Cumartesi , Şubat 27 2021

TRAFİK SORUNUNA CEP ÇÖZÜMÜ!

Trafik çilesine iPhone ve Android’de çözüm!

Piranha’nın geliştirdiği bu navigasyonlu trafik çözümü, iPhone ve Android’de çok işinize yarayacak!

Navigasyon pazarında uzun zamandır beklenen çözüm nihayet hizmete girdi. Navigasyon markası Piranha tarafından geliştirilen sistem sayesinde sürücüler, trafiğin yoğun olduğu yollardan daha az yoğun ya da tamamen açık olduğu yollara navigasyon sistemi tarafından otomatik olarak yönlendirilerek hem yakıttan hem de zamandan tasarruf sağlamış oluyorlar.

Piranha Genel Müdürü Tuğrul Verkaya yeni ürünle ilgili olarak “Sürücüler bugüne kadar web siteleri veya çeşitli cep telefonu yazılımlarıyla trafik durumuna bakıp hangi yoldan gideceklerine anlık olarak karar vermeye çalışırlardı. Hem trafik bilgisi içeren hem de navigasyon yapan bir yazılım veya navigasyon cihazı yoktu. Biz Piranha Trafikli Navigasyonla bunu başardık. Bundan sonraki dönemde navigasyon cihazı deyince akla sadece adres bulmaya yarayan değil aynı zamanda sizi trafikten de uzak tutan cihazlar gelecek” dedi.

Sistemin kullanım kolaylığına da dikkat çeken Verkaya; “Son derece basit bir kullanım mantığı tasarladık. Yapılması gereken; gidilecek adres tanımlandıktan sonra “Trafikten Kaçın” tuşuna bir kez basmak. Sonrasında sistem o anki trafik bilgisini dikkate alarak, trafiksiz veya en az trafikli yollardan sizi hedefe ulaştırmaktadır” dedi.

Sistemin sadece İstanbul ile sınırlı olmadığının altını çizen Verkaya; “Piranha Trafikli Navigasyonun sadece İstanbul’da değil aynı zamanda Ankara, İzmir, Bursa ve bazı şehirlerarası yollardı da kapsadığını ifade ederken Eylül sonunda çıkacak güncelleme sayesinde kapsama alanını 20 ile çıkartmayı hedeflediklerini” belirtti.

Kullandıkları trafik teknolojisinin en son yenilikleri içerdiğine özellikle vurgu yapan Verkaya; “Biz her iki dakikada bir trafiği analiz edip, kullanıcılara en güncel trafik durumunu sunuyoruz. Trafikte sıkışmalar aniden olabiliyor bu yüzden güncelleme sıklığı çok önemli.

Geç gelen bilgi hiçbir işe yaramaz. Biz bu yüzden 15 dakikada bir güncellemeye sahip radyo frekansı üzerinden yayın yapan ucuz TMC-RDS sistemi yerine, daha fazla yatırım maliyeti gerektiren ancak 2 dakikada bir güncelleme imkanıyla en güncel trafik bilgisini veren TMC-ONLINE sistemini kullandık” dedi.

Yaklaşık iki yıllık bir Ar-Ge çalışması sonucunda geliştirilen Piranha Trafikli Navigasyon sistemi ekonomik fiyatıyla da dikkat çekiyor. Aylık abonelik ücreti bulunmayan sistemde 81 ili kapsayan en güncel Navteq Türkiye haritası kullanılmakta olup, ömür boyu sınırsız trafik servisi de dahil olmak üzere satış fiyatı 49 USD. Şimdilik Android Marketten cep telefonlarına indirilebilen sistem Eylül ayından itibaren Applestore üzerinden de Iphone kullanıcılarına ulaşacak. Piranha Trafikli Navigasyon sistemini, bilindik araç içi Navigasyon cihazı şeklinde satın alabilmek için belirtilen tarih ise Eylül ortası.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. Hiç kimse geriye gidip yeni bir başlangıç yapamaz; ama bugün yeni bir son yapıp yeniden başlayabilir. Frank M. Robinson

  2. Network Marketing’de, siz ne yaparsanız aynen kopyalanır. İyi veya kötü fark etmiyor. Siz adayınızı başkalarına yönlendirirseniz, o da, ileride adayını başkasına yönlendircektir.

  3. ne kadar çok dinlerseniz ne kadar çok vakit ayırırsanız o kadar olumlu ve hızlı bir sonuç elde etmiş olursunuz va hayatımızın sadece 21 gününü ayırarak geri kalan hayatımızı daha olumlu geçirebiliyoruz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂