Perşembe , Haziran 24 2021

ÜLSER VE GASTRİTE YAN ETKİSİZ DOĞAL ÇÖZÜM

Ülser ve gastrite karşı kullanılan ve impotens(iktidarsızlık) başta olmak üzere ciddi yan etkileri olan tedavilerin aksine, Glycyrrhiza glabra-Meyan Kökü, Altheae officinalis-Hatmi ve Hypericum perforatum-St. John’s Wort üçlüsü, ülser ve gastrite karşı kullanılan bilinen herhangi bir yan etkisi olmayan doğal bir kombinasyondur.

Ülser ve gastrit her geçen gün artan ve yaygınlaşan bir hastalık halini almıştır. Eğer özellikle ülser tedavi edilmezse ileride mide kanaması ya da mide delinmesi gibi daha ciddi sorunlara dönüşebilir.

Günümüzde yaşam koşulları ve beslenme alışkanlıkları en çok başta mide olmak üzere sindirim sistemi organlarımıza zarar vermektedir. Özellikle stres ve yoğun iş temposu en ciddi ve rahatsızlık veren mide hastalıklarından biri olan ülserin sebebi durumundadır. Ülser, midenin ya da onikiparmak bağırsağının (duodenum) “mukoza” diye adlandırılan içini kaplayan örtünün zarar görmesi sonucu yara oluşmasıdır. Hastalığın başında mide ekşimesi ve ağırlık hissi vardır. Hastanın ağzına sık sık ekşi su gelir. Karnın üst kısmına bastırılınca, acıma hissedilir. Bu sorunlar tedavi edilmezse yemeklerden sonra sırta doğru yayılan şiddetli mide ağrılarıyla ülser kendini göstermeye devam eder. Gastrit ise midenin iç yüzeyindeki zarın iltihaplanması sonucu ortaya çıkan diğer bir hastalıktır. Mide ağrısı, bulantı, kusma, iştahsızlık, dilde beyaz pas, aniden çıkan ateş, baş dönmesi ve yorgunluk gibi belirtileri vardır.

Araştırmalar Meyan Kökü, Hatmi ve St. John’s Wort ekstresi içeren kombinasyonun ülsere karşı etkili olduğunu göstermiştir. Marmara Üniversitesi Farmakognozi Anabilim Dalının Yayınlarında da belirtildiği gibi bu maddelerin ülser ve gastrit mücadelesinde etkili olduğu belirtilmiştir.
The Encyclopedia of Natural Medicine yazarlarından Dr.Michael Murray’a göre meyan kökü, ülser ilaçlarından çok daha farklı bazı etkilere sahip. Yapılan bazı çalışmalarda, içeriğindeki glisirutenik asid (GLA) ve karbenoksolen sodyum (CS) maddeleri, ülser ve gastrite karşı etkili olabileceğini göstermiştir. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Klinik Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramazan Yiğitoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, meyan kökünde, ‘saponin, glisirizin, flamorait, kumarin, izoflavan’ gibi günümüz tıbbında ilaç olarak kullanılan bir çok yararlı madde bulunduğunu belirtiyor. Meyan kökü flavon türevleri, glisirizik asit gibi etken maddeleriyle ülser ve gastrite karşı yararlı olacağı Komisyon E çalışmalarında da belirtilmiştir.

Althea Officinalis-Hatmi ise içerdiği etken madde müsilaj ile ülserli bölgedeki yarayı iyileştirici, yumuşatıcı ve koruyucu bir etkiye sahiptir. Meyan kökü ve hatmiye ek olarak kullanılacak Hypericum perforatum -St. John’s Wort ekstresi, ülsere neden olan stres ve tedirginlik gibi semptomları gidererek metabolizmayı rahatlatır. St. John’s Wortun bu etkinliği içeriğinde bulunan hiperisin maddesinden kaynaklanmaktadır.

Bu bağlamda dünyada her geçen gün yaygınlaşan ülser ve gastrite çare yine doğadan gelmektedir. Araştırmalar Glycyrrhiza glabra, Altheae officinalis ve Hypericum perforatum ekstresi içeren kombinasyonun, ülser ve gastrite karşı etkili olduğunu göstermiştir.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

 1. içimde çok yaratıcıyım.ama dışarıya çıkaramıyorum.bu cd ile bunu başarabilirim galiba.

 2. çok merak ettim çok ilginç

 3. Eğer üniversiteye gidecek notlara ya da paraya sahip değilsen derslere gir. Eğer kabul edilmediğin halde o işi istiyorsan, kapılarında yat. Bütün derslere git, ayak işlerini yap, bir işe yara. İnsanlar seni tanısın. Sonunda seni kabul edecekler; çünkü sen o grubun bir parçasısın. Kararlılığın için sana saygı duymakla kalmayıp bunun için seni sevecekler. Zaman alacak, belki bir yıl; ama içeride olacaksın, dışarıda değil. Paul Arden

 4. “Kendiniz olmak” için güven kazanırsınız, An’da yaşar, aklınızdakini söyler, endişe etmeye ve uzun uzun düşünmeye son verirsiniz. Bunun için kesinlikle değer.

 5. bu tür telkinler avrupa da çok yaygın ülkemize gelmesi sevindirici

 6. fotoğrafçılığı hobi olarak yapıyorum,ama bu cd ile kendimi geliştirebilirim. metabolizma hızlandırma

 7. Sayılarla İyileşme – Petra Neumayer – Kuraldışı Yayınları – Kişisel Gelişim : https://t.co/y5yzCsYp https://t.co/M2JtsJ1w degistirmek istiyorum

 8. Ali bey, sizi tanıma fırsatı bulmuştum. İlk olarak İş Hayatında Başarı ile ilgili CD nizi aldım.. kesinlikle çok memnun olduğumu belirtmek istedim. Diğer CD lerinizi de inceliyorum. Memnuniyetimi dile getirmek istedim. Zamanla edindiğim izlenimlerimi de aktaracağım. İyi çalışmalar. kadin tavlama

 9. cd leri dinleyen ve memnun kalan insanlarla görüşme imkanımız varmıdır. korece sözlük

 10. Milyoner olmak bir çok kişinin hayali ; ama secret kitabındaki gibi doğadan beklemek, evrenden beklemek bana çok ters. İnsan beklediğini, istediğini Allah’tan ummalı, dilenmeli. Her şeyi yaratan ve sonsuz kudrete sahip olan Allah her dileğe cevap verir ve hepsini gerçekleştirecek güçtedir. Bence bilinçaltına bunu yerleştirmek gerekiyor ve bol bol şükretmek:) köpek balığı tekniği

 11. CEYHAN PITIRCIK

  Bağışıklık sistemi zayıf olanların bu telkini dinlemesinde fayda olduğunu düşünüyorum. Zihinsel yapılanlamalar sağlıklı bir bünyenin nasıl olacağına ilişkin kodları taşımaktadır. motivasyon sözleri

 12. MURAT DESTEGÜL

  Kişisel gelişim kitaplarında yapma/olma demilen her şeyim ve evet bir kişiliğim var hala ak. sürücü türkçe dublaj izle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂