ŞEKER HASTALARI İÇİN BİTKİSEL FORMÜLLER

 

ŞEKER HASTALIĞI İÇİN PRATİK BİTKİSEL FORMÜLLER

Şeker hastaları öncelikle doktorları tarafından kendilerine verilen diyetlere mutlaka uymak zorundadır.

* Bir litre kaynar suya bir avuç ince kıyılmış aslanpençesi katılarak 10 dakika kısık ateşte demlendirilir. Daha sonra süzülüp günde üç kez birer çorba kaşığı içilir.

* Bir litre kaynar suya 15-20 adet ardıç meyvesi katılarak kısık ateşte demlendirildikten sonra süzülüp günde üç kez birer çay bardağı içilir.

* Bir litre kaynar suya bir avuç ince kıyılmış su sinir otu katılarak kısık ateşte demlendirildikten sonra süzülüp günde üç kez birer çorba kaşığı içilir.

* Bir miktar keçisakalı yıkanarak, temizlendikten sonra nemliyken mikserden geçirildikten sonra bir tülbent yardımı ile sıkılarak elde edilen özsuyu yemeklerden önce bir çay bardağı suya beşer damla damlatılıp içilir.

* Bir miktar tere otu yıkanarak, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirildikten sonra bir tülbent yardımı ile sıkılarak elde edilen özsuyu yemeklerden önce bir çay bardağı suyun içine beşer damla damlatılıp içilir.

* Bir litre kaynar suya bir avuç bir avuç ince kıyılmış kereviz katılarak kısık ateşte demlendirildikten sonra süzülüp günde üç kez birer çay fincanı içilir

* Bir litre kaynar suya bir avuç ince kıyılmış lahana yaprağı katılarak kısık ateşte demlendirildikten sonra süzülüp günde üç kez birer çay fincanı içilir.

* Bir litre kaynar suya bir avuç ince kıyılmış zeytin yaprağı katılarak kısık ateşte demlendirildikten sonra süzülüp günde üç kez ikişer çorba kaşığı alınır.

* Bir litre kaynar suya bir avuç ince kıyılmış ceviz yaprağı kısık ateşte demlendirildikten sonra süzülüp günde üç kez birer çay bardağı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı mürver filizi katılarak demlenmesi için kısa bir süre beklenir. Ardından süzülüp geceleri yatmadan önce bir çay fincanı içilir.

* İki litre soğuk suyun içine iki avuç ince kıyılmış çoban üzümü yaprağı katılarak on iki saat bekletildikten sonra bir lit­resi kaynatılır Daha sonra diğer 1 litre soğuk yarısıyla karıştırılır. Günde üç öğün birer çay bardağı içilir.

* Bir litre kaynar suya bir avuç ince kıyılmış labada kökü kısık ateşte demlendirildikten sonra süzülüp günde üç kez tok karnına birer çay fincanı içilir.

* Bir litre kaynar suya bir avuç ince kıyılmış enginar yaprağı kısık ateşte demlendirildikten sonra süzülüp günde üç kez tok karnına birer çay fincanı içilir

* Bir litre ılık suyun içine ince kıyılmış 2-3 baş soğan katı­lıp sekiz saat bekletildikten sonra süzülerek günde üç öğün yemeklerden önce birer çay fincanı içilir.

* Bir su bardağı kaynar suyun içine ince kıyılmış birer çay kaşığı kekik ve tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek sabah kahvaltısından yarım saat önce içilir.

* Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında eğir kökü katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ılıyana kadar bırakılarak ardından, günde üç kez yemeklerden önce birer çorba kaşığı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suya ince kıyılmış bir çay kaşığı atkuyruğu (kırkkilit) katılarak demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yemeklerden önce birer çorba kaşığı içilir.

* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış kuşkonmaz katılarak kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay bardağı içilir. İyi bir diyet besini olmasından dolayı kuşkonmaz direkt olarak da yenilebilir.

* Bir çay fincanı kaynar suya havanda dövülüp toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı rezene tohumu katılarak demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yemeklerden önce birer çorba kaşığı içilir.

* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış böğürtlen yaprağı katılarak kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün tok karnına birer çay fincanı içilir.

* Bir litre kaynar suya bir avuç ince kıyılmış okaliptüs yaprağı katılarak kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç kez yarımşar çay bardağı içilir.

* Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında ökse otu katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ılıyana kadar bırakılıp ardından, gün­de iki kez, sabah ve akşam olmak üzere yarım çay fincanı yudumlanarak içilir.

* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış mersin yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay bardağı içilir.

* Her gün bir avuç kavrulmuş fıstık yenir.

* Taze salatalık veya havuç suyu sıkılarak içilir.

 

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

 1. başarılı olmak istiyorum okul hayatım zevkli geçsin istiyorum

 2. Toplumsal gelişmenin de, çürümenin de temelinde, yöneticilerin tavırları yatar. M. K. Atatürk

 3. Drucker ‘En ciddi yanlışlar yanlış cevaplar yüzünden yapılmıyor. Gerçekte en tehlikeli olan yanlış soruları sormaktır.’

 4. Belli yaştan sonra bağırsak sorunları ve şişlik kaçınılmaz oluyor. Umarım etkilidir.

 5. daha hızlı daha verimli. ben çok sevdim bu yöntemi hizli okuma teknikleri

 6. SAHİL MİTHAT

  Oğluma almak istiyorum bilinçaltı

 7. Kişisel gelişim ve hayata dair tavsiyeler… :))) https://t.co/0S1ae0YM iddialı olmak

 8. Aslında bağlanma fobisi dediğimiz şey; acı çekmekten korkmak sanırım. İnsan, sonunda üzüleceğini düşündüğü için bağlanmak istemiyor belki de. Bu düşüncemizi bir şekilde değiştirmemiz gerek. romence sözlük

 9. Ali beyin eğtimine katıldım. hayran kaldım.şimdi kitaplarını ve cd leri araştırıyorum.hayatımı dahada güzelleşeğini düşünüyorum. telkin ile boy uzatma

 10. kişisel gelişim kitabı okudukça daha da gerizekalı olduğumu fark ettim. tüm zekamı tüketene kadar okumaya devam.. yılmak yok. tenkin

 11. bütün sorunların başı stres zaten bu cd yi alsam bir çok şeye faydası olur bence boyu uzatan hareketler

 12. Kendimi kişisel gelişim kitaplarına verdim nihahah azim yapıp filozof olucam bari yaşadıklarım bi işe yarasın yaşam koçluğu eğitimi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂