesi , Şubat 22 2021

YAZIN LAZER EPİLASYON YAPILABİLİR Mİ?

Lazer epilasyon için en doğru dönem ne zamandır?

Yaz aylarında güneş etkisini gösterir göstermez leke riski yüzünden lazer epilasyon seanslarına ara verilmeye başlanır. Bu sorunun çözümüne ilişkin son gelişmeleri Estetistanbul Tıp Merkezi Medikal Direktörü Dr. Hamid Aydın ile konuştuk.

“Lazer epilasyonun korkulu rüyası uygulamayı Eylül-Mayıs ayları arasında bitirme mecburiyetidir. Bütün hastalar Eylül ayı ile azalan güneşin etkisini fırsat bilerek lazer epilasyona başlama hayali kurarlar. Ancak çoğu zaman işler planlandığı gibi gitmez ve ilk seans ancak Kasım, Aralık aylarında mümkün olur. Bu aylarda başlayan lazer epilasyonun yaz gelmeden bitmesi neredeyse bir çok cihaz için imkansızdır.” diyen Dr. Hamid Aydın sözlerine şu şekilde devam etti:

“Hele hele 1 veya 2 seansı kaçıran hasta için Mayıs ayı geldiğinde istenmeyen tüylerinde memnuniyet verici bir netice alındığını söylemek daha da zor olacaktır.

Mayıs ayı ile birlikte güneşin etkisi kendisni çok belirgin bir şekilde hissettirmeye başlar. Bu aydan sonra artık lazer epilasyon yapmayı bir çok hekim istemez.

Mola verilir ve Eylül ayında başlamak üzere lazer epilasyon seanslarına neredeyse yarım yıllık bir ara verilir. Bu yarım yıllık ara henüz ölmemiş olan kıl kökleri üzerinde olumsuz bir etki bırakır. Çünkü kıllar lazer epilasyonun etkisinden çıkıp kendilerini yeniden toparlama şansı bulurlar. Birkaç seansta elde edilen yakıcı etki maalesef araya giren bu dönem dolayısıyla etkini iyice yitirir.

Sonuç itibariyle yaz aylarında verilen bu lazer epilasyon arası hastanın fazladan en az 3-4 seans daha lazer epilasyon yaptırması zaruretini doğurur.

Eğer hasta tedaviye riayet etmek konusunda arzulu ise bu yeni dönemde de tedavisini aksatmamaya dikkat eder. Ancak hasta zaten kolay sıkılan ve çabuk vazgeçen bir karaktere sahip ise bu yeni dönem lazer epilasyon seanslarına riayet etmesi pek beklenemez.

Sorun hakkında gerekli bilgileri veren Estetistanbul Tıp Merkezi Medikal Direktörü Dr. Hamid Aydın, çözüm için de şunları önerdi:

“İşte tam da bu durumda devreye yeni nesil lazer epilasyon cihazları girer. Asklepion Marka MedioStar Mixt tip Diode lazer cihazı bunlardan biridir. Bu cihazlar ile;

1.Yaz aylarında da lazer epilasyon yapılabilir.

2. Başlamak için Eylül, bitirmek için Mayıs ayını beklemek gerekmez. Herhangi bir zamanda lazer epilasyon programı başlatılabilir.

3. Yaz aylarında tenin bronzlaşmış olması yüzünden seans atlamak gerekmez. Yine tenin bronz olması yüzünden beklemek gerekmez.

4. Tüylerin sararmış olması çoğunlukla sorun teşkil etmez.”

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. konsantrasyonumu çok çabuk kaybediyorum umarım bu cd ler bana yardımcı olur

  2. Benim için bir mucize olacak baş ağrılarımın son bulması.. Bu mucizeyi gerçekleştirecek mi acaba? Deneyeceğim ve mutlaka sonucu bildireceğim.

  3. Merhaba, Birden fazla ürün aynı dönem içinde dinlenebiliyor mu? Faydası aynı şekilde devam ediyor mu? Teşekkürler

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂