telkin müzikleriSubliminal (Telkin) kelimesi arapça kökenli olup, “Bir duyguyu veya bir düşünceyi aşılama”, “Bilinç dışı(şuur dışı) bir sürecin aracılığıyla, şahsın ruhsal ya da fizyolojik alanıyla alakalı yeni bir düşüncenin(fikrin) gerçekleştirilmesi” ve “Aşılamak-Vermek” anlamlarına gelir. (TDK Sözlüğü’nden bakabilirsiniz.)

Telkin kelimesini açacak olursak genellikle yapılmak istenipte yapılamayan eylemlerin bilinçaltına ditekt etki ederek davranışların bilinçli olarak yapılır hale sokulması aşamasıdır. Normalde bütün insanlar yaşamlarının hemen hemen %80’ini bilinçsiz bir şekilde geçirirler. Bizim davranışlarımızı etkileyen bilinçaltımızın şekillenmesi genellikle geçmişimize dayanır. Bir insanın hiç tanımadığı insanlar karşısında durduk yere kekemelik yaşamasının nedeni genellikle seneler öncesinde yaşadığı olaylarla ilgilidir. Birey bu sorununu ortadan kaldırmak ister lakin asıl nedene inemediği için çabaları hep başarısız olur. Böyle durumlarda psikanaliz ile kişinin geçmişine inilip sorunların nedenleri tespit edilerek problem ortadan kaldırılmaya çalışılır. Çoğu zaman bu tedavi şekli işe yarar fakat böyle bir çalışma genellikle çok uzun zaman gerektirir. Bu uzun çalışma süreci yerine, problem olan sorunu ortaya çıkarmadan bireyin davranışlarını yeniden şekillendirmenin çok basit bir yolu vardır. Telkin. Subliminal (telkin), bireye hangi durumlarda nasıl davranması gerektiğini, neden ve niçinleriyle birlikte verir. Kişinin davranış normları yeniden oluşturulur. lakin, bu çalışma kısa, masrafsız ve pratik olmasına rağmen bir o kadar da sabır ve irade gerektirir. Çünkü ortada çok zorlu bir rakip vardır. Bilinçaltı. Siz bilinç üstünüzde her şeyi tekrar inşa edebilirsiniz. Fakat asıl temel malesef hala yerinde durmaktadır. Mutlaka karşı koyacaktır. Bu durum pek de fark edilemeyen yeni bir iç savaşa neden olur.

bilinçaltı telkinZihnin içinde yaşanan bu iç savaşı kayıpsız ve kazançlı bir şekilde tamamlamanın bazı yolları vardır.  Subliminal (Telkin) içerikli Mp3’ler bu temel üzerine kurulmuşlardır. Bilinç altını devre dışı bırakmak nedeniyle müziğin içine gizlenmiş gizli telkinler, bilinç altını kandıran ve yanıltan olumlu sözlerle donatılmıştır. Zihninizde düşünce aleminiz tekrar şekillenir fakat siz bu durumdan çok az etkilenerek daha kazançlı çıkarsınız.

Telkin, zihnimizde düşünsel olarak kurgulanan veya sözel olarak söylenen olumlu veya olumsuz polariteler bütünüdür. Sürekli olarak pozitif düşünmeye ve  pozitif sözler söylemeye çalışsak da malesef  bir çok olumsuz düşünce ve negatif söylemlerimiz de mevcuttur. Telkin zihnimizde iki  türdür. Birincisi pozitif, ikincisi ise negatiftir. Beyin malesef negatifleri daha çabuk alır ve işler. Pozitif düşünce ve söylemleri ise beyin nazlanarak alır. Böyle olmasının nedeni genellikle çocukluğumuzdan beri yetiştiriliş tarzımızdır. Biz daha küçükken anne ve babalarımız veya anneanne/dedelerimiz tarafından malesef ki öcüler böcüler geliyor ya da seni polise veririm gibi korkutucu olumsuz cümlelerle büyütüldük. Tabiki  onları suçlamak  da yersiz. Çünkü onlar da kendi büyüklerinden, atalarından ne öğrendilerse bizlere de onu aktardılar. Bundan böyle bizler yeni nesiller olarak yeni fikirler düşünmeli ve günümüze uyarlanmış yeni şeyler söylemeliyiz. Kendi çocuklarımızı ve torunlarımızı da bu şekilde eğitmeli ve de yetiştirmeliyiz. Bu konuda Hazreti mevlana’ nın bir sözü var;  “Artık dün bitti, bugün yeni şeyler söylemek lazım. Telkinler beynimizde o kadar çok yer etmiş ki biz de benzer olayları yaşadıkça bilinç altımızda bunları çoğaltmışız.

telkin metinleriSadede gelecek olursak ağzınızdan söylediğiniz ve zihninizden düşündüğünüz her ne ise siz O’sunuz. Eğer olumlu şeyler düşünüp olumlu cümleler söylüyor ve hayata olumlu bakıyorsanız siz pozitif bir insansınız. Tam tersini yapıyorsanız eğer siz malesef negatif bir insansınız. Öyleyse ne yapmalıyız ve nasıl olmalıyız? Ailemizdeki tüm bireylere bunu anlatmalı, ailecek bulunduğumuz ortamlarda her durumda pozitif olmaya, her zaman pozitif düşünmeye, pozitif konuşmaya ve olaylara pozitif bakmaya onları ve kendimizi  alıştırmalıyız. Misal, “ben hasta değilim” şeklinde bir ifade kesinlikle yanlış bir telkindir. Çünkü zihnimiz, hasta kelimesi negatif olduğu için tabiki buna öncelik tanır ve bunu esas alır. Böyle yanlış bir ifade yerine “ben sağlıklıyım” daha doğru olacaktır. Aynı şekilde “ben korkak değilim” veya “ben korkmuyorum” da kesinlikle yanlış bir telkindir. Beyin bu negatif kelimeyi alır ve sizi o şekle sokar. Bu cümlenin yerine o kelimenin karşıtı olan “ben cesurum” kullanılmalıdır. Diğer bir örnek: “Ben tembel değilim” yerine “ben çalışkanım” gibi.

Eğitim hayattır!

[fusion_form form_post_id=”694″ hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” /]

Ali Gülkanat

ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

Eğitim

Önceden saptanmış esaslara göre insanların davranışlarında belli gelişmeler sağlamaya yarayan planlı etkiler dizesidir.

18 Comments

 1. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  AYAZ SARP 14 Kasım 2014 at 06:46

  Uykusuluk tam bir illet. Günlük hayatın pek çok alanının etkilemekte ve enerji kaybına neden olmaktadır. Bu telkinin fayda sağlayacağına inanıyorum.

 2. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  KIVANÇ AYTUNÇ 5 Kasım 2014 at 14:39

  Saçlarımı seviyorum ama çok dökülüyorlar

 3. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  SANCAK BERİVAN 15 Ekim 2014 at 08:08

  Her nerede olursan ol, o her zaman için başlangıç noktasıdır. Hayat bu yüzden böylesine güzel, böylesine genç, böylesine tazedir. Osho

 4. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  AZAD HAZAN 27 Eylül 2014 at 06:55

  işte en çok ihtiyacım olduğunu düşündüğüm telkin ilacı bu.. Çünkü hayatımız sınav…..

 5. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  AFŞİN DUMAN 21 Eylül 2014 at 22:58

  Yartıcılık her şeyin başı. Başarının sırrı, sadece bunun için bu CD yi alcağım

 6. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  SUNGUN ÇEVREN 21 Eylül 2014 at 14:44

  ilk defa televizyondan izledim.çok etkilendim.ama şüphelerim var bukadar kısa sürede biraz zor gibi geliyor bana.teşekkürler.

 7. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  ONAT BAHA 18 Eylül 2014 at 06:34

  Bundan yirmi yıl sonra yapmadığınız şeylerden dolayı, yaptıklarınızdan daha fazla pişman olacaksınız. Demir alın ve güvenli limanlardan çıkın artık. Rüzgarları arkanıza alın, araştırın, hayal edin ve keşfedin. Mark Twain

 8. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  DURAK GİRAY 17 Eylül 2014 at 05:07

  Halk ünvanı değil, cesareti izler. Eğer karar verip onları özgürlüğe götürürsen seni izleyeceklerdir. Cesur Yürek – Braveheart

 9. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  SELİS GÜNAN 9 Aralık 2012 at 16:53

  tasarım konusunda iyim, ama daha iyi olmak kim istemez. telkin mp3

 10. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  ILIM İMRAN 6 Aralık 2012 at 21:55

  Bu konu çok hoşuma gitti, umarım bende de işe yarar. En kısa zamanda CD leri alacağım..

 11. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  GÜLŞAH MERVE 6 Aralık 2012 at 02:10

  Ali Gülkanat, bu cd lerle bizi tanıştırdığınız için teşekkürler

 12. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  TUĞRUL ÖZDEM 23 Kasım 2012 at 12:32

  evet işte bunu almam lazım.

 13. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  ALDEMİR HOŞSEDA 22 Kasım 2012 at 16:28

  yılllardır benimle birlikte yaşayan migren ilaçların etkisizliği yüzünden halen yanımda artık migrene ilaçsız bir çözümüm var , bu cd ler çok iyi erken boşalmaya son

 14. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  AYYÜCE DESEN 21 Kasım 2012 at 08:49

  sevgilime alacağım ve çok mutlu olacak eminim:)) öfke

 15. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  BELGİN MÜRVET 16 Kasım 2012 at 17:21

  Konsantrasyon becerisinin gelişimine katkı sağlayan satranç, hafızamızın güçlenmesine de etki eden zevkli bir oyundur. Hazırlanan bu telkinle satranç oyuyunu daha zevkli hale getirebiliriz. arzulu sevişme

 16. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  SİNE-M ARDAHAN 22 Temmuz 2012 at 18:06

  Bir erkek daha ne isteyebilir ki? portekizce şarkı

 17. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  TURGAY ATILAY 22 Temmuz 2012 at 17:50

  yaşadığımız her ortamda bizi takip eden sorun:ealem ne der…ama artık bu sorun olmaktan çıkıyor bu cd sayesinde.. kalın penis

 18. ali gülkanat, kişisel gelişim, eğitim
  ECENUR ÇİLEK 22 Temmuz 2012 at 17:32

  topluluk önünde konuşmak benim için çok zor elim ayağım titriyor q testi nasıl yapılır

Leave A Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.