SONBAHARDA SAÇ BAKIMI

Sonbaharda ayak seslerini duyduğumuz ve kışın etkisi artan soğuk hava, tıpkı cildiniz gibi saçlarınızı da etkiler. Saçlarınızı korumak için önlem almalısınız.

Az su tüketen kişilerde, gıdalar iyi sindirilmediği için, zararlı toksinler vücutta kalır ve kan dolaşımı düzensizleşir. Bu yüzden saçınızın sağlığı ve güzel görünmesi için bol su için.
Nemini kaybeden saçlarınıza, özellikle uçlarına nemlendirici bakım maskesi uygulayın. Maskenin etkisi sıcak yerlerde daha da artacaktır. Bir müddet kalorifer yanında oturmak, maskenin verimi arttırır.
Saçlarınızı düzenli aralıklarla kestirin. Ortalama iki ayda bir kere uçlarından aldırmak, sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca düzenli olarak saç uçlarını kestirdiğinizde, daha sağlıklı uzadığını fark edeceksiniz.
Islak saçla dışarı çıkmak, hem sağlığınız için iyi değildir, hem de saçınıza zarara verir. Saçınızı kurutmadan dışarı çıkmayın.
Soğuk günlerde mat, kuru ve cansız görünen saçlarınız için, çok sık olmamak kaydıyla boya, balyaj ve röfle yaptırabilirsiniz. Tüm işlemlerden sonra bakım yaptırmayı ihmal etmeyin.
Saç sağlığınızda PH önemli bir etkendir. Saçların asit dengesinin ortalama 4.6 olması gerekir. Saçlarınız için ürün seçerken, PH derecesini dikkate almalısınız.
Saçlarınızı iki günde birden daha sık yıkamayın. Çok fazla şampuan kullanmamaya dikkat edin. Çok fazla şampuan kullanmak saçınızı daha iyi temizlemez. Çok iyi durulanmayacağı için, kepek sorununa yol açabilir. Saçınıza şampuanı sürmeden önce, avucunuzun içinde bir miktar suyla sulandırın.
Saçlarınızın kendi kendine kuruması her zaman daha faydalıdır. Mümkün olduğunca fön makinesinden uzak durmaya çalışın.  Kurutma veya fön işlemi, saçın nemini yok eder ve saç telleriniz zarar görür.
Saçlarınızı tararken, başınızı öne eğin ve saç diplerinden uçlarına doğru tarayın. Saç deriniz uyarılacağından kan dolaşımı artacak ve doğal yağların saça yayılmasına olanak tanıyacaktır.
Saçınızı rüzgar ve soğuktan koruyun. Şapka veya eşarp bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak çok sıkı olmamasına dikkat edin.
Maşa veya bigudi gibi sıcak saç şekillendirme aletlerinin kullanımını ne kadar aza indirirseniz, o kadar faydalıdır. Mutlaka kullanmanız gerekiyorsa, önce saç bakım kremi uygulayıp, işlemi öyle başlatın.
ENGLİSH

We heard footsteps in the fall and winter, the effect of increasing the cold weather, just like your skin affects your hair. Should take precautions to protect your hair.
In people with low water consumption, food is not good for digestion, harmful toxins remain in the body and blood circulation becomes irregular. That’s why the health of your hair to look beautiful and plenty of water.
Lose moisture to the hair, hydrating treatment mask apply to particular ends. Mask the effects of the hot areas will be further increased. While sitting next to a radiator, increases the efficiency of the mask.
Secure your hair cut at regular intervals. Once a month-end average of two to pay attention, will help to extend healthy. Also regularly cut their hair tip, you’ll notice a healthier longer.
To go out with wet hair, and is not good for your health, but also damage your hair gives it. Do not go out without drying your hair.
Cold day in dull, dry and lifeless hair to appear, provided that not too often paint, and highlights balyaj can do. After all processes do not neglect to do maintenance.
PH is an important factor in your hair health. Acid balance of the hair must average 4.6. When choosing products for your hair, you should take into consideration the degree of PH.
Do not fall more frequently than your hair every other day. Be careful not to use too much shampoo. Use too much shampoo will clean your hair better. Will not be very good for rinsing, can lead to dandruff problems. Before you shampoo your hair long, diluted with water to an amount in the palm of your hand.
Self-drying your hair is always more beneficial. As possible, try to stay away from blow dryer. Drying or blow-dry process destroys the hair’s moisture and your hair will be damaged.
When scanning your hair, tilt your head forward and the hair towards the bottom end of the scan. Please alert will increase blood circulation der hair and hair of natural oils will allow to propagate.
Protect your hair from wind and cold. Hat or scarf will help in this regard. But sure no strict.
Hot hair styling tools such as tongs or a roller to reduce the use of what you download, the more useful. Necessarily need to use, before applying creams and hair care, so start the process.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

  1. En büyük devrim, tüm girişimlerin en büyüğü, ama tek anlamlı olan, kendini değiştirmektir. Dreamer

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by