Cumartesi , Şubat 27 2021

UYKU LENSLERİ!

Gece boyunca gözünüzde kalacak ve ertesi gün pırıl pırıl görmenizi sağlayacak lenslerden haberiniz var mı?

Bu lensler miyop ve miyop astigmat sorunu olanlar için hayatı kolaylaştırıyor.

Ortokeratoloji uygulamasının başlangıcı Çinlilere dayanıyor. Çinliler miyobu tedavi etmek için, uyurken gözlerine küçük kum torbaları yerleştirirlermiş. Aynı prensipten yola çıkan ortokeratoloji, bu ağırlıklar yerine günümüzde lens kullanıyor.

Gece lensleri ömür boyu kullanılabilecek bir seçenek. 1.5-2 yılda bir kere değiştirmek gerekiyor. Örneğin 2 numara miyobu olan bir kişi ilk gece lensleri takıyor. Miyobu ertesi gün 1, bir sonraki gün 0.50 numara düşüyor.

Lenslerin etkili olabilmesi için, 6-8 saatlik bir uyku yeterli oluyor. Lenslerin kullanımı bırakılmak istenirse, gözler 2-3 hafta içinde eski haline dönüyor.

ÇOCUKLARDA!

Özellikle çocuklar gözlük kullanmak istemiyorlar. Ancak okulda lens kullanmanın zorlukları var. Bu yüzden aileler ortokeratolojiyi tercih ediyorlar. Ayrıca uyku lensleri çocuklarda miyobun ilerlemesini de yarım numara düşürmeye yardımcı oluyor.


Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

  1. Size sormak istediğim.. 35 sene öncesinde ana dilim gibi bildiğim Almanca’yı kullanmadığım için hatırlamıyorum..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂