Web Sitesi Almalı mıyım?

Web Sitesi Almalı mıyım? Mega Holdings Neden En İyi Web Sitesi?

web sistesi megaholdings

Web sitesi, Türkiye’ye bir ürünü değildir. Bunu söyle nedenimiz, zira hala bir hayli insan web sitesi’ne uzaydan gelen bir yabancı gözü ile bakmaktadır. Bu ifadenin de en büyük kanıtı budur. Lakin bu günün ürünü olamaması, insanların web site almayacağı manası taşımaz. Web site konusunda ticari zekanız ve girişimci yapınız ön plana çıkmaktadır.

Lütfen bütün samimiyetiniz ve vicdanınız ile suale yanıt vermenizi rica ediyoruz:

  • Çevrenizde ve bu hayatta tanıdığınız hiç kimse Facebook kullanmıyor olsa siz Facebook kullanır mıydınız?

Bu sualin yanıtı %97 hayır, %3 zaten Facebook kullanmıyorum şeklinde oluyor.

Devam edelim ve yine aynı samimiyet ile bir sual daha yanıtlamanızı rica ediyoruz:

  • Çevrenizde ve bu hayatta tanıdığınız hiç kimse cep telefonu kullanmıyor olsa siz cep telefonu kullanır mıydınız?

Bu sualin yanıtı %100 hayır kullanmazdım şeklinde oluyor.

Dikkat ettiniz mi?
Şu anda çevrenizde kimse web sitesine sahip olmadığı için sizler web site kullanmıyorsunuz. Doğal olarak da bu dönem oluşmaya başladığında sizler de web site sahibi olacaksınız. Mega Holdings bünyesinde insanlar bu bilinci şimdiden kendi çevrelerinde oluşturuyorlar.

web sitesi nasıl kurulur

Bu çok uzak bir zaman değil, artık en ufak LTD şirketin Türk Ticaret Kanuna göre web site kullanması gerekiyor. Türkiye’de NTV’nin haberine göre yedi yüz bin şirketin web site yok! 2013 yılı içerisinde bu şirketler yasa gereğince mecburi olarak web site açmak zorundalar. Fark ettiyseniz endirekt olarak devlette bu bilincin oluşmasına katkıda bulunuyor.

Tüm şirketler web sitesine sahip olduğunda bu yasa KOBİ(Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) için geçerli olacak. Doğal olarak da en ufak bir işletme bile yasalar gereğince web site sahibi olacak. Bundan beş yıl öncesine kadar kurumsal ya da bireysel şirketlerin hepsi çalışanlarına cep telefonu ile ulaşıyorlardı. Günümüzde ise bu iletişimin yerini e-posta aldı. Zira şirketler bunu kullandı, daha kolay ve çok daha hızlı olduğunu fark etti ve çalışanlarından talep ettiler.

Bir kaç sene içerisinde şirketler web site kullanarak bunun ehemmiyetini anladıklarında bunu çalışanlarından talep edecektir. Bunu görmek için büyük bir vizyona sahip olmaya lüzum yok, bu belirli ve olan bir şeydir.

Yazının başında bahsetmiş olduğumuz girişimcilik bölümüne gelecek olursak;
Girişimci: Bugün yaptığı işle yarın para kazanan insandır. Başka bir deyişle web site bugünün Türkiye’si için geçerli olmasa bile yarın herkesin ihtiyacı olacak bir üründür ve bunu bugün alarak web site bilincini oluşturarak bu ürün ile gelir elde etmek her girişimcinin kaçırmayacağı bir fırsat olarak nitelendirilebilir.

Bu sektörün gelişimini özetleyen bir sözü paylaşarak yazıyı tamamlamak en güzeli. Bill Clinton Amerika başkanı olduğu dönemde bir konuşmasında; “Ben Beyaz Saray’a çıktığımda Pentegon’da bulunan fizikçiler web site ile ne yapacaklarını, web sitesinin ne işe yarayacağını düşünüyor ve tartışıyorlardı. Şu anda ise benim kedi’min bile bir web sitesi var!“

Görüldüğü gibi Amerika bu süreci atlatmış durumda, Japonya’da insanlar kişisel ve kurumsal web sitenin önemini fark etmiş durumda. Türkiye için ise bu bilinç ciddi bir şekilde oluşmaya başladı.

Bu nedenler ile internet ortamında, kendinin dahi neden bu dünyada var olduğunu bilmeyen kişilerin, web site lüzumsuz şeklinde yazdığı yazılara itibar etmek yerine aklıselim bir şekilde düşünüp kararınızı vermenizi sizden bekliyoruz. Unutmayın o kişiler de kendi seslerini birer web site aracılığı ile duyuruyorlar. Bu bile başlı başına bir ironi aslında.

Şimdi Değişme Zamanı

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

5 yorumlar

  1. utanç duygusu da yerine göre olmalı ama fazlası iyi değil..

  2. Bu cd lerde gelen ek telkinleri nasıl kullanmalıyız( örneğin depresyon, zeka artırma,zinde uyanma gibi ) 21 gün kuralı bu telkinler içinde geçerlimi ?

  3. Ali bey sizi yeni takip etmeye başladım sanırım bu takip bir hayli uzun sürecek. teşekkürler.

  4. Bugün sizi tvde seyrettim ama işe gitmem gerekiyordu tamamını seyredemedim bu kısacık seyir bile beni size çekti ve çok mutlu etti düşünme tekniği ile insanların istediğini elde edeceklerini ve mutlu olacaklrına inanıyorum bu düşüncemi sizin söylemleriniz iyice pekiştirdi başarınızın devamını için olumlu düşüncelerim sizinle olsun.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂