ŞİŞMANLATAN 9 SEBEP

ŞİŞMANLATAN 9 SEBEP ŞİŞMANLATAN 9 SEBEP  C5 9Fi C5 9Fmanl C4 B1k

Dünyada çoğalan obezite sorunlarının baş aktörlerinden ABD’de, bilim adamları şişmanlığın sadece çok yemekle ilintili olmadığı yönünde teoriler ileri sürüyor. İşte bunlardan bazıları:

-1. Belki de çok stres altındayız:

Evet haklı bir teori. Stres altındayken insanlar daha çok şekerli gıdalara yöneliyor. Ayrıca farelerde yapılan deneylerde aynı gıdaları alan farelerden strese maruz bırakılanın iki kat fazla kilo aldığı gözlendi. Bunun da nedeni streste harekete geçen “nöropeptid y” isimli kilo aldırıcı hormon.

2. Şişmanlığa yol açan virüsler var:

Hayvanlarda yapılan deneylerde insanlarda da etkili olan en az 10 virüsün kilo yaptığı saptandı. İkizlerde yapılan araştırmalarda vücutta bazı antikorları taşıyanların, taşımayan kardeşine göre daha ağır olduğu belirlendi.

3. Normal hava koşulları kilo aldırır:

Yapılan son çalışmalar çok sıcakta veya çok soğukta yaşayanların daha kolay yağ yaktığını ortaya koydu. Ayrıca sıcak iklimin daha az yeme ihtiyacı hissettirdiği de saptandı.

4. Yüksek fruktozlu mısır şurubu:

Gıda üretiminde giderek şekerin yerini almaya başlayan bu maddenin diğer tatlı türevlerine göre kanda trigliserid oranını ve kolesterolü daha çok artırdığı görüldü. Uzmanlar bu maddenin daha fazla kilo ile ilintili olduğunu ileri sürüyor.

5. Düşük yağlı besinler daha çok yediriyor:

Düşük yağlı diyetler malesef genelde yüksek karbonhidratlı gıdalardan oluşuyor. Bu kadar çok karbonhidratın da daha çok kilo yapması doğal değil mi?

6. İlaçlar kilo aldırıyor:

Bundan 30 sene önce bu kadar çok ilaç kullanımı yoktu. Eğer ilaçların prospektüslerini okursanız çoğunun kilo aldırdığını göreceksiniz.

7. Belki de ana karnında kaderimiz çizildi:

Anneniz size hamilkeyken diyabeti varsa, sigara içtiyse veya yetersiz beslendiyse ileride obez olma riskinizin diğerlerine oranla 2 kat fazla olduğunu biliyor muydunuz?

8. Çevre kirliliği kilo aldırır:

Bilim adamları kilo verdirdikleri bireyleri incelediklerinde kanlarında bol miktarda kimyasal kirliliğe de rastladılar. Bu kimyasallara karşı vücudun önlem olarak metabolizmayı yavaşlattığını belirten uzmanlar kilo alımının da böylece gerçekleştiğini ileri sürüyorlar.

9. Uykusuzluk kilo aldırır:

Bilinen bir sebep. Az alınan uyku ile vücudun hormon dengesi bozuluyor ve birey daha fazla yemeye yöneliyor. Siz siz olun uykunuzu almaya daima özen gösterin.

ENGLİSH

9 reasons fattening

Of the growing obesity problem in the world of the main players in the United States, scientists associated with obesity not only overeat theories advanced in the direction continues. Here are some of them:

-1. Perhaps we are under much stress:

Yes, just a theory. When under stress more people are turning to sugary foods. In addition, experiments in mice in the same food in the area of the mouse exposed to stress was observed to type the two times more weight. The stress caused to move in the last “neuropeptide y” ignore hormone called weight.

2. There are viruses that cause obesity:

Effective in humans or in animals in the experiments that revealed that at least 10 pounds of the virus. Some antibodies in the body of research in twins who move, move, according to non-siblings were determined to be more severe.

3. Normal weather conditions are ignored weight:

The recent work of the people in very hot or very cold easier than fat burning was revealed. In addition, less than warm climate also revealed eating made to feel the need.

4. High-fructose corn syrup:

Food production begin to take the place of the sugar gradually the rest of this article in accordance with honey derivatives and cholesterol in the blood triglyceride ratio was seen more increase. Experts of this article argues are associated with more weight.

5. Eat more low-fat foods are:

Low-fat diets, high carbohydrate foods in general are made up of malesef. This is also much more carbohydrates to lose weight naturally is not it?

6. Drugs weight is ignored:

Now 30 years ago was not so much drug use. If you read the package insert drugs often ignore the weight that you will see.

7. Perhaps our destiny in the main stomach were drawn:

Your mother has diabetes hamilkeyken, smoking or poor diet if your risk of becoming obese later been 2 times more than others Did you know that?

8. Environmental pollution is ignored weight:

The scientists examined individuals lose weight plenty of chemical pollution in their blood were also met. These chemicals as a precaution against the body’s metabolism slowed or so of weight gain occurred, indicating experts suggest.

9. Insomnia weight is ignored:

A known cause. Taken with the body’s hormone balance, sleep less corruption and individuals lead more to eat. Be sure you always show to get your sleep.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

  1. Dışarıda ‘gerçeklik’ vardı, dışarıda yollar, evler, insanlar, çeşitli kurum ve kuruluşlar, kitaplıklar ve derslikler vardı – burada, içeride ise sevgi ve ruh, masal ve düş yaşıyordu. Hermann Hesse

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂