subliminal mesaj programıSubliminal telkinler günümüzde uygulama kolaylığı, pratikliği, ucuzluğu ve kolay ulaşılabilirliği gibi nedenlerle gittikce daha çok kişinin dinlediği bir sistem olma yolunda ilerlemektedir. Hiç dinlemeyenler merak edip en az bir kere denerken, daha önce dinleyenler ise artık bir çok konuda mp3 telkin dinlemektedirler. Ancak bu kadar kolay olmasına rağmen yine de bazı aksaklıklar yaşanmaktadır. Çünkü telkini dinlerken dikkat etmemiz gereken bir kaç husus var. Sıklıkla hata edilen konulardan biri özellikle tavsiye edilen dinleme saatleridir. Uzmanlar gece yatmadan önceki saat ile yataktan yeni kalktığımız saatlerde dinlemenin daha uygun olduğunu düşünmektedirler. Çünkü tam da o saatlerde bedensel olarak gevşemiş, rahatlamış ve bir tür meditasyon ortamına geçmiş olmaktayız. Medidatif haldeyken beynimiz daha alıcı hale gelmektedir. Ancak günümüzde bazı programlarla alfa frekans sesler oluşturulabilmekte ve bu frekans seslerle kişi bir kulaklık vasıtayla günün herhangi bir saatinde de bilinçli olarak medidatif hale sokulabilmektedir. Bu tarz bir müzikle telkin dinlendiğinde kesinlikle araba kullanmak gibi çok dikkat gerektiren işler yapılmamalıdır. Çünkü bu frekans sesler kişiyi rahatlattığından kişi medidatif hale geçmekte ve uykusu gelmektedir. Frekans sesler kullanılmadan herhangi bir müzikle hazırlanan subliminallerde alfa etkisi olmayacağından gece yatarken ve sabah yataktan kalkma anında dinlemeye bilhassa dikkat edilmelidir.
Subliminal telkinler, günde en az bir kere olmak koşuluyla toplamda 21 gün aralıksız dinlenmelidir. Bir gün bile ara verilirse 21 günlük dinleme süresine tekrar başlanmalıdır. Çünkü beynimizin bir düşünceyi alışkanlık olarak kaydedebilmesi için aralıksız tam 21 gün geçmesi gerekmektedir. Telkin dinlemenin en zor kısmı bu noktada kendini göstermektedir. Kişiler çeşitli nedenlerle 21 gün devam edememekte ve bu sebeple çalışmayı yarım bırakmaktadırlar. Subliminallerin etkisi kişiden kişiye değişmekle beraber bazen ilk 21 günde bazen de en geç 3 ay içinde etksini göstermektedir. Sizdeki etki hızı her ne olursa olsun mutlaka 3 aylık bir çalışma yapılmalıdır. İlk 21 gün dinlendikten sonra bir hafta ara verilmelidir. Sonra ikinci 21 gün dinlenmeli ve tekrar bir hafta ara vererek üçüncü 21 gün de yapılmalıdır. Bu 3 aylık çalışmanın sonunda eğer telkinin hızı sizde yavaşsa bu sürenin sonunda artık hissedilir etkilerini göreceksiniz. Eğer telkinin sizdeki etki hızı daha yüksekse o zaman da bu sürenin sonunda olumlamalar daha fazla kalıcı olacaktır.
Telkinler gün içinde rahatlıkla birden fazla dinlenebilir. Şöyleki, bir saatlik spor ile onbeş dakikalık bir spor nasıl aynı etkiyi yaratmayacaksa aynı şekilde birden fazla dinlenen subliminaller’de tabiki daha fazla etki edecektir. Eğer birden fazla konuda telkininiz varsa bu telkinleri bir liste yapıp sırayla dinleyebilirsiniz. Genellikle gelen soru; en fazla kaçta dinlemeliyim? Bu konuda iyi haber, beynin bir kapasite sınırı bulunmamaktadır. Eğer biz mümkün olsaydı ve 100 tane telkin dinleyebilseydik yine de işe yarayacaktı. Çünkü beynin kapasitesi muhteşem derecede sınırsızdır. Burda dinleme sınırını belirleyen tek unsur var, o da sizsiniz. Tecrübeler gösteriyor ki bazıları aynı anda arka arkaya 10 telkin dinleyebilirken bazıları ise ya bir ya da iki tane subliminal dinleyebilmektedir. Aradaki fark sizden kaynaklanmaktadır. Kimi çabuk sıkılmakta veya buna yeteri kadar zaman ayırmamaktadır. Bazıları ise bunu yaşamın bir parçası gibi görüp günün her saatini, her anını değerlendirmektedir.
Telkin dinlerken bu sisteme özellikle inanmanıza gerek yoktur. Mesela, siz tonlarca ağırlığında bir uçağın uçabileceğine inanmasanız da bindiğiniz anda o sizi gideceğiniz yere götürecektir. Aynı şekilde siz telkinlere inanmasanızda eğer söylendiği gibi düzenli ve 21 gün dinlerseniz işe yarayacaktır.

Telkinleri dinlerken müziğin sesini çok açmanıza gerek yok. Sadece duyabileceğiniz kadar açmanız kafi. Bu nedenle, her ortamda rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Dışardaki ortam seslerini de rahatlıkla duyabileceğiniz için böylece işlerinizi aksatmanıza gerek yok.

About the Author: Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

Eğitim hayattır!

Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

Eğitim

Önceden saptanmış esaslara göre insanların davranışlarında belli gelişmeler sağlamaya yarayan planlı etkiler dizesidir.

6 Comments

 1. ARİF ECEM 3 Ekim 2014 at 23:04

  İnsan sınırsız bir coşku duyduğu her şeyin üstesinden gelebilir. Charles Schwab

 2. ŞERİF EFKAN 19 Eylül 2014 at 07:58

  bunun uygulanması için illa ki bir suç işlemiş olmaya gerek yok aslında yaşam boyunca yapılanlar utanç duymanın kaynağıdır…

 3. TÜMER ALGÜN 21 Kasım 2012 at 12:40

  Meltemle Yaşama dair Taner Özdeş ile Kişisel gelişim üzerine sohbet – t.co/jBmNm757 via @dailymotionTR sevişen beyin

 4. ASUMAN VARGI 19 Kasım 2012 at 01:16

  melatonin hormonu mutluluk hormonu degil mi .yani saçlarımız da mı mutlulugumuzla ilgili çok ilginç .bu cd lerden almalıyım ama biraz pahalı geldi beyin küçülmesi

 5. Merve 21 Ekim 2012 at 10:51

  dinlemeye başladım umarım işe yarar :)

 6. HİLMİ MEHTAP 14 Ekim 2012 at 13:10

  Kızıma almak istiyorum para mp3

Leave A Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.