NLP İle Hayata Bakış Açını Değiştir

NLP İle Hayata Bakış Açını DeğiştirNLP ( Neuro Linguistik Programlama ) nedir?

NLP; Sinirleri daha doğrusu merkezi sinir olan beyni yeniden programlamak anlamına gelen bir tanımlamadır. Kısaca; yaşama bakışınızı ve bunu dile getiriş şeklinizi yeniden biçimlendirmedir.

Başaracağım diye başlanan bir işin başarılma ihtimali nerdeyse % 100’e yakındır. Yeterki gönülden başarılabileceğine inanılsın.Yapılan araştırmalarda başarılı insanların ortak özelliğinin başarabileceklerine inanmaları olduğu görülmüştür.

Burada önemli olan şey başarılı olunacağı konusunda verilen telkin ve başarısızlığın olmayacağı konusunda verilen telkinlerdir.Telkinler doğru zamanda ve uygun şekilde bilinçaltına verildiğinde etki çok daha artmaktadır.

Bilinç düzeyine hitap eden psikoterapide onlarca seansta elde edilen etki, NLP ile sadece 1-2 seansta yakalanabilmektedir. Önemli olan husus hastada kendine güven sağlayabilmektir.

İnsanın yaradılıştan gelen sınırsız bir gücü vardır. Bu gücü keşfetmenin en kolay yolu NLP’dir. Başarılı insanlar bu gücü kendileri farkedenlerdir. Siz hala farkedemedinizse NLP size yardımcı olacaktır.

NLP yapmaktaki amaç;başarıya odaklama, insanın hayal gücünü genişletmek,  kendisini güçlü ve mutlu hissetmesini sağlamaktır. Bunlar gerçekleştirilebildiği ölçüde başarı yakalanır.

Kendinize güvenin,her zaman olumlu telkin verin, bardağın hep dolu tarafından bakın.

İhtiyaç duyduğunuzda NLP alın.

alıntı

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

6 yorumlar

  1. sağlıklı beslenme zayıflama motüvasyon neticede hepsi beynimizin gücü ile bağlantılı bizim beynimize veremediğimiz komutları yerimize veriyorlar )

  2. merhaba ali bey ben eşimle tekrar biraraya gelip evlenmek istiyorum hangi paketi almam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

  3. İnsanın özgürlüğü; istediği her şeyi yapabilmesinde değil, istemediği hiçbir şeyi yapmak zorunda olmamasındadır. Jean-Jacques Rousseau

  4. konsantrasyon ekskliği hemen hemen herkese vardır, demekki bunada çare bulunmuş, teşekkür ediyorum.

  5. yorumlar bile insanı rahatlatıyor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂