Cumartesi , Şubat 27 2021

”SİZE ÖZEL” BİR SOSYAL AĞ

Image and video hosting by TinyPic

Tamamen özel bir sosyal ağ arayanlara!

Facebook’ta kendinizi güvende hissetmiyorsanız, işte “yüzde yüz size özel” bir alternatif…

Facebook gibi herkese açık sosyal ağlar, sizde gizlilik endişeleri meydana getiriyorsa, sadece güvendiğiniz kişiler arasında özel bir ağ üzerinde çalışan Retro Share adlı sosyal ağ seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Bazı yönleriyle sanal özel ağlara (VPN) benzeyen RetroShare, kendisini “arkadaştan-arkadaşa” bağlantı sunan bir sosyal ağ olarak tanıtıyor. Windows, Linux, Mac OS X ve FreeBSD için sunulan RetroShare’i ilk yüklediğinizde bir profil oluşturuyorsunuz. Ardından sizin için bir sertifika oluşturuluyor ve bu sertifika, ağınıza dahil etmek istediğiniz, güvendiğiniz kişilere bağlanmakta kullanılıyor.

RetroShare ağında sadece birkaç arkadaşa sahip olmanız da mümkün, ancak AutoDiscovery işlevi sayesinde arkadaşlarınızın arkadaşlarını da tanıyabiliyorsunuz. Ancak sadece özellikle seçtiğiniz kişiler ağınıza ekleniyor. Bağlantığınızda RetroShare ile şifreli olarak görşebiliyorsunuz. Hizmet, herhangi bir merkezi bulunmayan forum ve kanallar da sunuyor. Proje takımına göre herhangi bir veri bulutta, merkezi sunucuda veya üçüncü partide depolanmıyor ve kimse etkinliğinizi izleyemiyor.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. Sizi a haber programında seyrettim anlattıgınız seyler ilgimi cekti ilim bilim tüm bilgileri beynime depoluyorum ve kitabınızı okuyacam bakalım neler olacak ???

  2. BPT hakkında geniş çaplı bilgisi sizler sayesinde öğrendim kendi hayatının yapıcısı olmalıymış insan..

  3. Geçmişe bağlı yaşamak en büyük sorunlardan biridir bence. Geçmişten bağımsızlaştığımız sürece ayaklarımız yere daha sağlam basacaktır.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂