Perşembe , Nisan 15 2021

Ritim Yasası

Ritim Yasası
Ritim Yasası

Evrensel ritim yasası herşeyin döngüler halinde hareket ettiğini söyler. Enerjiler döngüler halinde hareket ederler, sarkaç sağa ne kadar sallanırsa, sola da o kadar sallanır. Hiçbir şey aynı kalmaz herşey belli bir ritim ile salınır.  Halk dilinde her inişin bir çıkışı vardır ya da kışın sonu bahardır gibi düşünceler bu yasayı çok iyi ifade eder. Eğer hayatınızda zor bir dönemden geçiyorsanız bu bir süreçtir ve enerjinin salınımı değiştiği zaman bu süreç de bitecektir.

Bu yasayı anladığımız zaman hayatımızdaki zor zamanları bir döngü olarak görebilir ve daha az direnerek, oluşacak sorunları azaltabiliriz. Aynı zamanda bu döngünün biteceğine ve arkasından daha güzel bir şeylerin geleceğine emin olabilirsiniz. Eğer bir çıkış dönemindeyseniz de, bu döngüyü en iyi şekilde kullanabilir ve bir sonra gelecek, iniş dönemini en iyi şekilde geçirmenin alt yapısını hazırlayabilirsiniz. İniş dönemi, her iyi şeyden sonra kötü şeyler olur şeklinde algılanmamalıdır. Tam tersine içe dönme, kendini yenileme, eksiklerini giderme ve yeni bir sürece hazırlanma dönemi olarak düşünülmelidir. Bu durumda atılım yapma, yeni girişimlerde bulunma,  açılma ve genişleme dönemini takip edecek olan, içe dönme, değerlendirmeler yapma, eksiklikleri giderme ve kendini şifalandırma dönemi olarak iki farklı süreç yaşayabiliriz. Ancak bu döngüleri anlamak ve yönlendirmek durumunda bu söylediklerim gerçekleşecektir, aksi halde iyi bir şeyden sonra kötü şeyler gelir ön yargısını gerçekleyecek şeyler yaşayabilirsiniz, çünkü enerji bir yönden diğer yöne mutlaka akacaktır. Eğer bunun farkında olur ve bu dönemleri en iyi şekilde değerlendirebilirsek, evrenin ritim yasası ile uyumlu yaşayabiliriz.

Ritim YasasıRitim yasasını anlamak size ne kazandıracak?

1-) Ritim yasasını anladığınız zaman hayatınızdaki dönemleri daha iyi fark edebilecek ve her bir dönemin özelliklerini algılayabileceksiniz. Daha sonra bu özelliklere uygun yaşamaya çalışacaksınız.

2-) Bir dönem içindeyken, diğer döneme hazırlanabileceksiniz. Bu şekilde hayal kırıklığına uğrama ya da gereksiz risklere girme gibi durumlardan kurtulabileceksiniz.

3-) Eğer zor bir dönemden geçiyorsanız bu dönemin biteceğini ve arkasından güzel bir dönemin geleceğini bilmek size güç verecek.

Ritim YasasıRitim yasasını kullanmak

Bu yasayı kullanmak için öncelikle hayatınızda nasıl bir ritim döneminde olduğunuza bakın. İçe dönük, sorunlarla uğraştığınız, olumsuz giden olayların fazla olduğu bir dönemde misiniz? Yoksa olumlu, girişimler yaptığınız, şanslı olayların yaşandığı bir büyüme döneminde misiniz? Eğer olumsuz bir süreçten geçiyorsanız bunun bir dönem olduğunu ve ritim yasası gereği, bundan sonra olumlu bir sürecin başlayacağını bilin. Sorunlara karşı direnmek yerine esnek bir tutum gösterin ve bu süreci, içe dönme, eksikliklerinizi görme ve iyileştirme, sorunlardan ders alma ve daha iyi bir dönem için hazırlanma süreci olarak değerlendirin. Eğer büyüme,gelişme ve olumlu olaylar yaşama sürecindeyseniz bu dönemi iyi değerlendirin. Karşınıza çıkan fırsatlara odaklanın ve bundan sonra gelecek olan dönemde rahatlıkla kendinizle ilgileneceğinizi, kendinize daha fazla zaman ayıracağınız  ve daha rahat bir şekilde içsel gelişiminiz için çalışacağınızı bilin. Geçiş dönemlerini de aynı şekilde düşünebilir ve yeni sürece hazırlanabilirsiniz. İyi  yada  kötü dönemin olmadığını hatırlayın. Bir dönem büyüme, gelişme, atılım dönemi iken, diğer dönem içe dönme, durumu değerlendirme, kendini şifalandırma ve eksikleri tamamlama dönemidir. Önemli olan hangi dönemde olduğunuzu bilmek, yeni dönem için hazırlık yapmak ve  içinde olduğunuz  dönemi en iyi şekilde değerlendirmektir. Aksi halde, çok verimli geçirilebilecek bir dönem, çok sorunlu olarak deneyimlenebilir.

Hayatın ritimlerini en iyi şekilde anlamanızı ve içinde bulunduğunuz ritim dönemine göre hayatınızı yönlendirebilmenizi seçiyorum.

kaynak: www.reikiturk.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

20 yorumlar

  1. Aşkın ne kadar geniş bir belleği vardır! Alexander Pope

  2. Have patience with everything that remains unsolved in your heart. Try to love the questions themselves, like locked rooms and like books written in a foreign language. Do not now look for the answers. They cannot now be given to you because you could not live them. It is a question of experiencing everything. At present you need to live the question. Perhaps you will gradually, without even noticing it, find yourself experiencing the answer, some distant day. “Letters to a Young Poet”. Rainer Maria

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂