Refleksoloji Nedir?

Eller ve ayaklarda bulunan bölge ve noktaların vücudun diğer organ ve sistemleriyle bağlantısını esas alan tedavi yöntemidir.

Refleksoloji, antik Mısır, Hint ve Çin tıbbında adı geçen bir uygulama olup Batı dünyasına girişi 20. yüzyıl başlarına denk gelir.

Refleksolojiyi sistematize edip Avrupa kıtasına taşıyan isim Dr. William Fitzgerald olmuştur. El ve ayaktaki özel noktaların organ fonksiyonları üzerindeki etkisini konu alan tedaviye “Alan Tedavisi” adını verse de aslında bu Refleksolojinin ta kendisidir.

Akupunktur prensiplerine benzer şekilde refleksoloji, Yaşam Enerjisi (Qi) olarak adlandırabileceğimiz vücudun enerji akımını uyararak ilgili organlarda fiziksel ve fonksiyonel dengeyi sağlar. Vücuttaki organlar çeşitli yollardan akan enerjiyle bağlantılıdır ki bu bağlantı avuçlarda ve ayak tabanında bulunan belli bölgelerde temsil edilir.

İyi bir refleksoloji seansı beraberinde aromaterapik bitki yağlarıyla yapılan el ve ayak masajını da içerir. Böylece lenfatik kanallar da dahil olmak üzere dolaşım sistemi, sinir sistemi, kas-iskelet sistemi ve bağışıklık sistemi istenilen şekilde uyarılmış olur. Özellikleri günlük stres ve yorgunluğun uzaklaştırılması konusunda refleksoloji oldukça iyi yöntemdir.

Yeni Mah. Mimar Sinan Blv. No.48/A Manisa

Tel: (0.236) 231 30 90     Faks: (0.236) 211 60 55

ENGLİSH

REFLEKSOLOJİ

Hands and feet of the region and point to link with the body’s other organs and systems is based treatment.

Reflexology, the ancient Egyptian, Indian and Chinese medicine as an application mentioned in the introduction to the Western world, the 20th corresponds to the beginning of century.

Move to the continent of Europe the names Dr. sistematize whether Refleksolojiyi. William Fitzgerald has. Hand and foot of the specific points of impact on organ function in the treatment of the subject field “Field Therapy” Although given the name itself is in fact Refleksolojinin.

Similar to the principles of acupuncture reflexology, Life Energy (Qi) can be called the body’s energy flow by stimulating the body provides physical and functional balance. Organs in the body with energy flows are linked in various ways that these connections in the palms and soles of the feet in certain areas are represented.

Good reflexology session along with the hand and foot massage with aromatherapy oil plants, including “. Including lymphatic channels so that the circulatory system, nervous system, muscular-skeletal system and the immune system is stimulated in the desired manner. Features daily stress and fatigue in the removal method of reflexology is very good.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

  1. Otobüste bile görüyorum artık, gençlerde daha çok. Stres etken herhalde. Çok kötü ve acı verici birşey. Nerdeyse tırnak kalmamış, Bu CD lerle çözülürse ne mutlu..

  2. kilo kontrolü için araştırırken bu siteyi buldum ama şimdi işde başarı için olan telkin cd sini de denemek istiyorum.

  3. kararsızlığım yüzünden hiçbir işi doğru dürüst başaramıyorum bu da kendime olan güvenimi azaltıyor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂