Perşembe , Ekim 21 2021

NLP İle Tembelliği Yenin

nlp ile tembelliği yenmek

Bu çalışma sizi, hedeflerinize ulaşmak için harekete geçmeye motive edecektir. Harekete geçmeden, hiç bir hedefe ulaşamazsınız. Çoğu insan, rahatlık alanının dışına çıkamadığı için başarısız olmaktadır. Başarılı olmak istiyorsanız, birazcık rahatınızı bozmalısınız.

1. İlk olarak, ulaşmayı çok istediğiniz ve sizi çok heyecanlandıran bir hedef belirleyin. Öyle ki bu hedef, daha düşündüğünüz an bile sizi acaip motive etmelidir. Sizi hemen şuan ayağa kaldıracak bir sebep belirleyin kendinize. Jim Rohn’un dediği gibi, “Eğer yeterince güçlü bir nedeniniz varsa, her şeyi yapabilirsiniz”

2. Sizi bu eyleme götürecek adımları birer birer yazın. Neler yapmalısınız? Kimlerle konuşmalısınız? Neleri hayatınızdan çıkarmalısınız? Bütün bunları tek tek yazın. Neleri yapsaydınız bu hedefe ulaşırdınız?

3. Şimdi de, kendinizi bu belirlediğiniz adımları atarken hayal edin.(imajinasyon) Lakin bütün bunları yaparken büyük bir başarı ve kendine güven duygusu hissedin. Sanki yapmaktan çok büyük keyif aldığınız bir şeyi yapıyorsunuz. Bu duygunun tadını çıkarın. Başarılı olmak güzeldir. Başarı kadar insanı motive eden çok az şey vardır, değil mi?

nlp ile tembelliği yenmek4. Belki biraz zor olacak fakat, şimdi de başarısız olduğunuzda nasıl hissedeceğinizi bir düşünün. Eğer bütün bunları yapmazsanız hayatınız nasıl olacak? Kendinizi başarısızlık içindeyken canlandırın. Birçok insan, neleri kaybedeceğini düşündüğü zaman, büyük bir motivasyona ulaşmaktadır. NLP’de bu, Acı ve Zevk faktörü olarak adlandırılır.

5. Şimdi yine başarınıza dair senaryoyu zihninizde canlandırın. Bu durumun içine iyice girin ve tüm duyguları yoğun bir biçimde yaşayın. Ardından yoğun bir şekilde eyleme geçin. Listenizi elinize alın ve tek tek bu eylemleri yapmaya başlayın. Göreceksiniz ki, bir şeyi başarmak, sizi değerlerini de başarmaya motive edecektir. Başarı başarıyı çeker, tabiki başarısızlık da başarısızlığı…

Not: Burada paylaşılan NLP Teknikleri, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu tekniklerin, bir uzman gözetiminde uygulanması tavsiye edilir. NLP, bir tedavi yöntemi değil, bir pozitif düşünme ve kişisel gelişim yöntemidir. NLP Teknikleri, iletişim, kendine güven, pozitif düşünce gibi bir çok konuda destek sağlar.

alıntı

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

7 yorumlar

  1. Masaj yapacak birini bulana kadar, bu mp3′le idare edecez artık…

  2. LYS ve YGS için sanırım süper sonuç:=)))

  3. ben ögrenciyim bir de kızlarım var üçümüz için de iyi olacak

  4. Her günu, son gününüzmüşçesine yaşayın. Çünkü bir gün öyle olacak! Charles A. Beard

  5. benim için erken ama iş hayatında başarı cd sini de sıraya koymalıyım

  6. ben bu cdleri kullanmış ve işe yarayanların görüşlerini öğrenmek istiyorum.

  7. Daha önce hiç sahip olmadığın bir şeye sahip olmak istiyorsan, daha önce hiç yapmadığın bir şey yapmalısın. N. Peseschkian

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂