PENİS ESTETİĞİ

Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu penis estetiği ile ilgili sorularımızı yanıtlıyor…

Erkekler cinsel organlarında neden estetik yaptırma ihtiyacı hissediyorlar?

Özellikle penisteki doğuştan gelen anomaliler nedeniyle çocukluk yaşlarında ameliyatlar yapılmaktadır. Özellikle halk arasında peygamber sünneti denen bu durum bir anomali olup çok erken tedavisi gerekir. Büyüklerde ise en çok penis büyüklüğü ve testis anomalileri için estetik ameliyatlar yapılmaktadır.

Erkek cinsel organında ne tür estetik operasyonlar yapılabiliyor?
Penis küçüklüğü, penis eğriliği veya peniste şekil bozuklukları için estetik ameliyat yapılıyor.

Penis büyütme/küçültme operasyonlarında hangi yöntemler kullanılıyor?
Penis büyütme ameliyatlarında esas olarak 2 yöntem vardır: Birincisi penis bağlarının kesilerek penisin uzatılması ki, bu yöntem penisin dengesini bozabilmektedir. Bu nedenle ben bu yöntemi hiç uygulamıyorum. İkinci yöntem ‘lipofilling’ yöntemi (hastanın kendisinden alınan yağın, penis derisinin altına enjeksiyonu ile). Penis büyüklüğüne göre üçer ay arayla 1-4 seans yapılabilir. Bu yöntemde hastanın kendi yağı kullanıldığından yan etki söz konusu değildir. En emniyetli yöntemdir.

Penis boyu cinsel yaşamda ne kadar önemlidir?
Ereksiyon halindeyken 12- 18 cm arası normal olarak kabul edilir. 12 cm ‘den küçüğü küçük, 18 cm’den büyüğü büyük olarak değerlendirilir. Cinsel yasamda penis boyu kadar penis kalınlığının da önemi vardır. Penisin küçük olması erkekte psikolojik sorunlar yaratır. Bu da cinsel hayatını menfi olarak etkiler. Bir kadın için de çokküçük penis cinsel doyum sağlamayabilir. Çok büyük penisler de ağrı yapabileceğinden normal ölçüde olan penisler cinsel yaşam için daha uygundur. Operasyonlar sonrasında normal cinsel yaşama dönülmesi için ne kadar süre geçmesi gerekiyor? Operasyondan sonra cinsel yaşama dönülebilmesi için bir ay gerekir.

Kaynak : Cosmopolitan

ENGLİSH

Aesthetic Surgery Specialist Prof. Dr. Answered our questions about aesthetics Erol Kışlaoğlu penis is ...

Men’s sexual organs are feeling the need to make aesthetic reasons?

Childhood due to innate anomalies especially in the penis surgeries are performed. Especially among the people called prophets mutilation and early treatment of this condition must be an anomaly. In most big penis size and testicular abnormalities are being made for aesthetic surgery.

What kind of male sexual organs aesthetic surgery can be done?
Smallness of the penis, penis curvature or deformity of the penis for cosmetic surgery is done.

Penis enlargement / reduction operations which methods are used?
Mainly in the penis enlargement surgery are 2 ways: first by cutting off ties penis penis lengthening that this method can distort the balance of the penis. Therefore, I do not practice this method no. The second method ‘lipofilling’ method (taken from the patient’s own fat, with injection under the skin of the penis). Penis size can be made according to three months with a 1-4 session. This method is used in the patient’s own fat burning effect is not in question. Most secure method.

How important is penis size and sexual life?
Erect at 12 to 18 cm is considered to be normal. 12 cm smaller than small, greater than 18 cm is considered to be large. My penis size penis to sexual laws are important because of the thickness. Penis is so small, will create psychological problems in men. This affects the sexual life as negative. A woman may not provide for çokküçük penis sexual satisfaction. Make very large penis pain in the penis size normal sexual life may be more suitable for. Operations after return to normal sexual life is how much time must pass? A month after surgery for sexual life should be returned.

Source: Cosmopolitan

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

5 yorumlar

  1. hızlı okumak ve anlamak mümkünmü bu yavaş oku anlarsın derle ya penis kası

  2. Merhaba, Günde yapılması gereken tekrarların üst üste yapılası etkiyi azaltır mı? Yoksa gün içine yaymamız mı gerekmektedır ? iki resim arasındaki fark

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂