Çarşamba , Ekim 23 2019
Ana Sayfa / Güzellik & Bakım / TEK BİR AMELİYAT TORSOPLASTİ İLE TÜM VÜCUDUNUZU GÜZELLEŞTİRİN!

TEK BİR AMELİYAT TORSOPLASTİ İLE TÜM VÜCUDUNUZU GÜZELLEŞTİRİN!

Prof Dr. Akın Yücel tarafından geliştirilmiş olan “Torsoplasti” kavramı, gövdeyi oluşturan göğüs, karın, bel ve sırt bölgesindeki estetik sorunlara aynı anda çözüm üreten bir operasyon.

Meme ve karın bölgesine uygulanan estetik operasyonlar, birbirinden bağımsız operasyonlar olarak görülse de bu iki yapı, gövde estetik ünitesinin önemli parçaları arasında. Gövde yapısının bütünsel estetiği için kritik önem taşıyan bu operasyonlar çoğu zaman birbirinin tetikleyicisi de olabiliyor. Öyle ki, bu unsurlardan herhangi birine yapılan müdahale diğer yapılardaki problemlerin öne çıkmasına neden oluyor.

Farklı müdahaleleri bir arada toplayan Torsoplasti işleminin bazı vakalar için zorunluluk olduğuna değinen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, “Genelde meme ve karın ameliyatları birbirinden bağımsız işlemler olarak kabul edilirler; fakat bu iki yapı aynı estetik ünitenin bir parçasıdır. Memeler, karın ve bel bölgesi heykelcilikte torso, yani gövde olarak isimlendirilir. Sadece meme küçültüldüğünde hastaların büyük karınları daha çok ortaya çıkıyor. Sadece karına müdahale edildiğinde ise göğüslerdeki sarkmalar daha çok göze batıyor. Sırf karın estetiği yapılıp, bel oyuntusu verilmediğinde de kadınsı bir görünüm elde edilemiyor. Bu nedenle bu bölgeyi tek bir estetik ünite olarak değerlendirip ameliyatı ona göre planlamak gerekiyor” diyor.

Torsoplasti nedir?
Meme-karın ve bel estetiğinin tek bir ameliyatla gerçekleştirildiği işlemlere “Torsoplasti” adını verdiğine değinen Yücel, “Torsoplasti kapsamındaki meme estetiğinde hastanın ihtiyacına göre meme küçültme, dikleştirme, büyütme ya da büyüterek dikleştirme yapılabilir. Bu ameliyatlarda cerrahi işlemlerin yanı sıra silikon protezler, yağ enjeksiyonları ve liposucton da yapılır. Karın estetiğinde ise tam, mini ya da endoskopik abdominoplasti işlemleri yapılarak karındaki cilt fazlalığı alınır, karın yağları uzaklaştırılır, karın kasları sıkılaştırılır. High-definiton liposuction da eklenerek karına güzel ve şekilli bir görünüm kazandırılır” diyor.

Gövdede yapılan her estetik operasyon sonrasında diğer problemli bölgelerin daha da öne çıktığını anlatan Yücel:“Ancak mükemmel bir görünüm için bel estetiğine de ihtiyaç duyulabilir. Böyle bir durumda Liposuction yapılarak bel inceltilir ve bel çukuru oluşturulur. Gerekli görülürse alınan yağlar kalçalara verilerek yüksek ve çıkık bir popo görünümü de sağlanabilir. Böylece ana gövdedeki tüm yapılara müdahale edilerek çekici bir görünüm yakalanabilir”.

Kimler Torsoplasti yaptırmalı?
Sağlık durumu elveren, obez olmayan hastalara uygulanan Torsoplasti, tek seansta gerçekleştirilebilen bir operasyon olarak öne çıkıyor. Birkaç işlemin bir arada yapılması ekonomik açıdan da avantaj sağlıyor. İşlem sonrasında hastalar bir ya da iki gün hastanede kalıp bir hafta sonra günlük yaşantılarına geri dönebiliyor. Bu işlemin sonrasında hastaların görünümlerinin ve yaşam tarzlarının büyük ölçüde değiştiğini söyleyen Dr. Yücel“Torsoplasti sonrasında hastalardan tek beklenen spor yaparak formlarını korumaları ve dengeli beslenmeleridir”dedi.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

  1. Genellikle hepimiz yapacağı şeylerde en çok acaba insanlar bu yapaçağım şeye nasıl tepki verir ne derler diye düşünüp ve genellikle olumsuz düşünüp yapmak istediğimiz şeyleri yapamayız karşımızdaki insanın zihnini okumamızı engelleyen bu seti denemek istiyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by