PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN YENİ YÖNTEM:DERMACELLDünyada Angelina Jolie’nin yaptırdığı uygulama olarak duyulan DermaCell gün geçtikçe popülerleşiyor. Ciltte incekanallar açılarak yapılan işlem sonucunda cilt bakım ürünleri epidermise çok daha kolay bir şekilde ulaşıyor.

Sürdüğümüz kremlerin cilde tamamen nüfuz etmediği bilinen bir gerçek. İşte bu bilgiden yola çıkan araştırmacılar DermaCell adında yeni bir yöntem geliştirmişler. Bu yönteme göre cilt, açılan kanallara yara alarmı veriyor ve o bölgede kolajen üretimi yoğunlaşıyor. Sonucunda cilt gençleşiyor ve lekeler yok oluyor. İşlemin detaylarını Transmed Saç&Kozmetik Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı anlatıyor.

Dermacell uygulaması nedir?

Bu uygulamada ciltte santimetrekarede 200 ila 400 arasında mikro kanal oluşturuluyor. Dermaroller’ın açtığı mikro kanallar gerçek anlamda bir yara görüntüsü oluşturmasa da cilt tarafından bir yara olarak algılanır. Bu mikro kanallar 15 dakika içinde herhangi bir iz bırakmadan kaybolur, o sırada deri içinde bir yara-tamir mekanizması tetiklenmiş olur. Bu tamir sürecinde özelikle büyüme faktörleri sayesinde ciltte kolajen, hyalüronik asit ve elastin gibi maddelerin üretimi artar. Ancak ortamda gerçek anlamda tamir edilecek bir yara olmadığından üretilen bu maddeler ciltte anti-aging etki gösterir. Ciltteki ince kırışıklık ve çizgilerin yok olabilmesi için destek görevi görür. Genellikle ortaya çıkan sonuçlar gözle görülür biçimde belirgin hale gelir.

DermaCell sadece estetik merkezinde mi uygulanır?

Kişi kendi kendine yapabilir mi? DermaCell uygulaması üç farklı şekilde yapılır. Ev uygulamaları olarak adlandırılan ilk yöntemde kişi dermaroller cihazı satın alır ve kendi kullandığı cilt bakımı kremlerinden önce cildine uygular. Öncesinde cihazın kullanımı ile ilgili dermatolog ve uzman estetisyenlerden bilgi alır. Haftada bir ila iki uygulama sonucunda gözenekleriniz küçülür ve hormonal dengesizliklerin yol açtığı cilt problemleri azalır. Klinikte yapılan uygulama nasıl oluyor? Uygulama öncesinde lokal anestezi ile bölge uyuşturulur ardından antiseptik bir solüsyon ile temizlenir. Bölge dermaroller ile en az 4-10 kez taranır. Böylece 1 santimetrekarede 250-400 mikrokanal açılmış olur. Uygulama bittikten sonra cilt yine antiseptik solüsyon ya da serum fizyolojik ile temizlenir. Sonra topikal ürün 15 dakika içinde cilde masaj ile yedirilir. Uygulama gün içinde yapıldıysa güneş koruyucu kullanılması önerilir. İşlem sonrasında kişi günlük hayata devam edebilir. Oluşan hafif kızarıklık cilt tipine göre 1-2 saat içinde kaybolur.

İşlem ne kadar sürüyor?

İşlem için bir saat yeterli bir süredir. Uygulama sonrasında ek ürünlerin cilde yedirilmesiyle şaşırtıcı sonuçlar elde edilir.

Hangi durumlarda yapılıyor?

DermaCell, farklı uygulamaları ile pek çok ihtiyaca yanıt veriyor. Özellikle kremlerin etkinliğini yüzde 100 artırıyor, derideki etki düzeyini maksimuma ulaştırıyor. Yeni kolajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging etki yaratıyor. Güneş, doğum ve yaşlılık lekelerinin tedavisinde çok etkin sonuçlar veriyor. Ayrıca sivilce izlerini yok ediyor, gözenekleri sıkılaştırıyor ve cilt çatlaklarının görünümünü hafifletiyor. Yanık bölgelerdeki izlerin tedavisinde de etkin sonuçlar veriyor. İşlem sırasında acı hissediliyor mu? Acının miktarı sakallı birinin yanağınıza dokunduğundaki hissinizle eşdeğerdir. İyileşme süreleri ise uygulama farklılıklarına göre değil, kişinin hassasiyetine göre değişir. Bazı hastalarımızın yüzündeki kızarıklık hemen iyileşme gösterirken, bazı hastalarımız için bir gün beklememiz gerekir.

Uygulamanın yaş sınırı var mı?

Uygulama cerrahi bir müdahale olmadığı için herhangi bir yaş sınırı yok ama 17 yaşından küçüklere tavsiye etmiyoruz.

ENGLİSH

Angelina Jolie as the world make sense of the application is getting popular day by day the DermaCell. As a result of the process by opening the skin incekanallar epidermis skin care products are more easily accessible.

Skin creams do not have time to fully penetrate a known fact. That the information set out in the name of DermaCell researchers have developed a new method. According to this method of skin wounds to the alarm channel is opened and the collagen production in the region intensifies. As a result the skin becomes younger and is disappearing spots. Hair & Cosmetic Surgery transaction details Transmed Medical Director Dr. Melike Külahçı says.

What is Dermacell application?

In this application, the skin micro-channels being formed between 200 and 400 square centimeter. Dermaroller’ın open wound that is a real image of micro-channels formed by the skin is perceived as an injury. This micro-channels within 15 minutes without leaving any traces are lost, then the skin over a wound-repair mechanism would be triggered. In this repair process, in particular growth factors in the skin, collagen, elastin and hyaluronic acid and increases the production of such substances. But the environment is not truly an injury to be repaired, these substances produced in the skin anti-aging effect. Of the skin, wrinkles and fine lines to be no support acts. Usually the result becomes apparent in visible form.

DermaCell only applies in the center of aesthetic?

People can make their own? DermaCell application is made in three different ways. In the first method called home applications dermaroller people buy and own a device that will apply to the skin prior to skin care creams. Prior to the dermatologist and expert on the use of the device receives information aestheticians. One to two applications per week as a result of your pores smaller and skin problems caused by hormonal imbalance is reduced. How is it done in clinical practice? Local anesthesia before the application is compatible with the area is then cleaned with an antiseptic solution. Dermaroller area is scanned at least 40-10 times. Microchannel is opened so that a square centimeter 250-400. After application the skin is cleaned with saline or antiseptic solution again. After massaging the skin with topical products will be eating in 15 minutes. Applications were made during the day is recommended to use sunscreen. Then the person can continue daily life. Slight redness which will disappear within 1-2 hours depending on skin type.

How long is the process?

One hour is sufficient time for processing. Additional products in the skin after application to obtain surprising results.

Under what circumstances is it done?

DermaCell, many different applications and is responding to needs. 100 percent of the activity is increasing, especially creams, skin effect has reached its maximum level. New collagen, elastin, fibronectin, and hyaluronic acid provide anti-aging effect is stimulation. Sun, born in the treatment of age spots and is very effective results. Acne scars are also destroyed, the appearance of pores and cracks tight makes it easier and makes the skin. Effective results in the treatment of burn scars in the region is given. Do you feel pain during the procedure? The amount of suffering one of bearded cheeks, it was in when you touch your feelings are equivalent. Recovery times differ according to the application, but depends on the person’s sensitivity. Redness in the face of some patients improved while now, we need to wait a day for some patients.

Is there an age limit of the application?

Application for a surgical intervention that does not have any age limit, but not recommended for under age 17.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

20 yorumlar

 1. İlişkilerimde değişimler oldu sağ olun.

 2. müthiş bir şey tam bana göre çalışmam gereken 10 kitap ve konu var

 3. ‎Serüvene koşmak için trenler bekliyorsan, Güneşini yakalayıp gözlerine yerleştirmek için beyaz yelkenlerin gelip seni almalarını bekliyorsan, Yarına inanmak için gün batımına, iyi kalpli görünmek için zayıflığa; ve güçlü görünmek için öfkeye ihtiyacın varsa, Demek ki hiç bir şey anlamadın! Bertolt Brecht

 4. migren ne demek bilirim hayatım felç oluyor

 5. bu cd de en yakın zaman da denemek istediklerimden…

 6. Ancak başkaları için yaşanan bir hayat, yaşamaya değer bir hayattır. Albert Einstein

 7. Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret edemeyince insan, okyanusu keşfedemez. Andre Gide

 8. İnsanın elinde çok büyük bir servet olduğunu anladım.Çok teşekkürler kişisel gelişim mp3

 9. Dinlerken, çok uykum geliyordu. Meğerse müziğin relaks etkisi de varmış. Şimdi çok daha güzel fotograflar çekiyorum… sübliminal

 10. Geçmişde kalmıs kötü olaylar bugün hala canımızı sıkıyorsa denenmeye değer. tenkin

 11. Hayalini kurduğum yazarlık konusunda çok eksiklerim olduğuna inanıyorum. Dikkat eksikliği, odaklanamama, farklı olaylara ve kişilere takılma… ve bunun gibi nicesi!* depresyondan kurtulma yolları

 12. Her dişçi koltuğuna oturduğumda kendime “dişlerime artık çok iyi bakacağım” diye söz verir yeminler ederim ) BU teknik harika telkin cd

 13. Çok uzun yıllar var ki tam bir uyku uyuyamadım. Kafam sürekli yaşadığım gün ve bir sonraki günle ya da geçmişle meşgul. Çoğunlukla hayal bile kurmakta zorlanıyorum. Deliksiz ve mutlu bir uykuyu çok özledim. slovakça türkçe çeviri

 14. neden hamile bayanlar kullanmamalı acaba? driver school

 15. biri size 21 gün boyunca durmadan beceriksiz olduğunuzu söylerse kendinizi beceriksiz hissedersiniz tam tersine güzel şeyler söylerse kendinizi o şekilde iyi hissedersiniz alkol nedir

 16. Bunlar bence yüzyılın buluşları çok teşekkürler, rahatlamak isteyenlere bire bir çözüm bulmuşsunuz. sırt ağrısı nasıl geçer

 17. cdlerin hepsine ihtiyacım olduğunu düşünmeye başladım ıq testi çöz

 18. AYŞEGÜL BERAT

  Bir blimsel araştırmada insanların sağlıklı görünen kişileri daha çekici bulduklarını okumuştum. boşalma nedir

 19. Sorry for my bad english. Thank you so much for your good post. Your post helped me in my college assignment, If you can provide me more details please email me.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂