Cumartesi , Temmuz 31 2021

YALANI ANLAMANIN YOLLARI…

Yalan söylemek ince iştir, yalanı yakalamak daha da hassas bir iştir. Yalan söyleyen kişileri kimi zaman vücut dili, kim zaman da tutarsızlığı ele verir. İşte vücut dilinden bir insanın yalan konuşup konuşmadığını anlama yöntemleri..

1.Dinle ve gör

Elbette ki listedeki tüm bu öneriler kişisel görüşten ibarettir. Çünkü karşınızdaki insanı en iyi siz tanırsınız. Dolayısıyla onda olağan dışı bir durum gördüğünüzde hemen bir düşünün. Fakat eğer onu çok iyi tanımıyorsanız işler değişebilir. O zaman anlatılanları iyice dinlemeye başlayın, çünkü yalan konuşan insanlar dikkatin üstlerine toplanamsından hoşnut olmazlar ve bir şekilde kendilerini ele verirler. O yüzden karşınızdakileri iyi dinleyin. Göz kontağını, iyi bir dinleyici olmayı ve onları yakından izlemeyi unutmayın.

2. Bir kez daha söyletme kuralı

Birinin yalan konuşup konuşmadığını anlamanın en iyi yollarından bir diğeri de ona defalarca aynı soruyu sorup onu test etmektir. Suçluları araştırıken polisler bile hemen hemen bir çok kez bu yöntemi kullanırlar. Konu hakkında oldukça belirli ve daha küçük detayları anlayabilmek için soracağınız sorular ise işinizi daha da kolaylaştırır.

3. Tuzluğun arkasına saklanmak

Yalan konuşan insan konuşurken aranıza muhakkak bir şeyler koymaya çalışır. Masada oturuken aranıza bir tuzluk koyması bile size karşı bir bariyer inşa ettiği anlamına gelir. Sizden uzaklaşırken yalanını anlayamayacağınızı düşünür. İşte bu da yalan konuşan birini anlamanın en iyi yollarından biridir.

4. Konuyu değiştirmek

Bu yöntem iki ayrı şekilde gerçekleşebilir. Birincisinde yalan söyleyen kişi konuyu değiştirmeye kalkışır. İkinci yöntemde ise siz konuyu değiştirebilirsiniz’ Eğer ki siz konuyu değiştirdiğinizde karşınızdaki oldukça mutluysa bu da yalan söylediğine dair bir işaret olabilir.

5. Kelime oyunları ve yüksek ses

Bu tür durumlarda kişiler uzun cümleler kurmaya daha da meyillidir. Kısa bir ‘hayır’ cevabı yerine lafı uzattıkça uzatırlar. Hatta uzun cümleler kurarken de bunları yüksek sesle dile getirip kelimeleri yutarak telaffuz ederler.

6. İpler sizin elinizde

Yalan konuşan insanların sürekli rahatsız davranışlar içinde bulunduğunu söylemiştik, ve eğer konuşurken olayı hemen kapatmak istiyorlarsa bunu da yalan konuştuğunun işareti olarak görebileceğinizi belirtmiştik. Ancak eğer daha da emin olmak istiyoranız, ona daha fazla soru sormaya başalyın. Eğer ‘Yoksa bana inamıyor musun?’ gibi bir cevap geliyorsa o zaman eşiniz ya da çocuğunuz yalan konuşuyor olabilir.

7. Detaylardaki şeytan

Konuşurken karşınızdakinin sizlere verdiği detaylar ne kadar fazlaysa siz de o kadar korkmalısınız. Genellikle yalancılar olayı hemen atlamak için belli belirsiz ve karışık açıklamalar verseler bile, kimileri de bu türlü yolları kullanırlar. Eğer karşınızdaki kişi konuşurken detay vermekten kaçınıyorsa, durup bir kez daha düşünmeye ne dersiniz?

8. Sızlanma

Yalancılar sürekli şikayet ederler. Söyledikleri yalanları örtbas etmek ve onların doğruluğunu kanıtlamak için ne kadar acı çektiklerini, şikayet yoluyla ve mızmızlanarak dile getiriler.

9. Kaşınma eğilimi gösterirler

Yalan konuşanların çoğu kendilerini rahatsız hissederler. Bu konuda ne kadar deneyimli olursa olsunlar muhakkak bir şekilde yine açık verirler. Konuyu hemen kapatmayı düşünürler ya da elleriyle sürekli bir şeylerle oynarlar. Genellikle ayaklarını kaşımaya ya da onları amaçsızca oynatmaya başlarlar.

10. Sol beyin, sağ göz

Beynin sağ ve sol taraflarının farklı işlevlerinin olduğunu duymuşsunuzdur. Bir taraf yaratıcılığın kullanılmasında bizlere yardımcı olurken, diğer taraf matematiksel analizlerin yapılmasında etkilidir. Bu durumda yalan söylemek beynin yaratıcı kısmının yani sağ tarafın işlevlerinden biridir. Yalanı ortaya çıkarmak için biriyle konuşurken muhakkak onunla göz kontağı kurmalısınız, çünkü göz hereketleriyle karşınızdakinin beyninin hangi tarafını kullandığını anlayabilirsiniz. Eğer ki sağ göz sürekli kırpılıyorsa dikkat li olma zamanıdır.

ENGLİSH

understand ways to lie

Job is fine to lie, lie, to capture more precise work. Sometimes the body language of people who lie, who will also betray the inconsistency. Here lies a man from body language to talk and talk methods did not understand ..

sea and listen
Of course all these suggestions in the list consists of personal opinions. Against the best in your people because you’ll know. Therefore, an unusual situation when you see he’s just a thought. But things may change if you do not know him very well. Then you start listening to what has explained thoroughly, because the people who speak lies to the top of consideration are not satisfied and the toplanamsından give their address. So listen to your stuff your face. Eye contact, the better to be an audience and do not forget to watch them closely.

2.  rule once again
Talk to someone and do not speak a lie of the best ways to tell him several times asking the same question the other one is to test him. Even criminals almost araştırıken police use this method many times. About the smaller details to understand the very specific and will ask further questions if your job easier.

3. Salt the hide behind
While talking to people who speak lies between tries to put something surely. Put your search to a shaker table oturuken even built a barrier means to you. Lie away from you when you think you can not understand. That one also speaking lies is one of the best ways to understand.

4. Subject to change
This method can occur in two different ways. The first lie is the person who tried to change the subject. In the second method you can change the subject ‘If you change the subject so very happy in your face if you told a lie about this may be a sign.

5. Word games, high-volume
In such cases, people even tend to form long sentences. A short ‘no’ answers are rather long-winded as the extension. Even when you set up long sentences and words at them loudly pronounce swallowing.

6. Ropes in your hands
Lies within the people who speak constantly disturbed behavior had said, speaking event, and if they want to close immediately as a sign on it that you can also speak a lie stated. But if even more to make sure istiyoranız, başalyın him to ask more questions. If ‘Or inamıyor me that? “Came as an answer if your spouse or your child then you may speak a lie.

7. Devil in details
Give you the details when talking against the more so if you have fear. False to skip the event usually immediately even though they may give a vague description, and mixed, and some ways to use this kind. If you talk to people in your face when you refrain from giving details, and once stopped to think what more do you?

8. Whimper
Liar constantly complain. They tell lies to cover up and to prove the truth of how much they are suffering, complaining, and whining through the returns of the language.

9. Itching tend
Most of those who themselves feel uncomfortable speaking lies. No matter how much experienced in this respect they are certainly the deficit again. Subject to close immediately think something or play with their hands constantly. Generally or to scratch his feet begin to play them aimlessly.

10. Left brain, right eye
Right and left sides of the brain that you’ve heard of different functions. In the exercise of creativity will help us on one side while the other side is effective in mathematical analysis. To lie in this case part of the brain that is creative is one of the functions of the right side. Lie to reveal one must establish eye contact when talking to him certainly, because the eye by using what hereketleriyle against brain can understand. If the right eye that are constantly cropping is sure to become li.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

 1. Endişeleri düşünürsen başarısız olursun. Endişeleri bırakıp zaferi düşünürsen başarılı olursun.

 2. denemekte yarar var.diye düşünüyorum.

 3. bir ürünü kullanmaya başlamışken diğerlerini de kullanmakta sakınca var mıdır ?

 4. Ne kadar güzel konular işlenmiş böyle. mp3telkin.com ekibini yürekten kutluyorum… 300×300 yapma

 5. en kısa zamanda almak istiyorum duruş bozukluğum var malesef… boy uzatan hareketler

 6. NEŞE-M KURULTAY

  ”Karşımıza çıkacak her engel kişisel gelişim için bir fırsattır”(!) – Ferraisini Satan Bilge – subliminal atak

 7. kızım üniversite sınavına girecek hangi cd leri önerirsiniz. matematik nedir

 8. düşüncenin gücü herzaman ilgimi çekmiştir iki resim arasındaki fark

 9. Kisisel gelişim kitaplarini tercih et subliminal reklamlar

 10. BÜKÜM UYGAR

  — Alo ablacığım merhaba, ben Ziya, öfke sözleri

 11. Himmm… Guzel bir kisisel gelisim kitabi. Herkese lazim. ‘:59 Saniye. Azicik dusunun cok seyi degistirin.’ https://t.co/d6tqOJXk sağlıklı ilişki nasıl olmalı

 12. ihtiyacımız olan en önemli özgürlük zaten geçmişten özgürleşmek değil mi? buna herkesin ihtiyacı var bence almanca çeviri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂