PİZZANIN YENİ ADRESİ: CANDİDO

İstanbul Nişantaşı’nda Abdi İpekçi Caddesi’nden sonra Mim Kemal Öke Caddesi de giderek popülerleşiyor. Burada yeni açılan mekanlardan biri olan İtalyan restoranı Candido lezzetli pizzaları sayesinde dikkatimizi çekti.

Candido’nun en önemli özelliği şefinin gerçek bir İtalyan olması. Ortaklardan şef Joe Candido’nun kökleri İtalya’nın Amalfi sahillerine dayanıyor. Burası; şefin halen, anneannesinin tariflerine sadık kalarak işlettiği, Upstate New York’taki gerçek Napoli Trattoria’sının bir şubesiymiş. Candido’nun diğer ortakları ise 20 yılı aşkın süredir Manhattan’da kendi kafelerini işleten Mustafa Şav ve bankacılığı bırakıp yeme-içme işine gönül veren Ömer Noyan. Sıcak bir ambiyansa sahip mekanın mönüsünde gerçek Napoli tarifleriyle yapılmış yemekler ve şefin hamurunu kendi geliştirdiği özel pizzalar yer alıyor. Bu pizzaların en büyük özelliği hamurlarında yağ ve şeker olmaması; elle, incecik açılan pizzalar taze domates sosu, mozarella ve bol malzemeyle odun fırınında çıtır çıtır tam kıvamında pişiyor. Bu sayede pizzanızı elinizle yediğinizde malzemeleriyle beraber tabağa düşmüyor. Oldukça kıvamlı ve aynı zamanda sade. Mönüde öne çıkanlar makarnalar çeşitlerinden Carbonara ve deniz mahsüllü makarna.

Candido, şarap ve kokteyller konusunda da oldukça iddialı. Tatlıların arasında göze çarpanlar ise özel tarifli bir tiramisu ve panna cotta. Masalardaki hafif acılı yağ da pizzalara inanılmaz bir lezzet kazandırıyor. Mekanın işletmesinden sorumlu Mehmet Doğan bu özel yağın yapımını şöyle anlatıyor: “Özel Antep biberi zeytinyağı dolu bir şişeye atılıp üç hafta güneş ışığı almayan bir yerde bekletiliyor, sonra da süzülüp şişeleniyor.”

Geceleri Kulüp Havasına Bürünüyor
Mekan hafta sonları saat 23:30’dan itibaren kulübe dönüşüyor. Burada isterseniz özel kutlamalarınızı da yapabilirsiniz. Candido, pazar hariç her gün 11:00-23:00 saatleri arasında açık. Paket servis hizmeti de veren mekanın fiyatları da oldukça makul. Başlangıçların fiyatları 14 TL-22 TL, pizzaların fiyatları 15 TL-23 TL, ana yemeklerin fiyatları ise 25 TL-30 TL arasında. Unutmadan; arka tarafındaki minik bahçe ise özellikle yaz günlerinin favorisi olacağa benziyor.

ENGLİSH

Nisantasi Istanbul Abdi Ipekci Mim Kemal Oke Caddesi Street after becoming increasingly popular. One of the places where the newly-opened Italian restaurant has come to our attention thanks to Candido delicious pizza.

The most important feature of a real Italian chef Candido’nun be. Joe associate chief of Italy’s Amalfi coast is based Candido’nun roots. Here, the chef’s still staying true to her grandmother’s recipes run, if it were a branch Trattoria’sının Upstate New York’s real Naples. Candido’nun the other partners for over 20 years in Manhattan, who operate their own cafes and dining Mustafa argument and leave the banking business Devoted Noyan Omer. With a warm ambience of the venue and menu of dishes made with real Napoli recipe developed its own chef’s special pizza dough is placed. The most important feature of this pizza is not fat and sugar in the dough, by hand, fresh tomato sauce is thin and the drop-down pizza, mozzarella and abundant material in the wood oven baked crunchy consistency is complete. When you eat your pizza with your hands so that materials do not fall together on a plate. At the same time simple and very viscous. The circumcision of the leading varieties of pasta and sea mahsüllü pasta Carbonara.

Candido, wine and cocktails in a very challenging issue. Among the highlights of sweet tiramisu and panna cotta a private tarifli. Pizza with spicy oil to light at the tables, gives an amazing flavor. Mehmet Dogan, this private space companies responsible for oil production explains: “Private Antep pepper thrown in a bottle full of olive oil did not receive sunlight for three weeks pending a location, is then filtered and bottled.”

Impersonation is the night club in the air
Location at 23:30 on weekends starting at club turns. Here you can also make special celebrations. Candido, market, open every day except between the hours of 11:00-23:00. The location also provided the package of services is also very reasonable prices. Initial price of 14 TL-22 TL, 15 TL-23 TL price of pizza, main dishes are priced between 25 TL-30 TL. Before I forget, back in the little garden by the summer days, especially for what promises to be the favorite.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

21 yorumlar

 1. Ali bey sizi yeni takip etmeye başladım sanırım bu takip bir hayli uzun sürecek. teşekkürler.

 2. Odaklanma sorunu çoğumuzda vardır. Televizyon ve bilgisayar gibi görsel cihazlar konsantrasyon sorununu ortaya çıkarmaktadır. Bu telkinle odaklanma gücümüzü artırabiliriz.

 3. Cesaret, haklı olarak, erdemlerin en değerlisi diye bilinir; çünkü diğer tüm erdemler ona dayanır. Winston Churchill

 4. Kelimelerin gücünü bilmeden, insanı anlamak imkansızdır. Konfüçyüs

 5. amanı hızla tükettiğimiz bu günlerde, yaptığımız işlerden maksimum performans sağlamak için hızlı ve etkili olmalıyız. Hızlı ve etkili okuma birçok alanda bize yardımcı olacaktır.

 6. merhabalar. ben daha önce başka konularda bu tür bilinç altına yönelik telkinler dinlemiştim gerçekten işe yarıyor

 7. “Bir kucak odun küçük bir ateşi söndürür, büyük bir ateşi daha da canlandırır.’ Cemil Meriç

 8. UYGUR NİLDEM

  Soruyolardı, işte sırdaşım https://t.co/23QuiRyJ

 9. Zayıflama mp3 ü istiyorum alfa erkeğinin özellikleri

 10. Alışkanlıkları Değiştirmek https://t.co/cWV9RGWm penisin vajinaya girişi

 11. Sınavlar hayatımızın her aşamasında karşımıza çıkmaktadır. Sınavlardan istenen neticeyi alabilmek için sistemli bir program izlememiz gerekmektedir. Bu telkinle gireceğimiz sınavlardan başarılı bir şekilde sonuçlar alacığımıza inanıyorum. calculus

 12. çocuklarımla daha iyi ilişki kurmayı çok isterdim onları çok seviyorum ama bizim yetiştirilme tarzımız çok farklıydı norveççe

 13. BENGİSU CANSU

  Tütev – Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı ÇORUM TÜTEV’DE KİŞİSEL GELİŞİM VE BEDEN DİLİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ https://t.co/9qXStRHf korece doğum günün kutlu olsun

 14. 40 yaş sonrası oluşan prespiyopi için de etkin olduğunu umuyorum… merak ediyorum… sinüzoidal nedir

 15. Ben kafama koydum bu kadr kişisel gelişim kitapları okuyorum bir de Yaşam Koçluğu Eğitimine gideyim bir eğitimci olarak 😉 hamile bırakma

 16. Kişisel gelişim kitabı alıp gelişmeyi bekleyenler var. Pokemon musun? Pikachu musun arkadaş? Gidin, o parayla çizgi film alın en azından. learning english

 17. uykuya dalmakta güçlük çekiyorum. arapça

 18. Bu tür uygulamaların, “kişisel gelişim” için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. eeg dalgaları

 19. Mutlu bir evliliğim var zaten; ama daha az tartışma daha çok iletişim harika olur. lehce turkce ceviri

 20. özellikle ilkbaharda çok dökülüyor.ihtiyacım olur. o harfi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂