SAVCIYA GÖRE ERGENEKON

Ergenekon terör örgütünün, mahkemeye sunulan şemasını SABAH ele geçirdi. “Bir numara” deşifre edilemedi. “Gizli” ve “Sivil” yapılanmalar arası köprü ise Veli Küçük ve Muzaffer Tekin oldu..
Ergenekon Terör Örgütü’nün savcı tarafından hazırlanan şemasını SABAH ele geçirdi. Şemada örgütün bir numarası deşifre edilemedi. Ancak örgütün “Ergenekon Gizli Yapılanması” ve sivil kanadı oluşturan “Lobi” isimli 2 ayrı yapılanmadan oluştuğu ortaya çıkartıldı.
Biri deşifre edilebilen 6 gizli birimin yer aldığı örgütün, 5 suikast timi de tek tek deşifre edildi.
Gizli ve sivil yapılanmalar arasında ise “Köprü” olarak isimlendirilen Veli Küçük ile Muzaffer Tekin’in yaptığı belirlendi.
Soruşturma tamamlanıp eksikleri giderildikten sonra şema tekrar düzenlenecek. İşte, binlerce sayfa belgenin incelenmesi sonucu oluşturulan ve yargılamanın yapılacağı İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan şemanın detayları:
BİNBAŞI EMEK DİREKT BİR NUMARA’YA BAĞLI

* Örgütün tepesinde kimliği deşifre edilemeyen “bir numara” bulunuyor.
Aynı sırada bir numaraya bağlı olarak çalışan Emekli Binbaşı Fikret Emek yer alıyor. Eskişehir’deki evinde 11 milo plastik paklayıcı çıkan Emek şemada “kontrol daire başkanı” olarak geçiyor.
Emek’in liderle “aynı” sırada yer alması konumunun “çok özel” olduğunu ortaya koyuyor. Bir numaraya ise iki ayrı yapılanma bağlı: “Ergenekon Gizli Yapılanması” ve sivil yapılanma olan LOBİ”.

YÖNETİCİLER ARASINDA KİM VAR?
* Gizli yapılanma 6 ana hücreden oluşuyor. Bu hücrelerden ise sadece Teori Tasarım ve Planlama Dairesi Başkanlığı’nın hiyerarşik yapısı ortaya  çıkartılabildi.

* Örgütün üst düzey yönetici kadrosunda İlhan Selçuk, Doğu Perinçek, Kemal Yalçın Alemdaroğlu, Veli Küçük, Muzaffer Tekin, Sevgi Erenerol ve M. Fikri Karadağ bulunuyor. Sivil kanatta yer alan “Teori Tasarım ve Planlama Dairesi Başkanlığı”nın başkanlığını İlhan Selçuk yardımcılığını ise Doğu Perinçek ve Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu yürüttü.

* LOBİ (sivil) yapılanmasının yönetici kadrosunda ise M. Zekeriya Öztürk, Kemal Kerinçsiz, İsmail Yıldız ve Erkut Ersoy bulunuyor. Örgütün üst düzey yönetim kadrosunda da olan 4 isim aynı zamanda örgüt içi departmanlar ve yapılanmalardan da sorumlu.

5 SUİKAST TİMİ ORTAYA ÇIKTI

* Örgütün şemasında ayrıca 5 hücre oluşumu ile 5 suikast timi de yer aldı. İstihbarat ve suikast timleri Veli Küçük ve Muzaffer Tekin’e bağlı çalıştı. Bunlardan dördüncü hücre yapılanmasının sorumlusu tespit edilemedi. Danıştay Saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesi’ne el bombası atılması eylemini gerçekleştirdiği iddia edilen suikast timi ise beşince hücre yapılanmabı dahilinde yer aldı.

* Ergenekon Terör Örgütü’nün gizli yapılanması ile sivil yapılanması LOBİ arasındaki ilişkiyi ‘Köprü’ olarak nitelendirilen kuryeler sağladı. Bu köprü görevini de Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin yaptı. kaynak-sabah gazetesi

 

 

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. mp3′lerdeki “subliminal mesajları” Ali Gülkanat Bey’in kendisi mi okuyor, yoksa başkası mı acaba ?

  2. Bazı arkadaşların da yorumlarında yazdığı gibi, “bu mp3′ü hayatımızdaki veya çevremizdeki diğer insanlara da dinletmemizin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Nitekim, tüm insan ilişkileri karşılıklıdır.

  3. “Bavula Yastık Sığdırmak” adlı kişisel gelişim kitabım çok yakında tüm seçkin kitabevlerinde…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂