Çarşamba , Haziran 9 2021

TIBBIN TEŞHİS EDEMEDİĞİNİ AKUPUNKTUR ÇÖZÜYOR!

Gizemli Hastalıkların Şifası Akupunktur

Exeter Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde, Sağlık Hizmetleri Araştırma Enstitüsü’nde yapılan yakın zamanlı bir çalışma, akupunkturda kullanılan iğne batırma tekniğinin teşhis konulamayan kronik rahatsızlıklarda mucizevi sonuçlar doğurduğunu ortaya koydu.

Araştırmacılara göre, hekimlerle sağlıkçılar bu tür hastaların tedavisine beş element akupunktur sağaltım tekniğini ekleyecek olsalar sosyal hizmetlerin sağlık harcamalarını yarı yarıya azaltabilirler.

Son çalışmada, araştırmacılar tıbben açıklanamayan semptomlar nedeniyle sıklıkla tedavi gören hastaların altı ay süreyle akupunktur tedavisi gördüklerinde genel sağlık durumlarında önemli iyileşmeler gözlendiğini fark ettiler.

Araştırmanın Ayrıntıları

Profesör Andrew Gould ve ekibi, kronik ağrılardan şikâyet eden ve hekimlerin hiçbir teşhis koyamadığı seksen hastayı ele aldı. Hastaların hepsi de geçtiğimiz bir yıl içinde en az sekiz kez baş ağrısı, kas ağrısı, aşırı yorgunluk, eklem ve bel ağrıları nedeniyle aile hekimlerine başvurmuşlardı; araştırma başlamadan üç ay öncesine kadar 44 kez hastane, 52 kez poliklinik, 106 kez özel muayenehane ziyaretinde bulunmuşlardı ve 75 kez de sağlık görevlisi olmayan kişilere başvurmuşlardı.

Tıbben nedeni belirlenemeyen şikâyetleri olan araştırma hastalarının yarısı yirmi altı hafta boyunca klasik tıbbi tedavinin yanı sıra akupunktur tedavisi gördü; diğer yarısına ise fazladan bir tedavi uygulanmadı.
Bulgular

Yirmi altı haftanın sonunda, akupunktur tedavisi görenler kendilerinde “hatırı sayılır ve devam eden” bir iyileşme olduğunu bildirdiler; sadece klasik tıbbın tedavi yöntemlerinin uygulandığı kontrol grubundaki hastaların durumlarında ise herhangi bir iyileşme gözlenmedi.

Pek çok iyi etkinin yanı sıra hastalar özellikle de enerjilerinin çok büyük ölçüde arttığını belirttiler.
“Bir hastanın ağrılarının sebebini bulamamak hasta için olduğu kadar hekim için de umut kırıcı ve iç sıkıcı bir durumdur” diyen Profesör Gould, akupunkturun yarattığı farkın sebebini bilmediklerini ama tedavinin plasebo etkisiyle ilişkilendirilemeyeceğini açıklarken Essex Üniversitesi medikal ekibinden Dr. Charlotte Paterson da teşhis konulamayan hastalıklarda hekimlerin akupunktur tedavisi önermelerinin önemini vurguluyor.

Akupunktur Hakkında

Akupunktur kadim Çin tıbbından gelen bir tedavi yöntemidir; sivri, ince iğnelerin deriye batırılmasıyla bedenin bazı bölgeleri aktive edilir. Çin’de iki bin yıldan daha uzun süredir uygulanmaktadır. Özellikle de ağrı dindirme yöntemi olarak bilinir. Yan etkisi ve bağımlılık riski olmayan tertemiz bir sağaltım tekniğidir.
Bu tedavi aynı zamanda ameliyat ve kemoterapi sonrası bulantı ve kusmayı önlemede de birebirdir.
Akupunkturun nasıl işlediğine dair farklı varsayımlar var. Birine göre, iğneler merkezi sinir sisteminde hareket ederek ağrıyı bloke ediyor ve sinyalin beyne ulaşmasını önlüyor. Bir başka açıklama da iğnelerin bedenin doğal ağrı kesicilerini uyarıp harekete geçirdiği şeklinde.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

 1. her öğrencinin hergün gördüğü arkadaşlarının önünde bile şiir okurken yaşadığı gerilime yıllardır şahit olduğum için bu ilaç gibi gelecek bir cd…

 2. Yapabileceğimiz şeyleri yapmaya başlarsak, kendimizi hayretler içinde bırakacak sonuçlar alırız. Edison

 3. İyi kötü bütün duygular açıkca ifade edilmeli. İfade edilmeyen duygular birikerek ruhsal çöküntü yaşatabiliyor. Duygularını ifadede sorun yaşayan insanlar için bulunmaz bir nimet olsa gerek. alkol vikipedi

 4. stresli olduğum zamanlar bu sorunum dahada artıyor gücüne güç katmaya geldik sözleri

 5. eğer kitap insanın dostuysa kişisel gelişim kitabı dost görünümlü riyakârdır.. hollandaca bilen

 6. acı oje sürmeler sona erdi, tırnak yemeye son hem de bir cd ile … teşekkürler hızlı okuma indir

 7. bende bağlanma konusunda zorluk çekiyorum güzel bir ürüne benziyor vajinismus

 8. Bende de “iş yaşamında başarı” adlı cd vardı, çok faydası oldu, teşekkürler satranç resimleri

 9. Yıllar yıllar önce yayınlanan bir içecek firmasının sloganı vardı “Susuzluk hiç bir şeydir, imajsa herşey” Bu rekalm sloganı beni çok etkilemişti. Çok düşündüm insan nasıl olurda suyun önüne geçecek bir şeyi benimser diye… Sonraları katıldığım kalbur üstü bir eğlencede herkesin şık sık giyinip tarz yaptıktan sonra benimse sıradan kot-svitshort ikilisiye katıldığım bir eğlence (tabi adına eğlence denirse) sonra anladım imajın ve krizmanın ne denli bir öneme sahip olduğunu. Bwnim için kaçırılmayacak bir kayank bir set. Size gerçekten kaybetmiş birini söyliyeyim mi? O da başkalarını saygısından çok kendisin saygısını yitirmiş insandır. Bu yüzden midir bilmem, insan önce kendisine saygı duyup sevmeli… nasıl oynanır

 10. @ozgeersu iste bu noktada kisisel gelisim egitimleri araya girerse o ruhlarda ki ofke ile tanisip kendin ile ve yasamla barisirsin metabolizma mucizesi

 11. bu bölümdeki uyarılar cd lere olan güvenimi yükseltti. gönül rahatlığı ile siparişimi veriyorum. kendine güvenmek

 12. adeta sihirli değnek sahibi olmuş gibi hissediyorum.. depresyondan kurtulma yolları

 13. Kişisel Gelişim kitapları okuyan adamlar, Ramazan ayında oruç tutup daha sonra yanından geçmeyen insanları hatırlatıyor nedense.. hollandaca öğrenmek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂