VATKANIN RÖNESANSI

 

80’lerin en belirgin özelliklerinden vatkalar, bu yıl adeta yeniden doğdu. Tasarımcıların ortak noktaları ise geniş, daha geniş omuzlar…

Bir zamanlar omuzlarındaki çıkıntılara bakıp da dalga geçtiğimiz annelerimizin vatkalı ceketleri için, şimdilerde ölüp ölüp diriliyoruz. Sandıklardan, dolap diplerinden 80’lerden kalan ne varsa ortaya döküyoruz. Bu yıl ödeviniz; omuzlarımızı daracık saran bluz ve elbiselerden kurtulmak.

Roksanda Ilincic ve Dolce & Gabbana, sonbahar/kış 2009-10 sezonunda vatkayı en cömert kullanan isimler. Ellerini korkak alıştırmayıp, iri omuz meselesine son noktayı koymuş gibiler. Dolce & Gabbana için konuşmak yersiz, ama Roksanda Ilincic’in bu koleksiyonu ile bugüne kadar basından hiç olmadığı kadar ilgi görmesi, hayra alamet.

Keza, Jonathan Saunders da ilk kez renk ve desen dehası olmasının dışında, yeni bir sıfat ekledi hanesine. Artık onu güçlü heykelsi formları ile anıyoruz.

Marc Jacobs da kendini akıntıya bırakan modacılardan. Louis Vuitton için yaptığı tasarımlara baktığımızda 80’lerden ve özellikle de geniş omuzlardan ilham aldığı oldukça açık.

Balmain vatka trendinin öncülerinden. Son birkaç sezondur ısrarla elbise ve ceketlerin omuzlarında yaptığı oyunlar, bu sezon moda dünyasının ortak dili haline geldi. Balmain hiç de yabancı olmadığı bu trendi başarıyla uyguluyor.

Christophe Decarnin’in Balmain’de yapıp ettiklerinin, bir süredir Balenciaga’da Nicolas Ghesquiere’ye ter döktürdüğü malum. Belki de o yüzden bu defa geleceğe atıfta bulunmak yerine, o da kendi dünyasında 80’leri yeniden icat etti. Balmain’in “rock chic” ve “disco queen” görüntülerini, daha sofistike siluetlerle unutturmaya çalıştı.

ENGLİSH

Of the 80 most prominent feature of padding, this year was almost reborn. Designers of the common points wide, wider shoulders …

Once upon a time the projection is to check the waves past the shoulders of our mothers for jackets with shoulder pads, and now we die and die and rise. Boxes from the cabinet in the bottom of whatever is left in the 80s, we reveal. Your homework this year; shoulder blouses and dresses to get rid of our narrow surrounds.

Roksanda Ilincic, and Dolce & Gabbana, autumn / winter 2009-10 season, the most generous in the shoulder pads that use names. Used coward hands, big shoulders like a matter of putting an end to the point. Dolce & Gabbana to speak for the unfortunate, but so far with this collection Roksanda Ilincic’in ever interested to see from the press, to no signs.

Likewise, Jonathan Saunders is the first time outside of color and design genius, added a new adjective to households. With her strong sculptural forms are no longer an.

Marc Jacobs also left to discharge himself from the designer. Louis Vuitton designs that look for and especially the 80s, inspired by his broad shoulders is very clear.

Balmain wadding of the pioneers of the trend. The last few seasons insisted on the shoulders of his suit jacket and games, this season the fashion world has become the common language. Balmain this trend is not at all foreign to successfully implement.

Christophe et Decarnin’in Balmain’de and they do for a while, the Balenciaga’da Nicolas known Ghesquiere’ye sweat. Perhaps he was referring to the future, so this time, instead he had to reinvent itself in the world of the ’80s. Balmain’in “rock chic” and “disco queen” images, more sophisticated siluetlerle tried to forget.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

  1. İş hayatında başarı cd nizi aldım ve sonuçlardan oldukça menunum, dinlemeye devam ediyorum

  2. Merhaba, Birden fazla ürün aynı dönem içinde dinlenebiliyor mu? Faydası aynı şekilde devam ediyor mu? Teşekkürler

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂