VİTAMİN DESTEKLERİNE İHTİYACINIZ VAR MI?

Image and video hosting by TinyPic
Vitamin, mineral ve besin desteklerini doğru zamanlarda doğru dozlarda, doğru kombinasyonlarla, ve ihtiyacınız olduğunda kullanırsanız kârlı çıkarsınız. Ama bu iş arkadaş, komşu tavsiyesi, internet reklamı, kulaktan dolma bilgilerle olmaz.

Sağlığımızı garantiye almak için başvurduğumuz yöntemlerden biri de ‘Her gün bir vitamin tableti yutmak’ oldu. Sağlığın garantisinin küçücük bir hapta saklı olduğunu düşünmek veher gün avuç dolusu hap yutup gün boyu zımba gibi olmak iyi bir fikir ama bu fikringeçerliliği konusunda tıp dünyasında hâlâ ortak bir fikir yok! Vitamin, mineral ve besindesteklerini kullanmayı doğru bulanlar da var, karşısında olanlar da.
Ben kendime her iki fikrin ortasında bir yer arıyorum. Ne iflah olmaz bir vitamin düşmanıne de bu hapları rastgele kullanmanın taraftarıyım. Vitamin, mineral ve besin desteklerinidoğru zamanlarda, doğru dozlarda, doğru kombinasyonlarla ve ihtiyacınız olduğunda kullanırsanız kârlı bile çıkabilirsiniz. Ama bu işi arkadaş, komşu tavsiyesi, internet reklamı, kulaktan dolma bilgilerle yapmaya kalkarsanız yalnız paranızı ve zamanınızı değilsağlığınızı bile kaybedersiniz.

DOĞRUSU NE: Bu işin püf noktası şu: Düzenli, dengeli beslenen, herhangi bir sağlık sorunu olmayan biriyseniz bu istisnai durumlar dışında vitamin, mineral ya da besin desteklerine pek ihtiyacınızın olmadığı anlamına da gelmektedir. Bu maddelerinneredeyse tamamı yiyecek ve içeceklerde zaten var. Bir kısmını da bağırsaklarınız (Kvitamini, D vitamini) veya cildiniz (D vitamini) zaten üretiyor.  Kısacası herhangi bir beslenme sorununuz, özel sağlık riskiniz ya da bir hastalığınız yoksa ekstra vitaminyutmak çoğu zaman gereksiz bir harcamadan başka anlam ifade etmiyor.

KİMİ KARŞI: Doktorların üzerinde anlaşamadıkları, fikir birliği gösteremedikleri esas konu, bu desteklerin her isteyene tavsiye edilip edilmeyeceği. Bazı doktorlar bu desteklerin hiçbir işe yaramadığını düşünürken bazıları da bunlar olmadan olmaz diye tutturuyor.Birinci gruptakiler daha ziyade tutucu yaklaşım gösteren doktorlar. Onlara göre bu destekleri koruyucu olarak kullanmak için elde yeteri kadar bilimsel kanıt yok.

KİMİ TARAFTAR: İkinci gruptakilerse tam tersini savunuyor. Yani tam da öbür ustalar,“Bırakınız yapsınlar” diye düşünen bu doktorlar son derece hoşgörülüler. Onlar bu destekleri düzenli olarak kullanmak, her gün bir multivitamin hapı almakta yarar var diye düşünüyorlar. Onlara göre ne kadar dikkatli beslenirsek beslenelim bir şekilde vitamin açığımız söz konusu.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. Network marketing yapmak için bilginiz olması şart değildir. Ancak başlamak için cesaret gerekir. Başarmak için cesaret de şart değildir. Biraz dayanıklı olmak gerekir. Ancak tüm bu aşamalarda kaybetmemeniz gereken bir şey vardır. O da kendinize olan inancınız ve özgüveniniz.

  2. annemle çok sıkıntılarım var zaten onun da birçok psikolojik problemleri var bu cdleri onun için de almak istiyorum

  3. CD’lerin tanıtımı ve pazarlamasını başka alışveriş sitelerinde de yaparsanız iyi olur. Bu tür faydalı çalışmalar daha geniş kitlelere yayılmış olur. arapça

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂