Cumartesi , Nisan 21 2018
Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / NLP / NLP’ye Giriş

NLP’ye Giriş

NLP'ye Giriş

Yaşam yolculuğunda,insan hayatında çarpıcı değişikliklerin güçlü bir şekilde gelişmesi için, kişinin içinde bulunduğu durumun vahameti oldukça önemlidir. “İnsan, en dibe vurduktan sonra çıkmaya başlarmış” diye bir söz var. Karanlığın en yoğun olduğu an güneşin doğmaya en yakın olduğu andır. Bu an tan vaktidir. O dip noktaya vurmayan insan neredeyse yoktur. “Yeter artık!” dediğiniz gün değişim süreci başlamış demektir. Bunu yaşadığınızı düşünüyorsanız artık, NLP ile yükselmeye siz de hazırsınız demektir.

NLP'ye GirişHer şartda sizi başarıya götürecek yöntemlerden biri konsantrasyon yani yoğunlaşma gücüdür. Eğer bu konsantrasyon gücünü istediğiniz gibi yönlendirmeyi başarırsanız, artık önünüzde hiçbir engel duramayacaktır. Herhangi bir konu üzerine odaklanmayı başarabilirseniz, gerçekleştirmek için önünüze çıkan her engel karşısında farklı çözüm yolları geliştirmeyi başarabilirsiniz. Bir çok insan önemsiz konular üzerinde farkına varmadan ustalaşır. Başarısız olmanın sebeplerinden biri de budur. Yaşamı gelişigüzel yaşamak konusunda ustalaşmışlardır. Kişisel gelişimi sağlayan, yaptığınız şeyi niçin yaptığınızı anlamayı öğrenmektir. İnsan davranışlarını en temelde şekillendiren şeyin ne olduğu sorusuna kendi içinizde bulacağınız cevaplar size bu yolda en önemli anahtarları önünüze serecektir. “Nasıl?” sorusuna vereceğiniz yanıtlar ise size bir yol haritası sunacaktır. Kendi kaderinizi şekillendirecek olan ise bu sorulara verdiğiniz yanıtlar doğrultusunda eyleme geçmenizdir. Her birey farklı farklı yaratılmış olsa da yaratıcı insanlara eşit fırsatlar sunmuştur. Her ne şekilde doğmuş olursanız olun, kimse geleceği konusunda kesin bir bilgiye sahip değildir. Gelecek bizlere ne getirir bilinmez. Lakin önemli olan, sizlerde uyanmış olan büyüme ve gelişme arzusudur. Her ne halde olursanız olun bu ortak duygu herkeste aynıdır. Çok başarılı biri olmuş bile olsanız yine aynı duygu sizi bu arayışa sürüklemiştir. Üstelik bundan daha iyisi de eyleme geçmiş olmanız. Okuma oranının bu kadar düşük olduğu bir ülkede bunu yapmaya başlamış olmanız bile sizde oluşacak olan gelişimin ilk sinyallerini veriyor demektir. Bu öğretileri dikkatli bir şekilde takip ederek öğrenmeniz ve uygulamayı aksatmamanız önemlidir. İstemiş olduğunuz sonuçlara ulaşmanın ilk şartı budur.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

5 yorumlar

  1. AKANAY IRAZ-CA *

    şiddetle tavsiye ediyorum.

  2. Yüzüne kapatılan kapılar ile kararlılığın, arkandan kapatılan kapılar ile de cesaretin test edilir. T. Topaloğlu