ORTA YAŞI GEÇENLERE YAZIF KALMA STRATEJİLERİ

Doğum gününüzde üflediğiniz mum sayısı 35’i geçti ise metabolizmanız daha önce tanıdığınız bir kimlik olmaktan çıkarak sizi şaşırtmaya başlayabilir. 35 yaş ve sonrası için kötü haber, metabolizmanın yavaşlamasına bağlı vücudun günlük yaktığı enerjinin azalmasıdır. 

Fakat 35 yaşı aştınız diye şişmanlamak kaderiniz olmamalı. İşte dikkat etmeniz gerekenler:

– Kahvaltıdan vazgeçmeyin: Kahvaltı, insan yaşamı süresince günün en önemli öğünüdür. Çünkü metabolizmanın gün içinde düzgün çalışması kahvaltı öğününe bağlıdır. Siz siz olun, doğum gününde üflediğiniz mum sayısı arttıkça, kahvaltıya verdiğiniz önemi de arttırın.

– Yemek kitaplarınızı değiştirin: Yaşa bağlı günlük harcadığınız kalori miktarı azaldığından ötürü, besinlerden aldığınız günlük enerjiyi de azaltmanız gerekir. Bu nedenle, eskiden kullandığınız bol yağlı ve soslu yemek tarifleri içeren yemek kitaplarınızı rafa kaldırın ve kendinize düşük kalorili tarifler kitabı edinin.

– Misafirlerinizi farklı ağırlamayı öğrenin: Kabul günlerinizde, kutlamalarınızda ve diğer özel günlerde hazırladığınız geleneksel lezzetleri hafifletmenin vakti geldi. Tatlı yaparken şeker yerine tatlandırıcı kullanmaya, börek yaparken beyaz un ile tam tahıl unlarını karıştırmaya başlayın. Salatalar ve meyveler sofranızın başköşesinde yer alsın.

– İçecek tercihlerinize dikkat edin: İçeceklerden gelen boş kaloriler, kilo almanızı kolaylaştırabilir. Bu nedenle seçimlerinizde dikkatli olmaya özen gösterin. Şekerli ve gazlı içecekler yerine; doğal maden suyuna, doğal bitki çaylarına ve şekersiz içeceklere yönelin. Fakat herşeyin fazlasının zarar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

– Kaslarınızı koruyun: 35 yaş sonrasında kilo koruma konusunda en büyük destekçileriniz kaslarınız olacaktır. Düzenli egzersiz ile kas miktarınızı arttırarak metabolizmanızı hızlandırabilir, günlük enerji harcamanızı arttırdığınızdan ötürü daha çok besin tüketme hakkını kazanabilirsiniz.

– Süt ürünlerinde light olanları tercih etmeye başlayın: Light süt ürünleri, hem daha az kalori ve doymuş yağ almanızı sağlayacak hem de içerdiği yüksek kalsiyum ile kemik yapınızı korumaya devam edecektir.

– Çorbalardan yararlanın: Çorbaların doygunluk hissini arttırdığı ve uzattığı kanıtlanmış bir bilimsel gerçektir. Sizde öğlen ve akşam yemeklerinize bir kase çorba ile başlayarak, kilo koruma yolunda etkin bir adım atabilirsiniz.

– Ara öğünlerde protein tüketin: Protein, metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Ara öğünlerde proteinli besinler tüketmek, günlük harcadığınız enerjiyi arttırmakta size yardımcı olacaktır. Küçük atıştırmalarınızda bir avuç kuruyemişe, 1 bardak süt veya ayrana veya 1-2 dilim peynire yer açın.

– Uyku sürenize dikkat edin: Günde en az 6 saat düzenli uyumaya özen gösterin. Günlük uyku süresine ve kalitesine dikkat etmeyenlerin daha kolay kilo aldıkları bilinmektedir.

– Eşinizin size ayak uydurmasını sağlayın: Yapılan bilimsel çalışmalar, eşleri ile birlikte diyet yapanların daha başarılı olduklarını göstermektedir. Bu nedenle sizde eşinizin size ayak uydurmasını sağlayın. Böylelikle beraber sağlıklı kalın.

– Farklı pişirme yöntemlerinden zevk almayı öğrenin: Bu güne kadar kızartma tencereniz mutfağın baş köşesinde durmuş olabilir. Artık onu emekliye ayırma zamanı geldi. Buharda pişiricinizi ve dumansız ızgaranızı kolay ulaşabileceğiniz bir yere çıkarmayı unutmayın.

– Her yaşın ayrı güzelliği olduğunu unutmayın: Mumlarınızın sayısı ne kadar çoğalırsa çoğalsın, yaşınız ile mutlu olmayı öğrenin. Kilonuz birkaç birim artmış olabilir, sonuçta yaşınıza göre sağlıklı kilonuzu korumak önemlidir. Kiloyu takıntı haline getirmek yerine, yaşam tarzınızı yaşınıza adapte etmeyi tercih edin.

ENGLİSH

strategies remain weak
35 Number of candles on your birthday was the blow before you know if your metabolism to become an identity can begin to surprise you. For 35 years, and then bad news, the body’s metabolism is connected to the slow decrease of the energy is burned daily.– Do not give up Breakfast: Breakfast, human life during the most important meal of the day is. Because the metabolism of the day depends on the proper operation of the breakfast meal. You be you, on the day of birth increased the number of candles that you blow, the breakfast is given to increase the significance.

– Cooking books change reduces the amount of calories you are experiencing because of expenses connected day, from foods to reduce the daily energy need also. Therefore, the use of old oil and sauce recipes contain abundant food books shelved the book and you get recipes with low calories.

Guests learn how different welcoming the day in , celebrations and other special days up time has come to alleviate the traditional delicacies. While using the sweetener instead of sugar sweet, and full-grain flour for white flour when making pie mix to start. Salads and fruit are included in başköşe your table.

Pay attention to your beverage preference: beverage coming from the empty calories, weight can make it easier to buy. Therefore Try to be careful in your selection. And instead of sugary soda, natural mineral water, natural vegetation of tea and unsweetened beverages directed. But the damage is more Keep everything.

Protect your Deposit: 35 years after the biggest supporters of conservation of weight will be muscle. Regular exercise can speed up your metabolism by increasing your amount of muscle, to increase daily energy expenditure due to more nutrients you can gain the right to consume.

Dairy products begin to prefer the ones in the light: Light milk products, and you get fewer calories and saturated fats and contain high calcium and will help to protect your bone structure will continue.

– Take advantage of Soups: Soup of the increasing saturation and extended his scientific studies have proven that. Lunch and dinner for you to start with a bowl of soup, an active step on the path to weight protection.

Search for meals consumed in the protein: Protein metabolism provides a quick study. Protein foods to eat in between meals, daily energy expenditure increases that will help you. A handful of small snacks dried, 1 cup milk or buttermilk or 1-2 zone to open the cheese place.

– Make sure your sleep time: at least 6 hours per day regularly Try to sleep. Daily sleep duration and quality of care is not known to gain weight more easily.

– Help keep your spouse: Configuration scientific studies, diets with spouses who do show they are more successful. Therefore, make sure you keep your spouse. Stay healthy with this way.

– Learn to enjoy the different cooking methods: frying pan until this day the beginning of your kitchen can be stopped in the corner. Now it is time allocation to retire. And smokeless grill on Steam Cooker easier to remember to reach out to a place you can.

– Each age is a distinct beauty to keep in mind: How much is the number of candles is replicated replicated, the years you learn to be happy with. Your weight may have increased a few units, depending on your age as a result, it is important to maintain your healthy weight. Obsessed with weight, rather than years to your life adapt to your style preference.

But 35 years would have exceeded the gain in weight should not be your fate. Here’s what you need to be careful:

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

10 yorumlar

  1. ne ararsan onu bulursun…günlük yaşamda da hayatımızın bütününde de yaşadığımız bundan ibaret. bedava ıq testi

  2. Beyin ve bilinçaltı… Sanırım herşeyin sırrı ve çözümü orada. İnşallah toplum olarak, her konuda daha ileri bir seviyeye yükseliriz. erkekler neden hoşlanır

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂