ŞEKER HASTALARINA MÜJDE! İNSÜLİN HAPI GELİYOR!

Milyonlarca şeker hastasının işini kolaylaştıracak, kan şekerini kontrol eden insülin haplarının eczanelerde satışa sunulmasına bir adım daha yaklaşıldı.

Amerikan Kimyasal Derneği’nin haftalık dergisinde yayınlanan raporda, ilaç üreticilerinin yıllardır insülin hapı üretmeyi denedikleri belirtiliyor. İnsülinin, şeker hastalarının kan şekerini normal seviyeye düşürmelerine yardım etmede kullandıkları enjeksiyon şeklinde uygulanan peptid hormonu olduğu ifade edilen raporda, rahatsızlık verici ve zahmetli enjeksiyon işlemi nedeniyle hastaların ilaçlarını gönülsüzce aldıkları kaydediliyor.

Ağızdan alınan insülin hapının ise bu problemi çözmeye yardım edebileceği belirtilen raporda, mide asitleri ve enzimlerinin insülini ve diğer protein bazlı ilaçları yok ettiği açıklanıyor. Ancak bilim adamları bu problemi bertaraf etmenin etkili bir yolunu sonunda buldular.

İnsülin haplarının mide asitlerinden etkilenip bozulmaması için bilim adamları özel bir kaplama geliştirdiler. Ayrıca, bağırsakların daha büyük molekülleri absorbe etmesini kolaylaştırmak için katkı kullanıyorlar.

Aksiliklerle geçen araştırmalardan sonra, başarının sinyalleri verildiğini belirten araştırmacılar, birkaç insülin hapının çeşitli klinik deney aşamasında olduğunu belirttiler.

Zaman Online

ENGLİSH

Facilitate the work of millions of people with diabetes, the insulin to control blood sugar pills to be sold in pharmacies is a step closer.

American Chemical Society published in the weekly report, the drug makers for years said they have tried to produce insulin in pills. Insulin, diabetes patients’ blood sugar reduced to normal values to used to help the injection applied in the peptide hormone that is expressed in the report, embarrassing and painful injection procedure were reported medication reluctantly they are stored.

Of oral insulin pill that could help to solve this problem listed in the report, stomach acids and enzymes and other proteins of the insulin-destroying drugs is based are explained. To eliminate this problem, but scientists eventually found an effective way.

Insulin pill can be affected by the stomach acid to prevent degradation, scientists have developed a special coating. Furthermore, intestinal absorption of larger molecules are used to facilitate contributions.

After the mishap with the last study, the researchers are being given the signal of success, several clinical trials under a variety of insulin pill was stated.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. annem bir süredir kalıcı kilo verme telkinlerini dinliyor.çok rahatladığını söylüyor,biz de farkediyoruz.21 gün sonrasını çok merak ediyorum.

  2. psikologların da gerek kaldığında hipnoz ile bilinç altına inmeye çalışmaları bu telkinin başarılı olabileceğinin kanıtıdır.

  3. Dikkat eksikliğim olduğunu düşünüyorum ama bunu tam belirtileri nelerdir ? çocukluğumda hiç hiperaktif değildim, ama sürekli hayal kurardım, ders çalışırken çok çabuk sıkılırım aklım sürekli ordan oraya gider.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂