Çarşamba , Aralık 11 2019
Ana Sayfa / Sosyal Ağlar / LİNKEDİN FİRMA SAYFALARINI YENİLEDİ

LİNKEDİN FİRMA SAYFALARINI YENİLEDİ

İş dünyasının sosyal ağı LinkedIn, bir süre önce başlattığı değişim rüzgarını şimdi de şirket sayfalarına yansıttı. Buna göre daha dinamik hale getirilen sayfalarda görsellik ön plana çıkıyor.

 

Sosyal ağ kategorisinde rakiplerine nazaran ismini daha az duyduğumuz LinkedIn’de başlayan yenileme çalışmaları hızla devam ediyor. Diğer platformlara kıyasla daha resmi ve ciddi bir ortamın olduğu sitede, kişiler firmalar ile iletişime geçip yeni iş bağlantıları kurma fırsatını elde ediyor.

Ülkemizde de aktif olarak görev alan oluşum geçtiğimiz Temmuz ayında başlattığı revizyon çalışmaları kapsamında uzun süredir kullandığıtasarımını yenilemişti. Görselliğin ön planda olduğu yapı ile bir nevi Facebook ve Google+ karışımı dizayna kavuşan LinkedIn, üst bölüme yerleştirdiği menü sayesinde kolay ve hızlı kullanım imkanı sunmaya başladı.

Şirket bünyesinden yapılan açıklamaya göre değişim rüzgarını devam ettiren yetkililer şimdi de firma sayfalarınıdüzenlemeye gittiklerini açıkladı. Buna göre eski tasarımdaki metinsel ağırlığı ortadan kaldıran ekip, -profil sayfalarında olduğu gibi- görsellik üzerine hamleler yapmış. Fotoğrafın yazıdan daha etkili olduğunun farkına varan geliştiriciler, bu yüzden markaların ürünlerine ya da önemli duyurularına dair daha büyük boyutta görselleryayınlamasının önünü açtı.

Böylece kullanıcıların daha fazla dikkatini çekmeyi başaracak olan firmaların alacağı etkileşimin doğru orantılı olarak artması bekleniyor. Eş zamanlı olarak iPhone, iPad ve Android’e de yansıtılan değişim böylelikle birçok alanda devreye girmiş oldu.

Kullanıcılar İçin Bildirim Sekmesi Geldi

Diğer taraftan bireysel üyelere yönelik bildirim özelliğine kavuşan site, böylelikle bağlantıda olduğunuz kişilerin tüm aktivitelerini anında öğrenmenizi sağlıyor. Aynı Facebook’taki temel mantığa sahip buton arkadaşlarınız paylaşım yaptığında, profilinizdeki herhangi bir içeriğe yorum ya da mesaj geldiğinde size uyarı veriyor.

Gelişmelerin kaçırılmaması ve daha iyi kullanıcı deneyimi için hamleler yapan yetkililer böylelikle bir adım öne çıkmayı hedefliyorlar.

Alıntı: ShiftDelete.Net

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. işte en çok ihtiyacım olduğunu düşündüğüm telkin ilacı bu.. Çünkü hayatımız sınav…..

  2. Hiçbir şey yapmamanın tek yolu hiçbir şey yapmamaktır! Edgar W. Howe

  3. Her çağdaki özel kişiler, olanaksız girişimleri için sermayeyi, ancak yüreklerini her türlü şüpheden arındırdıktan sonra buldular. Gerçek sermaye içimizdedir. Dreamer

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by