Çarşamba , Haziran 9 2021

SİZİN CİLT TİPİNİZ HANGİSİ?

Aynanın karşısında, duşta ya da plajda geçirdiğiniz onca zaman size nasıl bir cilt tipine sahip olduğunuz konusunda yeterince fikir vermiştir. Ancak cildiniz konusunda onu açmaktan ya da örtmekten mi mutlu olduğunuzdan daha fazlasını bilmeniz gerekir.

Cilt tipinizi belirlemek için şu testi uygulayın:

1. Cildiniz donuk mu yoksa bir kar küresi gibi ışıltılı mı görünüyor?

2. Cildiniz parlak, kaygan bir dokusu olan banyo zemini gibi görünüyor mu?

3. Cildiniz sosis zarı gibi gergin görünüyor mu?

4. Krater gibi geniş gözenekleriniz, tıkanmış gözenekleriniz ya da akneleriniz var mı?

5. Cildiniz alkol, sentetikler, kokular ya da yapay renkler içeren kozmetiklere tepki
veriyor mu?

6. Cildiniz sürekli nemli, canlı ve dolgun görünüyor mu?

7.Yanaklarınız, gözleriniz ve ağzınızın çevresindeki cildiniz normal ya da kuruyken alnınız, burnunuz ve çeneniz fast-food yemeklerinden daha yağlı görünüyor
mu?

1 ya da 3′e evet cevabı verdiyseniz, KURU cildiniz var.

2 ya da 4′e evet cevabı verdiyseniz, YAĞLI cildiniz var.

5′e evet cevabı verdiyseniz, HASSAS cildiniz var.

6′ya evet cevabı verdiyseniz, NORMAL cildiniz var.

7′ye evet cevabı verdiyseniz, KARMA cildiniz var.

Cildiniz için beslenin
Belki de insanların ciltle ilişkilendirdikleri tek yiyecek cumartesi geceleri tüketilen krema Ama birçok yiyecek ve bileşen cildin korunmasına yardımcı olabilir.

Yumurta (ne yazık ki sarısı) bakla, avokado, soya ve fındık. Bütün bunlar yağ ve karbonhidrat metabolizması için gerekli bir kimyasal madde olan biotin içerir. Biotin eksikliği (fazla antibiyotik almaktan ve yetersiz beslenmekten kaynaklanır) yüzde veya kafada cilt kuruluğuna ya da dermatite (egzama türevi deri tahribatı) neden olabilir. Aynı zamanda saçlarınızın ve tırnaklarınızın zayıflayıp kırılmasına da yol açabilir.

Somon: Astaksantin içerir. Bu, somona pembe rengini veren karotenoiddir. Cildin elastikiyetini ve iyi yağ DHA-omega3′ü artırır. Cildinizin ve saçınızın daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Yeşil çay: Serbest oksijen radikalleri avcılarını barındıran polifenoller içerir.
Bunlar foto hasara karşı koruma sağlar ve epidermisi kalınlaştırır. Ağızdan ya da ciltten alınabilir. Güneş yanıklarına karşı da etkili olabilir.

Nar: Epidermisi kalınlaştırmanın ve fibroblast ömrünü uzatarak daha fazla kol-lajen ve elastin üretilmesini sağlamanın yanı sıra, bunlar yaraların iyileşmesini hızlandıran fitonutrientler de içerirler.

Domates: Domatesteki besinler güneş yanığı riskini azaltır; bu yüzden yaz tatilinize çıkmadan önce bol bol domates tüketin (yanında biraz lipid, örneğin birkaç ceviz tüketmeye dikkat edin, böylece aktif bileşenler abzorbe edilir). Bu, içerdikleri likopenden kaynaklanıyor olabilir, ancak biz bu etkiyle ilişkili aktif bileşenleri bilmiyoruz; bu nedenle sadece bir likopen takviyesi yerine domateslerin tadını çıkarın.

ENGLİSH

Which of you, your skin type

In the face of the mirror, you’re in the shower or on the beach so many times how to spend the type of skin you have enough ideas about gave. However, in your skin or cover to open it more than you need to know that you are happy.

Test to determine your skin type the following steps:

1. Is your skin dull or a snow globe looks like you shining?

2. Your skin is shiny, slippery texture that seems to do a bathroom floor?

3. Do I look nervous as sausage skin membrane?

4. Have large pores, such as craters, have clogged pores or acne Do you have?

5. Your skin alcohol, synthetics, fragrances or cosmetics that contain artificial colors react to
Do you offer?

6. Your skin is constantly moist, vibrant and plump Do I look?

7.Yanaklarınız your eyes and your normal or dry skin around your mouth when you take, your nose and your chin looks fat than fast-food meal
Do you?

1 or 3, if you answered yes, you have DRY skin.

2 or 4 if you answered yes, you have OILY skin.

5 If you answered yes, you have SENSITIVE skin.

6 If you answered yes, you have NORMAL skin.

7 If you answered yes, your skin is MİX

Diet for your skin
Perhaps the only food associated with people’s skin cream, but most food is consumed on Saturday night and components can help protect skin.

Egg :(unfortunately yellow) beans, avocado, soy and nuts. All this is necessary for fat and carbohydrate metabolism of a chemical substance that contains biotin. Biotin deficiency (more than establish new and malnutrition are caused from taking antibiotics) in the face or head skin dryness or dermatitis (eczema derivative skin damage) may result. At the same time of your hair and nails can lead to weakened and broken.

Salmon: Astaksantin contains. This carotenoid that gives salmon the pink color. And good skin elasticity, increase fat DHA-omega3’ü. Your skin and your hair to appear younger and provides healthy.

Green tea: Free oxygen radicals contain polyphenols include hunters.
They provide protection against photo-damage and the epidermis thickens. Can be taken from the mouth or skin. May be effective against sunburn.

Pomegranate: epidermis thick further extend the life of simplicity and fibroblast and elastin production to ensure lajen arm, as well as accelerate the healing of these wounds will include fitonutrientler.

Tomatoes: Tomatoes are on the nutrients reduces the risk of sunburn, so the summer holidays before you eat plenty of tomatoes here (by some lipid, for example, be sure to eat a few walnuts, so the active ingredients are abzorbe). This may be due likopenden they contain, but we do not know the effects associated with the active ingredient, so only a tomato lycopene supplements instead of enjoy.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

 1. Güçlü olan, yenilmeyen yalnız azimdir. Yahya Kemal Beyatlı

 2. Seçil hanım, nazik mesajınız için teşekkür ederiz….

 3. Herhangi birinin senden nefret etmesinin asıl nedeni; senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir. Victor Hugo

 4. her gencin ortak sorunu akneler… onlar da bu soruna bir dur diyebileceklerini duyunca çok mutlu olacaklar çünkü onlar tam da sosyalleşme çağındalar. subliminal mesaj

 5. iş hayatında eğitim hayatında konsantrasyon eksikliği olan için bire bir etkili olacagın a inandığım set.. şivava fiyatları

 6. Geçmişte yaşanılan utanç verici olaylar sürekli zihnin bir köşesinder. Bu tür rahatsız edici düşüncelerden kurtulmalıyız ki rahat bir hayata merhaba diyebilelim. hintçe öğrenme

 7. En büyük hayalim gençliğimdeki gibi sağlıklı ve güzel dişlerle gülebilmek. degiştirmek istiyorum

 8. AYKIZ SÖĞÜT

  Karizmamızı arttırmak devamında tüm hayatımızda başarı getirecektir.. telkin

 9. İnsan Karşısındakinden Neler Bekler? | Kişisel Gelişim https://t.co/qWoCZbRi biz kimiz

 10. Mutlu İlişki Kurmak telkinli mp3

 11. Kisisel gelisim kitabina verecegim parayla 1,5 iskender+kunefe yerim daha iyi. oyun satranç

 12. PAMİRA BİLAL

  boyun fıtığımdan dolayı doğru duruş benim için çok önemli bu başlıklarla ilgili daha detaylı açıklamalarda bulunabilir misiniz? sevişen beyin

 13. Düzenli olarak egzersiz yapamayan birçok kişi için faydalı bir çalışma. hızlı ve kalıcı kilo verme

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂