SEKSTEN SOĞUTAN 5 NEDEN

Bazı dönemlerde partnerler cinsel ilişkiye girdiklerinde daha az zevk alabilmektedirler.

Emzirme dönemi

Kadınlarda özellikle doğum sonrasında başlayan emzirme döneminde cinsel istek azalmakta ve seksten alınan zevk düşmektedir.

Buna sebep olan olay ise süt üretimini sağlayan prolaktin isimli hormondur. Ayrıca yine bu dönemde oksitosin hormonu sebebiyle kasılmalar olabilir ve orgazm yaşanmayabilir.

Özel günler öncesi

Kadınların özel günleri başlamadan önceki bir hafta boyunca salgılanan hormonlar sebebiyle yapılan sekslerden kadınlar zevk almayabilirler.

Sigara kullanmak

Kadınların sigara içmesi her daim sağlık sorunlarına sebep olmuştur. Bunlardan bir tanesi de seksten alınan zevkin azalmasıdır. Sigara kullanan kadınlarda vajina daha az duyarlı hale gelir ve buna bağlı olarak seksten alınan zevk minimuma iner.

Aşırı stres

Stres yaşanan dönemlerde kadınlarda ve erkeklerde seksten alınan zevk sıfıra inmektedir. Stres yaşanan bir gün sonunda genellikle uyku daha çekici bir hale gelmektedir. Seks ise oldukça uzak bir noktada görünmektedir.

Uykusuzluk

Uykusuz bir kişinin isteyeceği ilk şey uyumaktır. Bu dönemde yapılacak seks ise uykulu bir seks olacaktır ve alınacak zevkte uyku sersemi olacaktır.

Kaynak: cinselsaglik.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

  1. daha önce gönderdiklerinizi açamıyorum sanırım geç baktım mailime tekrar gönderirseniz öyle sevineceğimki. Teşekkür ediyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂