RAMAZAN'DA CAZ KONSERLERİ

Anouar Brahem, Ahmad Jamal, Abdullah İbrahim, Kudsi Erguner gibi dünyaca ünlü sanatçılar 14 – 31 Ağustos arasında İstanbul’da konserler verecek.

Tarih : 14 – 31 Ağustos 2010
Şehir : İstanbul Avrupa

Ramazan, geleneksel eğlencelerin yanı sıra uluslararası bir müzik festivaliyle de kutlanıyor. Toplumsal barışın, her şeyden önce aynı kültür ürünlerini paylaşmakla kurulduğunu hatırlatacak ‘Ramazan’da Caz’ festivali, Ramazan ayı boyunca dünyaca ünlü Müslüman caz sanatçılarını ağırlayacak.

Festival; Topkapı Sarayı’nın I. Avlusu’nda ve Arkeoloji Müzesi’nin bahçesinde düzenlenecek sekiz konserden oluşuyor. Dünyaca ünlü Müslüman caz sanatçıları Ahmad Jamal, 17 Ağustos’ta Topkapı Sarayı’nda sahne alacak. Anouar Brahem, grubuyla birlikte 14 Ağustos’ta Arkeoloji Müzesi’nde, Abdullah İbrahim 24 Ağustos’ta Topkapı Sarayı’nda, Dhafer Youssef ise 18 Ağustos’ta Arkeoloji Müzesi’nde müzikseverlerle buluşacak. Etkinlik, Türkiye’den cazcıları da boş geçmiyor. Arkeoloji Müzesi, iki sevilen caz sanatçısını ağırlayacak. İlhan Erşahin 21 Ağustos, Aydın Esen ise 26 Ağustos akşamı sahneye çıkacak.

Festival kapsamında cazın yanı sıra Dede Efendi de yer alıyor. Günümüzün en iyi eski Türk Müziği yorumcularından Münip Utandı’nın Dede Efendi Ensemble ile 20 Ağustos’ta Arkeoloji Müzesi’nde vereceği konser, klasik Türk musikisi meraklıları için az bulunur bir fırsat olacak. 31 Ağustos’ta festivalin son konserindeyse Kudsi Ergüner ve topluluğu sahne alacak. ‘İslam Blues’ başlıklı bu konser, ‘Ramazan’da Caz’ın son notası olacak. Etkinlik biletleri Biletix’te ve kapıda.

RAMAZANDA CAZ KONSERLERİ:

14 Ağustos Cumartesi: Anouar Brahem Quartet / Arkeoloji Müzesi
17 Ağustos Salı: Ahmad Jamal Quartet / Topkapı Sarayı
18 Ağustos Çarşamba: Dhaffer Youssef Quartet / Arkeoloji Müzesi
20 Ağustos Cuma: Dede Efendi Ensemble – Münip Utandı / Arkeoloji Müzesi
21 Ağustos Cumartesi: İlhan Erşahin & İstanbul Sessions / Arkeoloji Müzesi
24 Ağustos Salı: Abdullah İbrahim Trio / Topkapı Sarayı
26 Ağustos Perşembe: Aydın Esen Group / Arkeoloji Müzesi
(Aydın Esen Plays For Ramadan)
31 Ağustos Salı: Kudsi Ergüner Ensemble – İslam Blues / Topkapı Sarayı

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

20 yorumlar

  1. stresle başa çıkmak adına çok önemli olduğunu düşünüyorum

  2. Geçmişte kim olduğunu bilmek istiyorsan, şu an kim olduğuna bak. Kim olacağını bilmek istiyorsan, ne yaptığına bak… Buddha

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂