OPOTERAPİ NEDİR?

Hayvanlardan elde edilen ürünlerle tedavi yöntemidir.

Uzakdoğu tıp disiplinleri bu yöntemi yüzyıllar boyunca yaygın biçimde kullanmışlardır ve bu kullanım hala devam etmektedir. Örneğin Tibet’te yaşayan misk geyiğinin salgı bezinden elde edilen misk günümüzde aromaterapinin önemli argümanlarından biridir ve güçlü bir antidepresan destek tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkçe’de “mis gibi kokmak” deyimi de misk kokusuna atfen söylenmiştir ve gerçekte misk kokusu yenidoğan bebeğin kokusuyla aynıdır. Dolayısıyla misk koklandığında, bilinçaltında zaman kavramı olmadığı için beynimizi anne kucağında süt emen güven duygusu içindeki bir bebeğin duygu bütünlüğüne döndürür.

Misk kokusunun etki mekanizması hakkında birçok araştırma yapılmış olup koku sinirleri aracılığıyla beyindeki duygu merkezini uyardığı ve mutluluk hormonu salgısını artırdığı öğrenilmiştir. Ayrıca ağızdan alınarak kuvvet verici ve kalp kaslarını güçlendirici olarak da kullanımı söz konusudur.

Daha başka örnekler vermek gerekirse Asya gergedanının boynuzu, antilop boynuzu, akrep külü, hayvansal jelatinler ve kirpi eti akla ilk gelenlerdir. Bu otantik örnekler dışında günümüzde Batı tıbbında da kullanıldığı şekliyle Somon balığından elde edilen salkatonin, osteoporoz tedavisinde önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca Köpek balığı kıkırdağı, köpek balığı karaciğeri ve sığır kıkırdağı da eczanelerde hap ya da kapsül formunda bulunabilecek opoterapi ürünleridir.

Kısrak sütünden fermantasyonla elde edilen kımız, Kafkaslar ve Ortaasya başta olmak üzere tüm dünyada güçlü bir antioksidan tedavi olarak kabul edilmektedir. Örneğin Almanya’da hastalarını kımızla tedavi eden birçok klinik bulunmaktadır.

Ancak arı sütü ve bal gibi opoterapi ürünlerinin popülaritesi diğerlerini gölgede bırakmıştır. Günlük beslenmemizde çok önemli bir yer tutan bal yüzyıllardır tedavi amacıyla da kullanılagelmiştir. Balın dahili kullanımındaki faydaları dışında bugün haricen uygulamarda egzama, sedef gibi kronik cilt hastalıklarında da oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Yapılmakta olan klinik çalışmalar opoterapinin geleceğin tıbbında çok daha fazla kullanılacağının habercisidir.

Yeni Mah. Mimar Sinan Blv. No.48/A Manisa

Tel: (0.236) 231 30 90     Faks: (0.236) 211 60 55

ENGLİSH

opoterapi

Treatment is obtained from animal products.

Far East for centuries this method of medical disciplines were widely used, and this usage continues. For example, living in Tibet, obtained from musk deer musk glands of the important argument is one of today’s aromatherapy and a strong antidepressant therapy as a method of support is out of our face. In Turkish “relish” the statement said referring to the musk odor is the smell of musk, and in fact is the same as the smell of newborn babies. Therefore, smell is musk, our subconscious mind is not on the concept of time in the presence of the mother’s milk in a baby’s sense of trust absorbing integrity returns.

A lot of research about the mechanism of the effect of musk fragrances were made sense of smell center in the brain through the nerves that stimulate hormone secretion and happiness is learning to increase. In addition, the oral restorative and heart muscles in question is the use as a booster.

To give further examples of Asian rhino horn, antelope horns, scorpion ash, animal gelatine and porcupine meat comes to mind are the first. This authentic samples, except that nowadays As used in Western medicine, obtained from salmon salkatonin, has an important place in the treatment of osteoporosis. In addition to shark cartilage, bovine cartilage and shark liver pill or capsule form in the pharmacy can be found at opoterapi products.

Obtained from the fermentation of red mare’s milk, mainly in the Caucasus and ortaasya all over the world are regarded as a powerful antioxidant treatment. For example, in Germany to treat their patients, many clinics are in red.

However, milk and honey bee products, such as the popularity of opoterapi has overshadowed the others. Very important place in daily diet of honey for centuries been used in therapeutic purposes. Apart from the benefits of honey for internal use externally applied today eczema, chronic skin diseases like psoriasis are known to be quite effective.

Is being done clinical studies will be used much more in the medicine of the future opoterapinin is the messenger.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

10 yorumlar

  1. Bu telkinle kalıcı bir ilişki bulunmaz herhalde.

  2. sağlık huzur mutluluk bu üçlü muteşem üçlü

  3. Hayatında olup biten şeylerin, dilediğin şekilde olmasını isteme: nasıl oluyorlarsa, öyle olmalarını iste. Böylece her zaman mutlu olursun. Epiktetos

  4. Bu CD yi torunum için alacağım..

  5. Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil, o güce karşı koydukları için yükselirler. W. Churchille

  6. Yalnız hiçbir şey bilmediğimi biliyorum. Sokrates

  7. Çağımızın sağlık problemi obezite için mükemmel bir çözüm. Böyle yararlı çalışmalar varken insanlar bu tür sorunlarla boğuşmamalı. satranç al

  8. Sanıyorum bakışımız değiştiğinde bedenimiz de olumlu yönde değişecektir.. santranç

  9. derslerde başarısızlığımn sebebi bence konsantre olamadığım için.aslında her zaman gerekli konsantre olabilmek. başarı resimleri

  10. Bu müziklerin bir riski var mı? liderlik sözleri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂