Perşembe , Ağustos 2 2018
Ana Sayfa / Haberler / SON BİN YILIN EN SERT KIŞI KAPIDA!

SON BİN YILIN EN SERT KIŞI KAPIDA!

Meteorologlar, Avrupa’da son bin yılın en sert kışının kapıda olduğunu düşünüyor.

MOSKOVA – Hava tahmin uzmanları, bu yazın rekor sıcaklıklarının ardından, Avrupa’da son bin yılın en sert kışının kapıda olduğunu düşünüyor.

Rus internet medyası RT’nin haberine göre, Polonyalı bilim adamları Meksika Körfezi’nden Atlas Okyanusu’nun kuzeyine dek uzanan sıcak su akıntısı Gulf Stream’in hızının son birkaç yılda yarı yarıya azaldığını belirterek, bu nedenle akıntının Kuzey Kutup rüzgarlarının soğuğuyla baş edemeyeceğini ve Avrupa kıtasının soğuk bir kışla karşı karşıya kalacağı tahmininde bulundu.

Bilim adamları, Gulf Stream akıntısının tamamen durması halinde Avrupa’da yeni bir Buz Çağı’nın başlayacağını öngörüyor.

ENGLİSH

Meteorologists, the last millennium in Europe think that the hard winter at the door.

MOSCOW – Weather experts forecast, record temperatures this summer, following the harsh winter in Europe at the door thinks that the last thousand years.

RT according to the news media of the Russian Internet, Polish scientists, stretching from the Gulf of Mexico Atlantic Ocean north of the warm Gulf Stream water discharge rate decreased by half by specifying the last few years, so the tide could not cope and the European Arctic winds soğuğuyla continent will face a cold winter predicted.

Scientists stream completely stop the Gulf Stream in Ice Age in Europe to begin a new foreseen.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. ŞEN FAHRETTİN

    ali beyin mardinde bir seminer vermesi için birlikte bir çalışma yapalım lütfen

  2. “Sözü, ancak sorulduğunda, düşünerek ve güzelce de, Çok dinle, iyi dinle; az söyle, ancak akıllıca söyle.” Yusuf Has Hacip

  3. özellikle ilkbaharda çok dökülüyor.ihtiyacım olur.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.