Çarşamba , Nisan 14 2021

Polarite Yasası

Polarite YasasıPolarite Yasası

Polarite yasası, evrende herşeyin bir zıttı olduğunu, zıt olan herşeyin aslında aynı şeyler olduğunu sadece derecelerinin farklı olduğunu söyler. Herşeyin bir karşılığı vardır fakat bu karşıtlıklar da aynı ölçek içindedirler. Buna şöyle bir misal verebiliriz. Sevgi ile nefret birbirine zıt olan duygulardır ancak aslında aynıdırlar. Sadece ölçeğin farklı uçlarındadırlar. Birisi artı uçtayken, diğer eksi uçtadır. Kendi ölçeklerinin dışında var olamazlar veya başka bir ölçekte bulunamazlar. Herşeyin bir karşıtı vardır ama bu karşıt şeyler bir ölçekte var olmak zorundadırlar. Kendi ölçeklerinin dışına çıkamazlar. Işık ile karanlık da aynı ölçek içindedirler. Karanlık ölçeğin bir ucundadır, ışık diğer ucundadır. Işık, karanlığa dönebilir, karanlık da ışığa dönüşebilir. Dönüşüm yasası gereği bu mümkündür ama ışık sıcak olamaz, yani başka bir ölçeğe geçemez.

Polarite yasası, dönüşüm yasası ile birlikte çalışır. Bir ölçeğin bir ucundaki bir şeyi, diğer ucundaki başka bir şeye dönüştürmek her zaman mümkündür. Enerjiyi ölçeğin diğer ucuna yönlendirdiğiniz zaman bu dönüşüm başlayacaktır. Bu dönüşümü yapan zihindir. Zihin ölçeğin bir ucundaki bir şeyi, duyguları kullanarak diğer ucuna yönlendirebilir. Zihin bir şeyi polaritenin bir ucundan diğer ucuna hareket ettirmek için enerjinin duygusal gücünü kullanır. Her hangi bir durumda polarite yasasını kullanmak demek, öncelikle değiştirmek istediğiniz şeye karar vermek, sonra ölçeğin diğer ucunda buna karşılık gelen zıttını bulmak ve duygusal enerjiyi kullanarak, değiştirmek isteğiniz şeyi, skalanın diğer ucuna itmek demektir.  Polarite yasası her zaman işleyen bir yasadır ancak kullanımı için duygusal enerjiyi yönlendirmeyi ve bu enerjiye odaklanmayı gerektirir. Duygusal enerji üzerine konsantrasyon en önemli anahtar kavramdır.

Polarite YasasıPolarite yasasını anlamak size ne kazandıracak?

1-) Olumsuz duygu ve düşüncelerinizin zıtlarını tespit ederek, polarite yasası gereği, ölçeğin bir ucundan diğer ucuna geçebileceğinizin bilincini kazanacaksınız.

2-) Bir duygu ile savaşmak yerine onu kolaylıkla ölçeğin diğer ucundaki zıt duyguya yönlendirebileceğinizi bilmek size hem güç verecek hem de özellikle duygusal konulardaki çalışmalarınızda zaman kazandıracak.

Polarite yasasını kullanmak

Bu yasayı kullanmak için öncelikle hangi skaladaki bir duyguyu, polarite yasası ile skalanın diğer ucuna geçireceğinize karar verin. Mesela söz konusu duygu mutsuzluk ise, skalanın diğer ucunda mutluluk vardır. Mutluluk durumuna  yoğunlaşın. Kendinizi çok mutlu hissettiğiniz anları düşünün ve tüm dikkatinizi bu duruma verin. Duygusal enerjinizi uyandırmaya çalışın ve daha önce mutlu olduğunuz anlara odaklanarak bunu başarın. Yeteri kadar duygu enerjisi uyandırabilirseniz, mutsuzluk durumu, skalanın diğer ucuna geçecek ve mutluluk durumuna dönecektir.

kaynak: www.reikiturk.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. Hayat, senin hayatın. İzin verme itilmesine kederli teslimiyetin içine. Hazır ol beklediğine. Çıkış yolu vardır elbet. Işık var bir yerde. Belki çok parlak değil ama def eder karanlığı. Hazır ol beklediğine. Tanrı sana fırsatlar sunacak. Tanı onları… ve kullan. Ölümü yenemezsin ama yok edebilirsin yaşarken ölmeyi, Ve sen öğrendikçe bunu yapmayı, Daha da aydınlık olacak. Hayat, senin hayatın. Tanı onu, ona hala sahipken… Sen muhteşemsin. Tanrı bekler mutlu etmek için seni. Charles Bukowski

  2. Dünyayı değiştirecek insanlar, onu değiştirebileceklerini düşünecek kadar çılgın olanlardır. Steve Jobs – Apple Computer Reklamı

  3. konsantrasyon ekskliği hemen hemen herkese vardır, demekki bunada çare bulunmuş, teşekkür ediyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂