Pazartesi , Mayıs 3 2021

SİYAH NOKTALARA ÇÖZÜM!

Derinin altındaki yağ bezeleri nedeniyle oluşan siyah noktalar, aslında sivilcelerin başlangıç dönemidir. Dengesiz beslenme sonucu yağ miktarının artması, terleme, bazı kozmetik ürünlerin bilinçsizce kullanılması siyah noktaların daha belirgin hale gelmesinin sebeplerindendir.

Siyah noktalardan kurtulmak için öncelikle cilt temizliğinize önem göstermelisiniz. Dermatolojik ürünler seçmeniz cildiniz için çok daha yararlı olacaktır. Sabah-akşam cilt yapınıza uygun bir temizleme ürünüyle cildinizi temizleyin. Özellikle köpüren ve suyla yıkanan yüz yıkama jelleri cilt temizliğinde çok daha başarılıdır.

Cildinizin kurumaması için de cilt yapınıza uygun bir nemlendirici kullanın. Fakat nemlendiricinizin yağsız olmasına özen göstermelisiniz.

Siyah noktalar yağ kanallarının kapanmasıyla oluşur. Kapanan kanalları açmak için buhar banyosusu da etkilidir.

Buhar banyosu için:
1 litre suyu kaynatın ve kaynadıktan sonra geniş, cam bir kaseye boşaltın. İçerisine 1 çay kaşığı kekik ekleyin. Yüzünüzü suya yaklaştırın. Buharın daha etkili olabilmesi için temiz bir havluyu başınıza örtebilirsiniz. Yüzünüzü 10 dakika buhara tuttuktan sonra temiz bir peçete yardımıyla yüzünüzü silin. Bu işlemden sonra yüzünüzü (yüz yıkama jeliyle) yıkayın ve nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

ENGLISH

Black spots under the skin caused by oil glands, acne is actually the starting period. As a result of unbalanced diet increase the amount of fat, sweating, use of certain cosmetic products, the unconscious cause of the arrival of the black spots become more pronounced.

In order to show skin to get rid of blackheads temizliğinize importance. Dermatological products to choose will be much more useful for your skin. Morning-afternoon skin, clear skin with a cleaning product for your infrastructure. In particular foaming face wash gels and washed with water to clean the skin much more successful.

Dried, use a moisturizer for your skin in the skin for your infrastructure. But it is oil-free moisturizer must be careful.

Black spots in the closure of channels consists of fat. Closed to open channels is also effective for steam…

Steam bath to:
1 liter of boiling water, boil, and then a large, empty glass in a bowl. Add 1 teaspoon of thyme inside. Water closer to your face. To be more effective with a clean towel on your own örtebilirsiniz vapor. After holding for 10 minutes to steam your face, wipe your face clean with the help of a napkin. After this process, your face (face wash jeliyle) driving do not forget to wash and moisturizer.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

  1. evde herhangi bir zamanda dinliyorum zamanla etkisi hissediliyor zaten sadece biraz zaman arkadaşlar denemeye değer

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂