TEHLİKELİ İNTERNET HASTALIKLARI!

Bilgi kaynağı olan internet, bağımlılık yapıyor. Bir tür uyuşturucu gibi görülen internetin, kişilerde yalnızlık hissi yarattığı, depresyonu tetiklediği, sosyal ilişki ve çevre kaybına neden olduğu bugüne kadar birçok kere söylendi. Peki internet başka hangi rahatsızlıkları beraberinde getiriyor? İşte sorunun cevabı…

10- Göz yorgunluğu
Gözlerinizi çok kullandığınız zaman yorulur. Buna göre, bilgisayar ekranına saatlerce bakarsanız, gözlerinizin ağrıması kaçınılmaz olur. ‘Mayoclinic.com’ adlı internet sitesi ‘göz ağrıları her ne kadar sinir bozucu olsa da, dinlendirdiğiniz zaman geçer.’ diyerek, göz yorgunluğunu internet hastalıkları listesinde onuncu sıraya koyuyor.

9- ‘Hasta oldum!’ kaygısı taşıma
Bazı insanların ağrı belirtilerini yanlış ya da olduğundan daha büyük bir şekilde yorumlama eğilimi vardır. Wikipedia, bu sağlık kaygılarını, kötü bir hastalığa yakalandığına dair aşırı kaygılanma ve endişelenme şeklinde tanımlıyor. İnternetteki mevcut tıbbi bilgiler sayesinde, daha önce hiç sağlık kaygıları taşımamış insanlar bile günümüzde aşırı heyecanlanabiliyor. İnternet herkesi delirtmeden önce bu hastalığın sınırlarını belirlemeli.

8- Baş ağrısı
İnternet kullanımı ile ilgili üç tip baş ağrısı vardır.

*Gerginlik sonucu oluşan baş ağrıları: Bu tarz baş ağrıları stres yüzünden değil de, boyun ve göz ağrılarınızın tetiklemesiyle oluşur.

*Kronik günlük baş ağrıları: Eğer bir ayın yarısından daha fazlasını baş ağrısı ile geçiriyorsanız, bu hastalıkğın sıkıntısını çekiyor olabilirsiniz.

*Stress sonucu oluşan baş ağrısı: Bu hastalığa sebep olan büyük stresler değil de, gün boyunca çektiğiniz küçük endişelerdir.

7- Sırt ağrıları
Kötü duruş özellikle obezite, sigara ve egzersiz eksizliği ile desteklenirse sırt ağrılarına yol açar. Eminim ki, zamanın çoğunu internet başında geçirenler, pilates topu ile ağrılarından kurtulmaya çalışıyordur.

6- Kan pıhtılaşması
Son birkaç yılda uçakla seyahet ettiyseniz, damar şişmesi veya kan pıhtlaşmasıyla ile ilgili uyarıyı görmüşsünüzdür. Etrafta dolaşamayan uçak yolcularının vücudundan su çıkar ve bu hastalığa karşı savunmasız kalırlar. Bu yüzden ayaklarınızı hareket ettirmeli ve yer değişimi için bazen ayağa kalkmalısınız.

5- Munchausen sendromu
İnternet, bitmek bilmeyen sohbet odaları ya da insanların problemlerini paylaşabileceği, tavsiye arayabileceği sosyal ağ siteleri sunuyor. Bazı insanlar sadece biraz ilgi çekebilmek için sahte hastalıklar yaratabiliyor. Mesela tecavüze uğrama, saldırıya uğrama veya ciddi hastalıklara yakalanma gibi trajediler uydurabiliyor. Tüm bu ilgi çekme yöntemleri Munchausen sendromunun belirtileri arasında yer alıyor.

4- Facebook depresyonu
Daily Mail’e göre, Facebook ve diğer bazı sosyal ağ siteleri genç kızların endişe ve depresyona eğilimli olmasını sağlıyorlar. Aynı makalenin devamında, genç kızların özellikle duygusal hayal kırıklıkları üzerinde tekrar tekrar konuşmaları, ruh hallerini kötü yönde etkilerken aynı zamanda mutsuz duygular edinmelerine yol açıyor. Tüm bu sonuçlar Stony Brook Üniversitesi’nde 83 kız öğrenci üzerinde yapılan araştırma sonucunda ortaya çıkmıştır. Araştırmayı yöneten doktorlardan Dr. Davilla, genç kızların konuyu değiştiremediklerini söylüyor.

3- İnternet siniri
İnternette öfkelenmeniz her ne kadar sağlığınızı etkileyen bir olay olarak görülmese de, sonunda şiddete yol açabiliyor. Tim McDonald’a göre, bu öfkenin sebebi fazla bilgi yükü olabilir. İngiletere’de yapılan araştırmaya göre, 200 insan içinden yüzde 68’i bilgisayardaki performans düşüklüğünü ya da geçiçi sorunları, eşinin ailesi ile haftasonunu geçirmekten daha stresli bulurken, yüzde 38’i de toplu taşımada sıkışıp kalmaktan daha stressli olduğunu belirtiyor.

2. Üst eklem bozuklukları
Üst eklem bozuklukları içinde boyun tansiyon sendromu, bilek tünel sendromu, bilek ve el ağrıları, bursan iltihaplanması yer alıyor. Sürekli tekrar eden burkulma sendromları geçmişte yazarların çokça karşılaştığı bir durumdu. Rahatsızlığın ana nedeni sürekli olarak aynı pozisyonda klavye gibi bir yazı aracı kullanmak.

ENGLİSH

The internet is a source of information, is addictive. A common type of the Internet, such as drugs, has created the feeling of loneliness in people, depression is triggered, causing the loss of social relationships and environment have been told several times to the present. So what other diseases brings internet? Here’s the answer …

10 – Eye fatigue
When you use your eyes too are tired. Accordingly, the computer screen for hours if you look in your eyes pain is inevitable. ‘Mayoclinic.com’ internet site called ‘eye pain, although annoying, though, rest when you move. “By saying, eye fatigue ranked tenth in the list of internet disease, it says.

9 – ‘I was sick!’ Concerns move
Some people’s symptoms of pain is a greater wrong or has the tendency to interpret. Wikipedia, the health concerns, excessive worry about a bad disease and worry as describes. Thanks to medical information available on the Internet before people even did not carry any health care today can be overwrought. Internet of this disease before everyone mad must set limits.

8 – Headache
Internet use is associated with three types of headaches.

* Tension headaches result that: This kind of headaches due to stress, not formed due to the trigger of pain in the neck and eyes.

* Chronic daily headache: If more than half a month passed with headaches, you may be attracted to this hastalıkğın distress.

* Stress resulting headache: This disease that causes great stress and not during the day you have taken are small concerns.

7 – back pain
Poor posture, especially obesity, smoking and exercise can lead to back pain is supported by excised. I am sure that most of the time people spend on the internet, pilates balls are trying to get rid of the pain.

6 – Blood clotting
If you’ve flown in the last few years seyahet, swelling or blood vessel-related pıhtlaşmasıyla have seen the warning. Not walk around the aircraft and passengers out of the water from the body remain vulnerable to this disease. So move your feet, sometimes standing up for change should and must.

5 – Munchausen syndrome
Internet, endless chat rooms, or people can share their problems, social networking sites can offer advice call. Some people fake illnesses only to attract a little attention can create. For instance, raped, attacked, or of developing serious diseases such tragedies can be forged. All of these methods of drawing attention is placed between the symptoms of Munchausen syndrome.

4 – Facebook depression
According to the Daily Mail, Facebook and other social networking sites for young girls to be prone to anxiety and depression are provided. The continuation of the same article, especially the emotional frustration of the young girls repeatedly over the speeches, adversely affected their mood at the same time leads to acquire unhappy feelings. All of these results for 83 female students at the University of Stony Brook has emerged as a result of any research on. Manage the research of Dr doctor. Davilla, young girls change the subject says.

3 – Internet nerve
Although on the Internet to get angry as an event that affects your health as eventually can lead to violence. According McDonald’a time, this burden may be more reason for anger. İngiletere’de According to research, 200 people from 68 per cent decrease in performance on the computer, or temporary problems, his wife’s family to spend the weekend found more stressful, while 38 percent of the public in carrying more than stuck in stressli says.

2. Upper joint disorders
Joint disorders in the upper neck tension syndrome, wrist tunnel syndrome, wrist and hand pain, bursitis is located. Continuous repetitive strain syndrome in the past was a situation faced by much of the authors. The main cause of discomfort in the same position consistently use the tool to an article such as a keyboard.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

 1. Oncelikle çok faydali bilgiler verilmekte bu konuyla herkesin ciddi anlamda ilgilenmesi gerekiyor. Kendimizi geliştirmeliyiz.

 2. Bu uyarılar ticari başarı sağlamaktan öte bizlere yararlı olmak istediğinizin en büyük ispatıdır. Daha birçok alanda mp3lerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

 3. Bugün sizi tvde seyrettim ama işe gitmem gerekiyordu tamamını seyredemedim bu kısacık seyir bile beni size çekti ve çok mutlu etti düşünme tekniği ile insanların istediğini elde edeceklerini ve mutlu olacaklrına inanıyorum bu düşüncemi sizin söylemleriniz iyice pekiştirdi başarınızın devamını için olumlu düşüncelerim sizinle olsun. telkın

 4. SEVGİLİ IRAZ-CA *

  Kuru kuruya havalık olmak değildir önemli olan, adil rekabet yapabilmektir aslolan. telkincd

 5. BİLGEHAN LEDÜN

  Düşünce yapısının insanı genç tuttuğuna veya yaşlandırdığına inanıyorum. Kesinlikle deneyeceğim. ingilizce öğreniyorum

 6. Mutlu bir evliliğim var zaten; ama daha az tartışma daha çok iletişim harika olur. başarı

 7. okulu bitirelim,iş sahibi olalım da sıra ruh eşimize gelince alırız bu cdyi sırt ağrısı akciğer

 8. 34 yaşına kadar kişisel gelişim konusunda hiçbir fikrim yoktu ve bu konuda hiç… https://t.co/QIl6s5l8 kumare nedir

 9. ELGİN ALPERGİN

  satranç oynamayı çok istedim fakat sıkıldım hızlı

 10. Bu telkinle kalıcı bir ilişki bulunmaz herhalde. kişisel iletişim nedir

 11. başarılı olmak istiyorum okul hayatım zevkli geçsin istiyorum xing nedir

 12. İNCİLAY BERTAN

  Maneviyati olmayan odaga insani koymayan kisisel gelisim calismalarinin bir fayda saglayacagini dusunmuyorum. korece isim

 13. kendine güvenini geliştir. süper olur erken bosalma almanca

 14. sınav stresi bir yandan çocuğa bakmak bir yandan kendime ayıracak vaktim olmuyor ve öfkemi kontrol edemiyorum bu cd bana göre bilinçaltı mesajları

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂