TRİATLON NEDİR, NASIL YAPILIR?

Triatlon ferdi bir spordur. Yüzme, bisiklet ve koşunun arka, arkaya yapıldığı olimpik bir spor branşıdır. sprint (kısa) mesafe, orta uzunluk, olimpik mesafe, ıronman (demir-adam) olmak üzere 4 değişik mesafede yapılmaktadır.

Yarışma mesafeleri

Mesafeler                              Yüzme                       Bisiklet Koşu

Sprint (kısa)                              750m                        20 km                           5 km

Olimpik mesafe                       1500m                       40 km                         10 km

Ironman (Demiradam)             3800m                      180 km                       42 km

a) YÜZME:

Yüzme normal olarak, deniz, göl, baraj gibi yerlerde hazırlanan geniş parkurlarda yapılmakta parkurun çıkış noktası yarışmacıların suyu rahatça terk edebilmesi için geniş tutulmaktadır. Bütün yarışmacılar, organizatörlerin vereceği yüzme bonelerini giymek ve yarış numaralarını kol ve bacaklardan birisine yazmak zorundadırlar. Yarışmacılar istedikleri biçimde yüzebilir başlangıç ve bitiş noktalarında yürüyebilirler ancak kendilerine avantaj sağlayacak herhangi bir nesne kullanamazlar.

Yarışmacılar yüzme parkurunu tamamladıktan sonra bisiklet etabına devam etmek üzere bisiklet parkuruna koşarlar. Değişim alanı denilen, bisiklet ve malzemelerinin bulunduğu yerde kısa bir sürede hazırlanarak bisikletle yarışa devam ederler hazırlanma süresi toplam yarış süresine dahildir.

b) BİSİKLET :

Yüzme parkurunu tamamlayan yarışmacılar, bisikletleri ile önceden belirlenmiş parkuru herhangi bir yardım almadan tamamlarlar. Yarışmacılar bisiklet etabında güvenlik kaskı kullanmak ve organizatörleri tarafından temin edilen ve arkadan tam olarak görülen  yarış numarasını, sırtlarına takmak zorundadır.

c) KOŞU  :

Bisiklet parkurunu tamamlayan yarışmacılar bisikletlerini bırakarak koşu için hazırlanırlar bu sürede toplam yarış süresine dahildir. Yarış parkuru önceden belirlenmiş  cadde ve patikalarda olabilir.

Yarışmacılar koşu esnasında bir forma giymek ve üzerlerine yarış numaralarını takmak zorundadırlar.

Yarışmacılara kesinlikle hiçbir dış destek verilemez.

Ancak resmi serinleme istasyonlarında su ve yiyecek verilebilir.

Bitiş hattı belirgin bir şekilde hazırlanır ve yarışmacılar bu hattı geçerek yarışı tamamlar.

ENGLİSH

Triathlon is an individual sport. Swimming, cycling and koşunun back, back on the branch of an Olympic sport. sprint (short) distance, medium-length, Olympic distance, Ironman (iron-man) to be carried out from 4 different.

Competition distances

Distance Swimming Cycling Running

Sprint (short) 5 km to 20 km to 750m

Distance of 40 km and 10 km from the Olympic 1500m

Ironman (Demiradam) 3800 180 km 42 km

a) SWIMMING:

Swimming normally, sea, lakes, dams in places such as the contestants prepared a wide tracks, made the starting point on the trail are wide to be able to leave the water easily. All the competitors, organizers and race numbers will wear swimming bonelerini must write to one of the arms and legs. Competitors want to walk the swim start and end points of advantage, but they will not use any object.

Competitors continue to lap swimming to cycling after completing the bike park trails koşarlar. Changes in the so-called space, bicycle and materials prepared at the location of a bicycle race, continue preparing for a short time period is included in the total race time.

b) CYCLING:

Swimming park completed the contestants, complete bikes with a predetermined course without any help. Competitors use a bicycle helmet stage of the security provided by the organizers and the race number back in full, their backs must wear.

c) RACE:

Bike park complete bikes, leaving the contestants prepare for running this time is included in the total race time. The racecourse can be pre-designated roads and trails.

Competitors run during the race numbers on them to wear a uniform and are required to wear.

Absolutely no external support can not be competitors.

But the picture may be cooling water and food stations.

Finish line is clearly prepared and competitors completes this line through the race.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

 1. Gidilmeye değer hiçbir yolun kestirmesi yoktur. Beverly Sills

 2. Birbirimize söylediğimiz sevgi sözcükleri, yüreğimizin gizli cennetinde depolanır. Bir gün yağmur olarak düşer, ya da etrafa çiğ gibi yayılır. Böylece sevgi dünyamız yeşillenir. Mevlana

 3. fenle başım dertte.düşündüğüm gibi olursa süper olur.2.dönem karnemi çerçeveletip asarım:))

 4. Kadınlar başınız dertte

 5. @inerahgizem aşırıya kaçmadıktan sonra yasak değil. Falı gelecek okumak için asla açma. Kişisel gelişim için aç veya tavsiye vermesi için. sürücü kursu araçları

 6. Yayinevleri korsanin en buyuk destekcisi. 30 lira altina bir tane roman yok. Anca kisisel gelisim anca saglikli zayiflama. g harfi

 7. Yer: Esogü Sınıf: İibf A13.. Ders : Kişisel gelişim Konu : avbfhshdbbjkf..Hücreler ne alaka şimdi :s kalın penis

 8. Çok işe yarayan telkinlerden biri. utanma

 9. cdlerin kullanan kişilerin yorumlarını merak ediyorum. telkinmp3

 10. @thalassapolis adını kişisel gelişim kitabı gibi koymuş :)) migren belirtileri

 11. Bu telkinle kalıcı bir ilişki bulunmaz herhalde. kafesin içindeki hayat

 12. Türkiye genelindeki ziraat fakülteleri ve yüksekokullardan Alata’ya… https://t.co/9QIKDlAz ruh resimleri

 13. Aşırı kıskançlık güvensizlik iki tarafada olumsuz etkileri var ilişkiyi baltalamakdan kurtarmak için ideal. korece türkçe çeviri

 14. Kendini geliştirmek isteyenler, kişisel gelişim kitaplarından önce Mesnevi okusun. teta

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂